Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

InBev Belgium, Hoegaarden Witbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ravf
    Senior
    • 06-2013
    • 264

    #91
    W porównaniu do Namysłowa i Obołonia jest mniej kwaśne, mniej charakterystyczne ale nie jest wcale tak źle. Dobre piwo na obecne upały, jednak za cenę prawie 7zł za 0,33ml jest to niestety ciekawostka na raz a nie na co dzień.

    Comment

    • KarlPopper
      Senior
      • 11-2013
      • 133

      #92
      Zapach: bardzo miły, charakterystyczny dla piw pszenicznych, kolendra, lekkie nuty kwiatowe.

      Orzeźwiające, lekkie piwo, bardzo pijalne, lekko kwaskowe. Pije się przyjemnie, nawet na przełomie zimy i wiosny. Ale muszę przyznać rację wcześniejszym recenzentkom i recenzentom, że piwo mogło by być bardziej charakterystyczne, intensywniejsze w smaku, sprawia wrażenie trochę nijakiego. Obołoń Biłe, smakowało mi jednak bardziej.
      Live Craft. Die Punk.

      Comment

      • wilzek
        Member
        • 06-2014
        • 32

        #93
        Kolor: moje pierwsze spotkanie z witem, wiec może nie wiem czego oczekiwać, ale był taki 'mdły', ni to taki słomkowy ni to co innego. [3.5]
        Piana: ładna, całkiem wysoka [4]
        Zapach: BANANY. Sporo bananów. Prosty, acz przyjemny. [3.5]
        Smak: pszeniczniaczek z nutami owocowymi, tutaj tez banany. [4]
        Opakowanie: standardowa butelka 0.33, bez wyrazu, niezbyt ładna, kapsel też średni. Gdybym miał oceniać po designie to stałoby tuż za Harnasiem, ten to przynajmniej jakiś pazur ma, hej [2.5]

        Uwagi: bardzo pijalne, wsiąknęło dużo szybciej niż chciałem. Smak przyjemny acz prosty, dobre zeby kupic po 6 takich i pogawedzic ze znajomymi.
        Uwagi do forumowiczów: nie oceniajcie przez pryzmat ceny bo wiadomo że zwykłe piwo ze strefy euro wyjdzie tyle samo co wynalazki alebrowaru. Ja kupiłem za ~6zl w Carrefourze (złote tarasy) i uwazam to za OK zakup
        Last edited by wilzek; 23-06-2014, 22:25.

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6141

          #94
          Piana - średnia, na dłużej grubsza warstewka /słaby lacing/
          Barwa - jasno żółty, mętny.
          Aromat - kolendra i coś z morelki?
          Gaz - średni.
          Smak - coś z morelki, coś z ananasa, orzeźwiające i dość smaczne /dziś ciepło /

          Nie jest najtańsze ale czasem można sobie zrobić letni prezent.
          Mnie nawet smakowało.

          Comment

          • TheBobolo
            Member
            • 07-2014
            • 59

            #95
            Napaliłem się dość mocno na to piwo, z racji 3.5 na ratebeerze, ale jak dla mnie w aromacie i w smaku za mało estrów, piwo nie jest wypośrodkowane, tylko główną rolę grają tu fenole (goździk i guma balonowa). Nie jest to piwo z jakimiś wadami, jest mocno orzeźwiające w smaku, ale brakuje mi tutaj trochę tego balansu. No i cena (6.69 za 330 ml) troszkę nie zachęca.

            Ocena : 2.8/5
            Begonia non omlet.

            Comment

            • olie
              Senior
              • 06-2011
              • 777

              #96
              Hoegaarden bardzo zyskuje z ósemką cytryny. W Czechach 0,5 l jest do dostania w knajpach za 50 Kc. Na upał jest jak znalazł

              Comment

              • dipeone
                Senior
                • 05-2010
                • 741

                #97
                Pite z beczki w Kudowie Zdroju niestety także dosyć mocno wodniste. Wieczór nie należał do najcieplejszych ,więc wartości orzeźwiające nie trafiły mocno. Ogólnie czuć trochę kolendry ale bardziej cytrusy.

                Comment

                • michael50
                  Senior
                  • 06-2013
                  • 325

                  #98
                  Ktoś przywiózł mi w prezencie z Niderlandów (bardzo lubię takie prezenty) i rozpiliśmy we dwójkę buteleczkę 330ml. Najbardziej zwróciła moją uwagę mętna konsystencja tego piwa. Oprócz tego przemieszane aromaty typu banany i może jeszcze jakieś cytrusy. Na pewno jest to piwo ze swojej klasy, ale jednocześnie nie wyróżnia się w nim niczym szczególnym. Zupełnie przywoita "czwórka" mu się należy.

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6141

                    #99
                    Po jakimś czasie znowu mam to piwko...

                    Piana - średnia, na dłużej warstewka z koronkowaniem.
                    Barwa - mętny jasno żółty.
                    Gaz - średni.
                    Aromat - cytrusowość cytrynowa, kolendra - dobra mieszanka.
                    Smak - lekko słodkawe, lekko kwaskowe /cytrynowo/ lekka goryczka kolendrowa.

                    Niezłe smakowo i przyjemnie orzeźwia .
                    Attached Files

                    Comment

                    • Pivotal
                      Senior
                      • 05-2013
                      • 671

                      BARWA: Cytrynowa, mętna. [4.5]
                      PIANA: Średnia, druga wlewka powyżej średniej, gęsta, drobno- i średnioziarnista, obkleja szkło, dość trwała, opada do półcentymetrowej warstwy i taką pozostaje do końca. [3.75]
                      ZAPACH: Z butelki bananowy, kolendrowy, cytrynowy i lekko drożdżowy... Słabnie po przelaniu, a bananowy zapach zanika całkowicie. [2.5]
                      SMAK: Kolendrowy, cytrynowy z wyraźną nutą skórki limonki oraz zbożowy. Lekkie, a nawet powiedziałbym, że wodniste... po przełknięciu wyczuwalny posmak zbożowy i skórki limonki. [3.5]
                      WYSYCENIE: Duże, do końca pracowało jak trzeba. [4.75]
                      OPAKOWANIE: Butelka i etykiety jak wyżej, kapsel był starego wzoru. [4.25]

                      UWAGI: Trwałość do 7.05.2016, wypite 10.03'16. Dobre na upały. Piłem bez żadnych dodatków.

                      Comment

                      • grodek
                        Senior
                        • 06-2015
                        • 527

                        KOLOR: jasnożółty, mętny
                        PIANA: drobnopęcherzykowa, dość wysoka, ale niezbyt trwała
                        ZAPACH: kolendra, cytrusy, lekki banan
                        SMAK: cytrusy i kolendra z lekką nutą banana. Lekko kwaskowate, orzeźwiające, sesyjne piwo. Piłem dość mocno schłodzone, więc być może aromaty były nieco przytłumione. Ogólnie całkiem poprawne.
                        604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6141

                          Znowu minęło sporo czasu... tym razem na "warsztacie" butla 750 ml.

                          Smak zbliżony do poprzednich opisów czyli bardzo fajne.

                          Grafika bez zmian... tylko kapsel jest taki jak miał Sibarh w 2012 roku /post #83/.

                          Comment

                          • Dzoshu
                            Senior
                            • 12-2013
                            • 496

                            Kolor: Słomka, zamglony.
                            Piana: Obfita, sycząca, szybko opada do warstwy na powierzchni.
                            Zapach: Mokre zboże, kolendra, cytrusy. Rześki.
                            Smak: Kwaśnawe. Pszenica, kolendra. Goryczki praktycznie brak.
                            Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego, OK.
                            Opakowanie: Nudna etykieta, niedokładny skład.
                            Uwagi: Warka 28.11.17 Pite w niższej temperaturze, idealne do orzeźwienia, bez zbędnego rozkładania piwa na części pierwsze.
                            Attached Files
                            Last edited by Dzoshu; 21-12-2016, 23:44.

                            Comment

                            • Pivotal
                              Senior
                              • 05-2013
                              • 671

                              BARWA: Blady, cytrynowy, nieprzejrzysty, lekko opalizuje. [5]
                              PIANA: Biała, wysoka, drobnoziarnista, całkiem trwała... po sześciu minutach opadła do pół centymetra, lekko obkleiła szkło, pozostała do końca. [4.25]
                              ZAPACH: Kolendra była najbardziej wyczuwalna... aromaty zbożowe, odrobina banana i gruszki. [3.25]
                              SMAK: Kolendra, lekki banan, posmaki zbożowe, trochę cytryny i drożdży. [3.75]
                              WYSYCENIE: Spore, utrzymujące się do końca. [4.25]
                              OPAKOWANIE: Mała butelka ze zmienioną nieco kontretykietą i nowszym, niebieskim kapslem... [4.25]

                              UWAGI: Warka do 24.04.2017, wypite 13.02'17. Tym razem lepiej mi smakowało, choć nie jestem miłośnikiem witów... chyba, że o podwyższonych parametrach - te lubię. Piwo miało mocniejszy zapach i nieco więcej osadu... nie było tak wodniste jak poprzednim razem.

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6141

                                Nowa odsłona graficzna...

                                Tym razem aromat zbliżony do Kiełbasy Krakowskiej
                                Smak z kierunku cierpka, lekka cytrusowość z kolendrą.
                                Goryczka niewielka i kwaskowatość też.
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎