Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bosteels, Kwak Pauwel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • snorre
    Senior
    • 02-2006
    • 655

    #31
    O rety, lecę jutro do Plazy!
    Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

    Comment

    • jurgin
      Senior
      • 01-2004
      • 153

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi

      Jaki termin przydatności?
      20.12.2008

      Jedno mogę powiedzieć - uwielbiam te szklanki a piwo też pyszne.

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        #33
        Kolor herbaciano-wiśniowy, bardzo mętne. 4,5
        Piana niespodziewanie słaba - mało trwała, po paru minutach tylko cieniutka pierzynka na połowie powierzchni; dość ładnie brudzi szkło, ale to Belg! Chcę więcej! Ocena - tylko: 3,5
        Zapach bardzo bogaty: pierniki, cytrusy, korzenie, goździki i wiele więcej; zasłużona 5!
        Smak chlebowo-drożdżowy; w drugim planie cytrusy i wiśnie w posmaku zostają drożdże i bardzo wyrazista goryczka. Generalnie smak bardzo intensywny i wielowątkowy. 5
        PS Smak zmienia się na niekorzyść w przypadku ogrzania się piwa. Na etykiecie każą mocno chłodzić do 5*C chyba. Moje było ziimne...
        Nasycenie jak dla mnie za duże, trwałe. 4
        Opakowanie szklanki nie mam a butelka nie ciekawa. Nie podoba mi się i nie ma ekstraktu. 3
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • jurgin
          Senior
          • 01-2004
          • 153

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seta Wyświetlenie odpowiedzi
          bardzo mętne
          to teraz jestem zaskoczony - moje jest krystalicznie czyste, nie ma oznak zmętnienia.

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jurgin Wyświetlenie odpowiedzi
            20.12.2008
            No to jest w takim razie - super okazja. Powiem szczerze, że jak ktoś ma łeb do interesów, to powinien wpaść, wykupić cały nakład. Pchnąć na Allegro szklanki z ceną wywoławczą po 35zł, a piwko ma do wypicia.
            Obstawiam błąd w systemie, choć kiedyś też miałem sytuację, że widziałem ten zestaw w PiP z jakąś atrakcyjną ceną, ale stwierdziłem, że to musi być jakiś kant.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jurgin Wyświetlenie odpowiedzi
            to teraz jestem zaskoczony - moje jest krystalicznie czyste, nie ma oznak zmętnienia.
            Kwak pod koniec terminu robi się mętny, co nie wpływa na pozostałe jego walory, oprócz wyglądu. Tak zapewnia importer, a ja potwierdziłem organoleptycznie.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • jurgin
              Senior
              • 01-2004
              • 153

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              Obstawiam błąd w systemie, choć kiedyś też miałem sytuację, że widziałem ten zestaw w PiP z jakąś atrakcyjną ceną, ale stwierdziłem, że to musi być jakiś kant.
              Tego zestawu nie było w systemie i jakiś kierownik na szybko wyceniał, pewnie nie miał pojęcia co to jest i dał taką cenę.

              Comment

              • JAckson
                Senior
                • 05-2004
                • 6122

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jurgin Wyświetlenie odpowiedzi
                Tego zestawu nie było w systemie i jakiś kierownik na szybko wyceniał, pewnie nie miał pojęcia co to jest i dał taką cenę.
                Trzeba było się potargować jeszcze

                Cena faktycznie skandalicznie niska
                MM961
                4:-)

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jurgin Wyświetlenie odpowiedzi
                  Tego zestawu nie było w systemie i jakiś kierownik na szybko wyceniał, pewnie nie miał pojęcia co to jest i dał taką cenę.
                  Też miałem w PiP taką sytuację, tylko wtedy mi wycenili 0,25l Grimbergena na 9zł. No to podziękowałem.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • Pinio74
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 3881

                    #39
                    Jak dla mnie bardzo dobre piwo. Kolor brązowawo-wiśniowy, mętne, widoczne pływające drobinki drożdży. Zapach świetny, koźlakowo-owocowy, wyczuwalny karmel i nuty piernikowe. Smak również obfituje w różne elementy, jest karmel, czekolada i do tego posmak jakby wiśniowy. Wyczuwalny alkohol sprawia, że ten Kwak bardzo rozgrzewa. Idealne piwo na zimne wieczory. Kupione w Płocku, w sklepie Chmielowy Raj, 7,10 PLN za butelkę 0,33. Polecam.
                    BIRRARE HUMANUM EST

                    Comment

                    • rafi_
                      Member
                      • 05-2005
                      • 58

                      #40
                      Witam, ja swojego kwaka dostalem w prezecie na mikolaja w ciemnej, malowanej butelce 0,7, korkowanej. Musze powiedziec ze bylo to najlepsze piwo jakie mialem okazje pic w swoim zyciu, tego delikatnego zapachu szarlotki niezapomne nigdy!

                      ponizej link do zdjecia butelki :

                      Comment

                      • kishar
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 1691

                        #41
                        Zapach bardzo przyjemny bogaty dominują nuty owocowe.
                        Barwa herbaciana a ze piwo jest trochę po dacie ważności to zmętniało.
                        Piana średnia ale się utrzymuję do końca.
                        Smak konkretny czuć moc tego piwa choć nie alkohol to rozgrzewa, smak bogaty, wytrawny, ziołowy pewne elementy karmelowe w tle goryczka.
                        Bardzo dobre piwo do powtórzenia a jeden minus to cena.

                        Comment

                        • Koninck
                          Senior
                          • 03-2009
                          • 180

                          #42
                          Bardzo solidne piwo smakiem przypominające Konincka, kupione z ciekawości w Piotrze i Pawle...ale cena niestety odstraszająca 9 zł x 2 ( 0,33)=18 zł
                          Piwo jest tylko dobre i bardzo dobre.

                          Comment

                          • skitof
                            Senior
                            • 11-2007
                            • 2478

                            #43
                            Jasnobrązowy kolor zbliżony do bardzo lekkiej herbaty w połączeniu z bogatym aromatem zawsze przypomina belgijskie piwa górnej fermentacji. Piana też jest piękna, jest mocna, trwała i stabilna, a z każdym łykiem pozostawia na szkle jasne pierścienie. Aromat jest ciekawy, złożony. Dominuje w nim wyraźny, ale nie agresywny bukiet korzenno-rodzynkowy, a nuty chmielowo-słodowe są głęboko schowane. Doznania smakowe Kwaka przywołują na myśl piwa z klasztorów trapistów, a i alkoholowa moc jest do nich zbliżona. Dodatkowo można wyczuć lekką słodycz karmelu. 8,4% alkoholu to naprawdę dużo, jednakże mocy tej niemal nie czuć. Jedynie finisz pozostawia przyjemny rozgrzewający posmak alkoholu. Kwak to na pewno obfite, sycące i treściwe piwo, którym warto się delektować. Ciekawostką jest logo browaru wykorzystujące stare symbole piwowarstwa rydel zacierny, czerpak beczułkowy i szuflę do przesypywania słodu.

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #44
                              Jakoś długo nie mogłem się zabrać za Kwaka, ale w końcu się udało. Testowana buteleczka była przywieziona przez Małżonkę z Belgii.

                              Kolor: Miedziany, taki bitterowy, z wyraźnymi artefaktami drożdżowymi.
                              Piana: Średnia.
                              Zapach: Bardzo silny, owocowo-chmielowy. czuć porzeczki, maliny... W tle leciutka słodowość i chmielowość..
                              Smak: Ogromna głębia smaku i treściwość. Pełno owocowych i drożdżowych nutek, do tego pewna słodowość, wyraźna goryczka i lekki chmielowy posmaczek..
                              Uwagi: Po prostu doskonałe

                              Comment

                              • rad998
                                Member
                                • 12-2008
                                • 52

                                #45
                                a więc tak -
                                na początek chciałbym napomnieć o czymś co wg mnie ma duża wagę przy ocenianiu tego piwa. Mowa tu oczywiście o szkle... nalewając piwo do zwykłego szkła raz - nie zauważymy piany która utrzymuje się i utrzymuje. Dwa - napewno nie zauważymy niektórych rzeczy które można zauważyć ( siła piękna szkła )
                                a więc do rzeczy :
                                Opiszę tutaj swoje uwagi podczas picia piwa z szkła oryginalnego
                                smak : kolejne piw wg mnie z serii dubbe/bokbier np leute chociaż do niego bron boże nie nawiązuje ,ktoro nie smakuje ani jako dubbel ani jak bock tak wlasnie po srodku - w smaku dosc wytrawne, kwaskowate - troche ożeźwia, ale ilość alkoholu sprawia ze po czole spływają kropelki potu - alkoholu oczywiście w smaku nie czuć ( oczywiście mowa tu o spożywaniu w upalny dzień ). Piwo oczywiscie esencjonalne i wg mnie syte.
                                zapach : typowe belgijskie nutki owocowo kwiatowe. Trochę karmelu ale raczej jest on na dalszym tle.
                                kolor - bardzo fajny, jasno rubinowy. Klarowny ( pilem piwo na 1,5 roku przed upływem daty ważności )
                                wysycenie - bardzo ok. Z dolnego balona cały czas fajnie wypływają drobniusienkie pęcherzyki i przy rozszerzeniu szkła nabierają super rotacji - naprawde... picie piwa z oryginalnego szkła to poezja.
                                opakowanie - coz... zawsze pisze o tym z niechęci gdyż bytelka jak butelka... etykieta dość zmysłowa, na odwrocie cos po niemiecku troszke po angielsku... podany alkohol 8,4 i temperatura w której należy podać piwo 5-6C
                                Całość oceniam jako 4,5 - mocne 4,5 mi smakuje i cena przystępna 5,99 w almie w krakowie na ul. pilotów za butelke 0,33. Szkło kupilem na allegro za 30 zł w idealnym stanie ( podobno wypita została z niego butelka 0,75 która była w zestawie i jestem w to skłonny uwierzyć)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎