Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bavik, Petrus Gouden Tripel / Gouden Tripel Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • z_byka
    Junior
    • 09-2015
    • 2

    #16
    piłem owe piwo, ale dobrego wrażenia na mnie nie zrobiło.

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #17
      Wydaje mi się że to to samo piwo, etykieta taka sama tylko, alk. jest 8%.

      Kolor: Jasnozłoty, klarowny.
      Piana: Obfita, jasnobeżowa, dość drobne pęcherzyki, trwała, ładnie zdobi szkło.
      Zapach: Owocowy, trochę słodu - może być ale spodziewałem się więcej.
      Smak: Owocowy, trochę słodowej słodyczy, delikatnie fenolowy, posmaki zbożowe.
      Wysycenie: Średnie - pasuje.

      Ot taki sobie tripel, nawet mi smakował, pewnie poczęstowałbym kogoś kto nie pił nigdy belgijskich piw, ale nie są to wyżyny piwowarstwa. Piwo z 6-paku z Lidla.
      Warka do 14.03.2020.
      Last edited by rafalek21; 06-04-2017, 00:16.

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #18
        Butelka z piwnicy, warka 05/02/18

        Piękna, wysoka, gęsta, długa piana.
        W aromacie trochę owoców, trochę alkoholu. Sporo ziemistego chmielu i jakichś przypraw (cynamon, kardamon?), ociupinka migdałów.
        Smak trochę wyprany i pozbawiony głębi. Jest ślad owoców, głównie jabłek i trochę słodyczy. Paradoksalnie sprawę ratują dość wulgarne smaki pieprzowo-alkoholowe, które nieco przypominają o belgijskiej proweniencji piwa.

        Mocno poniżej przeciętnej.

        Comment

        • KlossJ23
          Senior
          • 08-2013
          • 136

          #19
          Aromat słabo wyczuwalny, jabłkowo-przyprawowy. W smaku to samo- coś jakby kwaśne jabłka skontrowane słodem, z dodatkiem soku z limonki. Wysycenie dość spore co dodatkowo pogłębia kwasowość i wrażenie wytrawności. Z goryczką chmielową słabiutko, jest ledwie wyczuwalna.Pozostałe nuty aromatyczno-smakowe objawiają się zbyt subtelnie jak na moje chamskie podniebienie ale z pewnością jakieś-tam-jeszcze są obecne. Piwo pite zgodnie z zaleceniami producenta po schłodzeniu do 6C. Jako napój orzeźwiający na przyszłe letnie upały bardzo akuratne, jako piwo.... nie mam zdania. Na tle innych piw z lidlowego 6-paku średniak.
          Last edited by KlossJ23; 15-04-2017, 10:24.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎