Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Honsebrouck, Kasteel Bier Bruin/Brune/Donker

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • petrus33
    Gość
    • 01-2008
    • 888

    #16
    Właśnie wczoraj miałem okazję spróbować to piwo. Bardzo smaczne, ale jak dla mnie zbyt słodkie. Uważam jednak, że na zimowe wieczory jest idealne. Jednak wczoraj było zbyt ciepło i nawet mocniejsze niż normalnie schłodzenie, niewiele pomogło. Smak ciekawy, złożony. Czuć karmel i nuty owocowe, alkohol wcale nie rzuca się w tle, jest dobrze zamaskowany. Goryczka jest obecna, ale jakoś tak niewyrażnie. Piana bardzo ładna i długo utrzymująca się w kielichu. Szkoda tylko, że to jest takie słodkie.
    Attached Files
    Last edited by petrus33; 17-07-2010, 21:36.

    Comment

    • majeure
      Senior
      • 03-2011
      • 315

      #17
      Van Honsebrouck, Kasteel Donker

      Kolor: brązowy, klarowny, pod światło ciemno-rubinowy [5]

      Piana: drobnoziarnista, jasnobeżowa, dosyć obfita, średnio-trwała, opadając pozostawia ślady na szkle [4]

      Zapach: intensywny, sfermentowane owoce (porzeczka, wiśnia), winny, lekko alkoholowy [5]

      Smak: słodowy i winny (sfermentowane owoce jak w zapachu), piwo jest dosyć słodkie ale przebija się i goryczka. Alkohol lekko wyczuwalny, rozgrzewający [4,5]

      Wysycenie: niewysokie, dla tego piwa OK [5]

      Opakowanie: bączek 0,33 l; etykieta w kolorze jasnobrązowym, z motywem zamku (zgodnie z nazwą: kasteel), gustowna; kapsel dedykowany (również z zamkiem) [4,5]

      Uwagi: zakupione jakiś czas temu w Auchan na warszawskiej Woli w promocyjnej cenie 4,59 zł , spożywane dosyć młode (data ważności to 11.2015). Piwo dosyć ciężkie i trochę za słodkie, ale ogólnie dobre, warte polecenia.
      Obecna nazwa to Kasteel Donker.

      Comment

      • Tapir
        Senior
        • 10-2009
        • 730

        #18
        Kolor - Bardzo ciemny brąz, pod światło rubinowe przebłyski.
        Piana - Średnio obfita, dość gęsta, o przeciętnej trwałości, lekko oblepia szkło opadając.
        Zapach - Intensywny, mocno owocowy (wiśnia, śliwka), nuty słodu i karmelu są tutaj tylko tłem, do tego lekko wyczuwalny (szczególnie jak na tą moc). Po ogrzaniu pojawił się lekki korzenny aromat.
        Smak - Słodko owocowa bomba Mikko pisał o kroplach nalewki w porterze, ja raczej porównałbym smak do dużej łyżki słodkiego dżemu w 0,33l porteru. Początek jest bardzo słodki, po chwili dochodzą intensywne kwaskowe owocowe nuty, gdzieś daleko majaczy paloność i goryczka. Alkohol wyczuwalny ale nadal nie tak, jak można było się spodziewać po woltażu. Piwo w ustach sprawia wrażenie lepkiego, syropowatego.
        Wysycenie - Dość niskie.
        Opakowanie - na zdjęciu poniżej.

        Również udało mi się je ustrzelić kiedyś w Auchan poniżej 5zł.
        Na pewno jest to kawał ciekawego i wartego spróbowania piwa. Wrażenia smakowe są dość ekstremalne i pewnie nie każdemu to piwo zasmakuje, ja jednak chętnie następnej zimy wychylę buteleczkę.
        Attached Files
        Last edited by Tapir; 12-01-2012, 01:53.
        Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

        Comment

        • cap-n-go
          Senior
          • 05-2005
          • 273

          #19
          Recenzuje ponownie po około 3 latach : Piana drobna i bardzo szybko znikająca, nasycone troszkę za delikatnie, w smak początkowo słodki przechodzi w kwaskowatą,winną cierpkość, a całość podsumowuje rozgrzewająca gardło nuta alkoholu. Z pewnością jest to ciekawe, obiektywnie rzecz biorąc smaczne piwo, ale zdecydowanie nie w moim guście ze względu na zbyt dużą słodycz i winną cierpkość - nie powtórzę.

          Bączek zakupiony w markecie Albert Hejin za około 1,30 EUR.
          Last edited by cap-n-go; 11-03-2012, 19:51.

          Comment

          • wpadzio
            Senior
            • 06-2011
            • 2645

            #20
            Barwa bardzo ciemna. Pod światło głęboko burgundowa z rubinowymi przebłyskami.
            Piana niezbyt duża, kleista. Do końca jednak na powierzchni piwa w postaci kożuszka.
            Aromat bardzo głęboki i treściwy. Słodowy z estrowo-karmelowym podkreśleniem. Mnie uderzyła przede wszystkim wanilia i pieprz. Brak alkoholowych nut!
            Bardzo pełne i treściwe w smaku piwo. Lekka słodycz karmelu, waniliowe posmaki, do tego suszona śliwka oraz toffi. Czuje się moc alkoholu, aczkolwiek jest to wrażenie subtelne i eleganckie.
            Do pełni szczęścia brakuje mi tylko nieco wyższego nasycenia, co dodałoby trunkowi lekkości i orzeźwienia.
            Opakowanie 0,75l w butelce z korkiem. Zasadniczo jak u Tapira, jeno w skali nieco większej. Ogólnie przyzwoite aczkolwiek bez polotu. Alkohol 11% Najlepiej spożyć przed końcem września 2015 roku. Mój syn pójdzie wtedy do drugiej klasy podstawówki a niedawno zaczął przedszkole...Ależ ten czas leci...

            Świetne piwo. Ale jakże niebezpieczne. Wchodzi wieczorem niczym stary znajomy, rano nie chce iść na pierwszy dzienny autobus i zostaje uparcie jakoś tak do południa przynajmniej. Warto więc przypomnieć mu wcześniej o kiszonych ogórkach i (lub) kefirze
            Jak dla mnie 9 w skali 1-10.
            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
            Serviatus status brevis est
            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

            Comment

            • kurgan
              Gość
              • 04-2004
              • 315

              #21
              udane połączenia żywieckiego portera z szampanem z wyraźnymi nutami owocowymi, łagodniejsze niż La Trappe Quadrupel, pije tylko dlatego że 0,7 udało mi się wy(c)haczyć za 16 pln

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12205

                #22
                Aromat – przyjemne nuty słodowe – wanilia, karmel, ciut owoców w alkoholu
                Piana – umiarkowana, kremowa, krótka
                Barwa – ciemny rubin
                Wysycenie – mocno musujące
                Smak – wyraźny karmel, wanilia, troszkę jak w deserach budyniowych, uzupełnione o wiśnie w alkoholu, który jest wyczuwalny, ale nie burzy harmonii smaku
                Treściwość – wysoka

                Smakowite, wypite z przyjemnością

                Comment

                • yoxik
                  Senior
                  • 10-2012
                  • 427

                  #23
                  Kasteel Donker

                  do 08.2018
                  Piana kremowa ładna ale znika do krążka. Kolor ciemny red pod światło rubin klarowny. W aromacie owoce suszone ,wiśnie lekkie utlenienie. Smak słodycz nie zamulająca ale wysoka, przyjemnie rozgrzewające, owoce suszone drożdże są też wiśnie lekko pestkowe, jest karmel i na końcu delikatna goryczka.Nasycenie odpowiednie do piwa, średnie+. Dla lubiących słodkie piwa jest w sam raz. Mi pasuje bardzo dobre.
                  Attached Files
                  Również tutaj
                  https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                  Comment

                  • kurgan
                    Gość
                    • 04-2004
                    • 315

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoxik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kasteel Donker

                    do 08.2018
                    Piana kremowa ładna ale znika do krążka. Kolor ciemny red pod światło rubin klarowny. W aromacie owoce suszone ,wiśnie lekkie utlenienie. Smak słodycz nie zamulająca ale wysoka, przyjemnie rozgrzewające, owoce suszone drożdże są też wiśnie lekko pestkowe, jest karmel i na końcu delikatna goryczka.Nasycenie odpowiednie do piwa, średnie+. Dla lubiących słodkie piwa jest w sam raz. Mi pasuje bardzo dobre.
                    Kolekcjonujesz teraz do każdego piwa szkło? Piękny kielich!

                    Comment

                    • yoxik
                      Senior
                      • 10-2012
                      • 427

                      #25
                      powoli bez spiny powiększam kolekcje
                      Również tutaj
                      https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                      Comment

                      • schizohatter
                        Member
                        • 06-2014
                        • 30

                        #26
                        330ml, tulipan Duvela, 12 stopni

                        Piana: Niska, średniopęcherzykowa, słaby lacing, blady beż

                        Zapach: Alkoholowa wiśnia, czekoladka z nadzieniem wiśniowym.

                        Kolor: Genialny szkarłat, przejrzysty i klarowny

                        Smak: Dobrze zamaskowany słodki alkohol, goryczki brak, czekolada, wysycenie wysokie (przyjemnie łaskocze), rozgrzewanie słabe, silne skojarzenia z Czarną Fortuną (cola)

                        Podsumowanie: Ciekawe piwo o przystępnej cenie z bardzo wyrazistym smakiem i zapachem oraz bardzo dobrze zamaskowanym alkoholem. Bardzo dobre do przekonywania piwoszy koncernowych do przejścia na coś, co przynajmniej ma smak (zamaskowany alkohol jest świetny do wyrażania jakości piwa). 8/10
                        Last edited by schizohatter; 12-06-2014, 11:42.

                        Comment

                        • grodek
                          Senior
                          • 06-2015
                          • 527

                          #27
                          KOLOR: ciemnobrązowy, pod światło z rubinowymi refleksami.
                          PIANA: jasnobeżowa, drobnopęcherzykowa, średnio obfita, dość trwała.
                          ZAPACH: przyjemny, średnio intensywny. Dominują nuty owocowe (gruszka, jabłko, morela), karmel, przyprawy, rodzynki, nieco słodu i czekolady. Delikatnie alkoholowa nuta, choć piwo nie było dobrze schłodzone.
                          SMAK: średnio treściwe jak na takie parametry. Zdecydowanie słodkie z posmakiem dojrzałego jabłka, gruszki, śliwki. Są też nuty przyprawowe, czekolada i toffi. Niewielka goryczka na finiszu. Nuta alkoholowa nieco wyczuwalna, jednak całość smaczna i zdradliwie pijalna, jak na tak wysokie parametry.
                          WYSYCENIE: średnie.
                          OGÓLNIE: smakowite, jednak zdecydowanie deserowe (słodkie i mocne) piwo do spokojnego sączenia. Butelka o pojemności 0,33L, termin do 06-2023.
                          604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎