Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bosteels, Kwak Pauwel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MarcinKa
    Senior
    • 02-2005
    • 2729

    #61
    Piwo przywiezione przez bratanków z Wiednia. Butelka 0,33l. Alkohol 8,4%, ekstrakt? Kolor Miedziano-bursztynowy, średnio ciemny. Piwo lekko mętne. Piana po nalaniu duża, ale niestety szybko opada do kożucha, a później nawet do resztek. Zapach mocny owocowy, spod którego przebijają się nuty alkoholowe, estry i coś jakby słodowość. Smak "belgijski". Owoce, coś z karmelu, coś z chlebowości, winne nuty, drożdże, alkohol. Wyraźnie czuć górną fermentację. Alkohol mocny i trochę zbyt wybija się. Piwo słodkawe. Na koniec, jak pisał tofas: „Goryczka chmielowa bardzo delikatna i subtelna łącząca się z dość mocną goryczką alkoholową”. Piwo oleiste. Wysycenie niskie, dobre. Opakowanie, takie jak u slavoya (i następnych) na pierwszej fotce w temacie, nic się nie zmieniło od lat. Zwykłe, klasyczne piwne, typowe… można by tak go określić. Ani ładne, ani brzydkie. Mnie się podoba kolorystyka i dedykowany kapsel. Brak ekstraktu. Ciekawe piwo, dobre, grzejące, ale posmak alkoholowy niestety przeszkadza, jest zbyt intensywny. Oceniam go na 5 (1 - 5).
    Dzięki Weronika, Daniel
    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

    Comment

    • wit
      Senior
      • 12-2012
      • 144

      #62
      Pianka: piękna, kremowa, dość szybko znika.
      Kolor: bursztyn, lekko mętny
      Zapach: kwiatowo-drożdżowy
      Smak: delikatny, miodowo-śliwkowy, wysoka zawartość alkoholu nie zaburza percepcji, bardzo lekki
      Wysycenie: mocne
      Opakowanie: butelka 0.3, raczej bez polotu.

      Ogólnie: ciekawe piwo o palecie dotąd mi nieznanej, deserowe

      Comment

      • GreenFox
        Senior
        • 12-2013
        • 273

        #63
        Piwo wypite w knajpie nalewane do niededykowanego pokala

        Piana: bardzo gęsta, kremowa, drobnopęcherzykowa, dość długo się utrzymuje i opada do kożuszka
        Kolor: Bursztynowo - miedziany, wpadający w rubin, piwo klarowne prezentuje się bardzo ładnie
        Aromat: Bogactwo belgijskich aromatów - jest wysoka estrowość, nuty kwiatowe i czerwonych owoców, wyczuwalne nuty owoców suszonych (śliwek), zapachy stajenne, przyprawowe, poza tym aromaty belgijskich słodów karmelowych, wyczuwalny również alkohol, w odmianie likierowej - aromat bardzo bogaty i kompleksowy, zmienia się w stronę coraz bardziej likierowego wraz z ogrzewaniem piwa
        Smak: Tu znowu bogactwo i pełnia smaków słodowych, suszonych owoców, lekkiej cierpkości przyprawowej (nuty korzenne), całość skontrowana delikatną goryczką pochodzącą głównie od dość mocno zaznaczonego alkoholu - pomimo tej wysoko wyczuwalnej alkoholowości piwo jest bardzo przyjemne w odbiorze i wysoce pijalne, może dzięki charakterowi alkoholu (nuty likierowe), który nie przeszkadza, a raczej podkreśla mocarny charakter piwa.
        Wysycenie: Na średnim poziomie, piwo gładkie w odbiorze i pełne
        Opakowanie: Piwo z nalewaka, więc zbyt dużo powiedzieć się nie da

        Jak dla mnie znakomity przykład typowego mocnego belgijskiego piwa górnej fermentacji. Bogactwo smaków i aromatów pozwala cieszyć się degustacją do samego końca. Moim zdaniem warte spróbowania, szczególnie przez tych, którzy wysoki poziom wyczuwalnego alkoholu w piwie, każdorazowo traktują jako wadę - w tym wypadku jest zupełnie odwrotnie - alkoholowość podkreśla i uzupełnia nuty smakowe i aromatyczne. Piwo drogie, jednak na pewno warte swojej ceny (nie wiem jak z wersją butelkową, ponieważ dwukrotnie zdarzyło mi się pić tylko wersję laną, zadowolony byłem za każdym razem).

        Comment

        • yoxik
          Senior
          • 10-2012
          • 427

          #64
          Pauwel Kwak

          Piana drobna obfita. Kolor Bursztyn klarowny. Aromat owocowe estry karmelowa słodycz, drożdże. Smak Karmel lekka słodycz wysokie nagazowanie, wyrazny chmiel klasyczny ziołowy lekko metaliczny. Piwo dobre.
          Attached Files
          Również tutaj
          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

          Comment

          • grodek
            Senior
            • 06-2015
            • 527

            #65
            KOLOR: ciemnobusztynowy, trochę zmętnione, z osadem drożdżowym.
            PIANA: jasnobeżowa, drobnopęcherzykowa, średnio obfita, w miarę trwała.
            ZAPACH: zaskakująco mało intensywny jak na belga. Głównie nuta alkoholowa, w tle delikatna owocowość, bardziej w kierunku suszonych owoców oraz lekki karmel i przyprawy.
            SMAK: czuć treściwość tego piwa, początkowo dość słodkie, faktycznie przypominające nieco koźlaka. Niestety w smaku mocno wyczuwalna nuta alkoholowa, choć nie jest to ordynarny spiryt. Na drugim planie posmak drożdżowy, nieco owoców i przypraw. Ogólnie słabo jak na belga.
            WYSYCENIE: dość wysokie.
            OGÓLNIE: niesamowicie rozczarowało mnie to piwo. Legenda, ale dla mnie jest co najwyżej przeciętne. Butelka 0,33 L kupiona w Smakpiwa.pl. Termin do 23.05.2018.
            604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6119

              #66
              No to zobaczmy co legenda ma do powiedzenia

              Piana - średnia i opada do cienkiej warstewki.
              Lacing - nawet niezły.
              Barwa - czerwony, miedziany bursztyn.
              Gaz - średni.
              Aromat - przyjemna belgijska owocowość.
              Smak - słodkie susze owocowe. Jest lekkie alko ale nie przykre jak na 8.4%. Lekka goryczka (ciut cierpka).

              Myślałem że będzie gorzej. Skojarzenia jak z baryłek czekoladowych z likierem. Nie agresywne i nie ulepek... smakowało.

              spokojnie wstawiam adekwatną emotkę.
              Attached Files

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12171

                #67
                Pite na pod koniec terminu, dzięki temu alkohol jest wygładzony w porównaniu, ze świeższymi warkami. Też mniej wyraźny owocowy kwasek, który łagodnie zaznacza się na tle słodowych tonów kandyzowanych owoców i karmelu oraz rodzynek. Na finiszu ciut korzenności, łagodnie ale całość już gładka.

                Alk. nadal 8,4% Ekstrakt 19,5%

                Eta jak u Javoxa, ale na od jakiegoś czasu mają nową, moim zdaniem mniej ciekawą.

                Piło się przyjemnie.

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12171

                  #68
                  Ale w świeższej wersji trochę karmelkowo-landrynkowe w porównaniu z tym co powyżej. Obecna etykieta też raczej taka sobie. Click image for larger version

Name:	P1080065.JPG
Views:	71
Size:	22,6 KB
ID:	2316454

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎