Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belle-Vue, Kriek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • alstro
    Senior
    • 04-2003
    • 166

    #16
    cos sie dzieje wokol Belle Vue. w krakowskich knajpach i supermarketach znikneo z asortymentu zamiast niego znalazł się nieco tanszy i duzo gorszy wiśniowy lembik...

    Comment

    • alstro
      Senior
      • 04-2003
      • 166

      #17
      a na marginesie... najciekawiej chyba pisal o piwach typu Lambik sam dyrektor browaru Belle-Vue Jacques de Keersmaecker w Świecie Nauki z pażdziernika 1996.

      Comment

      • alstro
        Senior
        • 04-2003
        • 166

        #18
        przypomniałem sobie - to co zastąpiło dziurę po Belle - Vue w Krakowie to wiśniwoy lambik od De Keersmaeker z serii Mort Subite!
        to rzeczywiście nieoczekiwana śmierć!

        Comment

        • mwa
          Senior
          • 01-2003
          • 5071

          #19
          Właśnie dostałem od Mikołaja.
          Myślę, że do godziny będę wiedział coś więcej o tym smaku.
          Pozdrawiam Cię !!!!

          Comment

          • mwa
            Senior
            • 01-2003
            • 5071

            #20
            Dostałem w smaku malinowym.
            Smakuje jak wino z bombelkami. Wyraźy smak malin, dużo piany.
            Następnym razem niech Mikołaj przyniesie coś lepszego.
            Pozdrawiam Cię !!!!

            Comment

            • grzech
              Senior
              • 04-2001
              • 4592

              #21
              Szanowny mwa. Obawiam się, że to co piłeś nie było Kriekiem o smaku malinowym (takowa rzecz nie istnieje), a Framboise/Frambozen. Jest to całkiem inne piwo. Wzbogacone o Twój dokładny opis warte jest osobnego tematu.

              Comment

              • mwa
                Senior
                • 01-2003
                • 5071

                #22
                Nie zaprzeczę, bo pozbyłem się już butelki. Ale skoro tak mówisz to tak musi być.
                Pozdrawiam Cię !!!!

                Comment

                • Maquis
                  Junior
                  • 06-2005
                  • 15

                  #23


                  Cóż, będąc w Belgii zakupiłem to piwo z czystej ciekawości.
                  Moje wrażenia:

                  Kolor - róż przechodząca w czerwień, dość intrygujący muszę przyznać.
                  Piana - duża, zabarwiona różowo, szybko opada.
                  Gaz - w normie, pijałem piwo mocniej nagazowane. Myślę, że w ilości bąbelków jest dobrze wyważone.
                  Smak - hmmm... czuć wyraźnie wiśnie i związaną z nimi kwaskowatość. Słodkie z bardzo delikatną, wręcz aksamitną goryczką.

                  Sam nie wiem. Raczej nie jestem zwolennikiem piw smakowych. Może się podobać komuś od czasu do czasu - szczególnie w upalny dzień

                  Comment

                  • franekf
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 944

                    #24
                    I ja wczoraj skosztowałem tego piwa. Choć butelka była dość mała (0,375) i w dodatku podzieliłem się z nim moją ładniejszą połową, wrażenia jak najbardziej pozytywne. Nie piłem wcześniej prawdziwego lambica (Mort Subite chyba nie do końca się liczy) i nie wiem czy ten ma wiele wspólnego z tym gatunkiem piwa (choć w składzie wyraźnie stoi "Cherries" więc do produkcji są chyba używane owoce a nie sok), ale jego smak bardzo mi przypadł do gustu - na początku mocny smak owoców (ale bez słodyczy), potem robi się przyjemnie kwaśne i wyraźnie cierpkie, bardzo miło gasi pragnienie. Zapach też przyjemny, owocowy, lekko winny. Piana niezbyt okazała, w ładnym różowym kolorze, pozostała w postaci dywanika do końca degustacji i ładnie osadziła się na szkle.
                    I jeszcze jedno mnie zastanawia - czy klasyczne piwa lambic zawierają drożdże w butelce? Moje ich nie miało, czy dzieje się tak za sprawą unikalnej odmiany drożdży używanych do fermentacji tych piw, czy po prostu to piwo "tak ma" ??
                    Aha, nie wspomniałem - piłem Krieka (dodaję, bo temat jest nieco wymieszany)
                    Last edited by franekf; 19-08-2007, 08:57.
                    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                    Piwny Janusz bez Teku

                    Comment

                    • Maquis
                      Junior
                      • 06-2005
                      • 15

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
                      I ja wczoraj skosztowałem tego piwa. Choć butelka była dość mała (0,375) i w dodatku podzieliłem się z nim moją ładniejszą połową, wrażenia jak najbardziej pozytywne. Nie piłem wcześniej prawdziwego lambica (Mort Subite chyba nie do końca się liczy) i nie wiem czy ten ma wiele wspólnego z tym gatunkiem piwa (choć w składzie wyraźnie stoi "Cherries" więc do produkcji są chyba używane owoce a nie sok), ale jego smak bardzo mi przypadł do gustu - na początku mocny smak owoców (ale bez słodyczy), potem robi się przyjemnie kwaśne i wyraźnie cierpkie, bardzo miło gasi pragnienie. Zapach też przyjemny, owocowy, lekko winny. Piana niezbyt okazała, w ładnym różowym kolorze, pozostała w postaci dywanika do końca degustacji i ładnie osadziła się na szkle.
                      I jeszcze jedno mnie zastanawia - czy klasyczne piwa lambic zawierają drożdże w butelce? Moje ich nie miało, czy dzieje się tak za sprawą unikalnej odmiany drożdży używanych do fermentacji tych piw, czy po prostu to piwo "tak ma" ??
                      Aha, nie wspomniałem - piłem Krieka (dodaję, bo temat jest nieco wymieszany)
                      Drożdże używane w piwach typu lambic nie posiadają odmiany, ponieważ pochodzą one bezpośrednio z powietrza. Taki jest proces 'produkcji' tego piwa. Tam kadzie są płaskie i otwarte.

                      Comment

                      • moonjava
                        Senior
                        • 11-2006
                        • 109

                        #26
                        Butelka z zamknięciem szampańskim, korek naturalny. But. 0,375 za 2 Ł.

                        Piana: wysoka, gęsta, długa.
                        Kolor: klarowne, ciemna czerwień, troche miedzi.
                        Zapach: intensywny, przyjemny, owocowy, duzo malin, troche jeżyn.
                        Smak: lekko słodkie, słabo nasycone, ełne, długie, intensywna nuta jakby osadu drożdżowego ale w pozytywnym znaczeniu; ciepłe, miękkie, w oddali lekkie przydymienie (połączone z dębiną ?), owocowa kwasowość, lekka goryczka.

                        Ocena: 5 (ale jako winiarz moge nie być obiektywny ).

                        Comment

                        • sibarh
                          PremiumUżytkownik
                          • 01-2005
                          • 10384

                          #27
                          Moje piwo miało 4,3%:
                          Attached Files
                          2800 nowe piwa opisałem na forum
                          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                          Comment

                          • biereczapplistes
                            Senior
                            • 05-2007
                            • 325

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kishar Wyświetlenie odpowiedzi
                            lambiki nie smakowe
                            Chyba definicja białego portera

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika moonjava Wyświetlenie odpowiedzi
                            [...] w oddali lekkie przydymienie (połączone z dębiną ?) [...]
                            Dębina... wiele lambisiów leżakuje w dębowych beczkach i o ile sie orientuję, Belle - Vue również, więc podniebienie Cię nie oszukało.
                            Last edited by biereczapplistes; 20-01-2009, 14:43. Powód: cyt
                            Pijast Piwodziej :D

                            Comment

                            • GaryFisher
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 739

                              #29
                              Kolor: ciemny, oczywiście wiśniowy, lekko mętny [5]

                              Piana: różowa, drobnoziarnista, redukuje się w umiarkowanym tempie brudząc szkło [4]

                              Zapach: soczysty, wiśniowy z nutami słodowymi w tle, bardzo intensywny [5]

                              Smak: kwaskowy, słodowo-wiśniowy z delikatną goryczką; czuć kwaskowy, słodowo-owocowy aromat Lambica [5]

                              Nasycenie: wysokie [5]

                              Opakowanie: butelka 0.3 z wiśniową etykietą

                              Uwagi: zakupione w: Albert Heijn w Venray, Holandia;
                              soundtrack: "Cosmic Egg" by Wolfmother
                              Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                              Comment

                              • GaryFisher
                                Senior
                                • 10-2009
                                • 739

                                #30
                                Nowa, mniej stylowa wersja
                                Click image for larger version

Name:	DSC04033.jpg
Views:	1
Size:	38,7 KB
ID:	2033531
                                Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎