Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Orval, Orval Trappist

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Oskaliber
    Senior
    • 05-2010
    • 727

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
    Jako, że nie jestem za dobry w rozróżnianiu zapachów i smaków (np. nie odróżnię zapachu białych winogron od czerwonych), to mam pytanie: jak smakuje końska derka, bo nigdy jej nie jadłem i nie zamierzam jeść.
    Od posta minął ponad rok, ale dopiero teraz zauważyłem to pytanie. Odpowiadam więc: smakuje tak samo jak pachnie, tak samo jak wszystkie inne "smaki" w piwie, których tak naprawdę nie czujemy tylko wąchamy retronosowo.

    A jeżeli przez całe życie nie miałeś okazji przebywać w pobliżu konia to jeszcze nic straconego i zawsze można przejechać się do jakiejś stajni.
    BeerFreak.pl

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #92
      Warka do 31.01.2022.

      Przy otwieraniu nieźle huknęło, lekki gushing, piany oczywiście za dużo, na szczęście niezbyt trwałej.
      W zapachu lekko końska derka czy sianko, po za tym agrest, winogrona i lekko zioła.
      Smak wytrawny, przyprawowy(tak brettowo), trochę owocowo-winogronowy, znaczna goryczka, pozostająca chwilę w posmaku, średnia pełnia.
      Wysycenie średnio-wysokie.

      Dobre piwo, świetnie pachnie, choć jakby było kwaśne pewnie jeszcze bardzie by mi smakowało. Ze względu na refermentację i dzikie drożdże pewnie nie prędko dobiorę się do następnej butelki - otworzyłem tylko po to by wiedzieć jakie jest świeże.
      Last edited by rafalek21; 12-03-2018, 00:53.

      Comment

      • grodek
        Senior
        • 06-2015
        • 527

        #93
        Kolor złoto-pomarańczowy, lekko zamglone. Bardzo obfita, biała piana. Wysokie nagazowanie, podczas otwierania kapsel odskoczył z wielkim hukiem, na szczęście piwo nie zaczęło wylatywać z butelki. Przepiękny aromat kwiatowy, owocowy, delikatnie ziołowo-przyprawowy. W smaku średnio treściwe, bardzo kwiatowe, posmak marmolady różanej, z wyraźnie zaznaczoną goryczką. Lekkie w odbiorze, pijalne. Aromatów i posmaków dzikich, skórzanych (owej "końskiej derki" nie wyczułem. Piwo dość młode, z terminem do 04/10/2023.
        Bardzo smaczne, drugą butelkę potrzymam w piwnicy kilka lat, aby sprawdzić jak zmieni się aromat i smak.
        604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          #94
          Suszone bakalie, obornik, suszona żurawina, nuty szampańskie, w nucie dolnej wanilia, ale piwo bardzo zbożowe, a nawet pszeniczne. Goryczka nie z chmielu, destylat porzeczki/gruszki. Ala na finiszu mineralne Sauvignon Blanc i to z Nowej Zelandii. Piwo. Belgia. Dwie kropki, nie do przeskoczenia. To 7miesięcznie, piłem starsze. Petarda.
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎