Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Duvel Moortgat, Maredsous 10 Tripel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #16
    Piłem to piwo już kilkakrotnie, teraz jednak chcę je porządnie zrecenzować, korzystając z egzemplarza z zestawu Blonde/Bruin/Triple + pokal, kupionego 2,5 roku temu na podbrukselskim lotnisku Charleroi.

    Kolor: Nietypowy jak na tripla, bo miedziany. Klarowny, bo drożdże zbiły się w betonową warstwę na dnie butelki.
    Piana: Gorsza niż w innych Maredsous. Nie tworzy tak ładnej czapy, ale opada do niemal szczelnej warstwy i nieźle osadza się na ściankach.
    Zapach: Bardzo rozczarowujący, bo zdecydowanie za słaby. Czuć echo jakichś owocków, ale niełatwo określić jakich, a poza tym lekką nutę rozpuszczalnikową.
    Smak: Tu na szczęście nie ma już rozczarowania. Piwo od początku uderza z całą mocą. Czuć owoce, solidne alkoholowe ciepełko (10% robi swoje), lekką cierpkość, trochę biszkoptów i dość mocną jak na piwo belgijskie goryczkę.
    Opakowanie: Zamieszczam nowe zdjęcie, bo wprawdzie opakowanie nie zmieniło się od zdjęcia Kolesława z postu # 11, ale chcę polansować się z firmowym szkiełkiem.
    Uwagi: Kilka lat temu to piwo smakowąło mi bardziej. Nie wiem, czy wyostrzyły mi sie wymagania, czy też ten tripelek ucierpiał z biegiem czasu pod skrzydłami koncernu, ale znam lepsze. Nie znaczy to jednak, że jest zły.
    Attached Files

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #17
      Piwo w wyglądzie jak lekki koźlak.To dla mnie minus.Zapach to już plus,czuć owoce,niestety tylko ciemne śliwki i figi.No ale w konsumpcji aromaty są wyczuwalne i tak jak alkohol.Podsumowanie:Maredsous to dobre piwa i dlatego tradycyjnie sięgnę je znów za rok.

      Comment

      • Oskaliber
        Senior
        • 05-2010
        • 727

        #18
        Kolor: Bursztynowy, mętny.
        Piana: Koloru złamanej bieli, dosyć gęsta choć jest trochę większych pęcherzyków, trwała, oblepia szkło.
        Zapach: Dominuje mocna owocowość: cytrusy, wiśnie, jabłka. Do tego umiarkowane fenolowe tło.
        Smak: Średnio treściwe. Słodowość, zdecydowanie mocniejsze niż w zapachu pieprzowe fenole na pierwszym planie, dalej owoce te same co w aromacie, goryczka średnia. Lekka kwaskowatość. Alkohol prawie niewyczuwalny. Finisz lekko wytrawny.
        Wysycenie: Dosyć wysokie, może minimalnie za niskie jak na tripla, brak musującego charakteru.
        Ogółem: Bardzo udany tripel choć barwą i wysyceniem trochę wybiegający poza ramy stylu.
        BeerFreak.pl

        Comment

        • yoxik
          Senior
          • 10-2012
          • 427

          #19
          Duvel Moortgat, Maredsous 10 Tripel

          Piana słaba i znika prawie do zera. Kolor bursztyn mętne. Aromat słodycz owoce, karmel bardzo przyjemny. Smak lekka kwaskowatość, słodowość, drożdże owoce, cukier kandyzowany słodycz nie przesadzona odpowiednia. Goryczka wyczuwalna tak jak alkohol ale on daje piwu sznytu i ostrość na finiszu. Tu akurat pasuje, piwo bardzo dobre, dostaje triplowe WOW.
          Również tutaj
          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

          Comment

          • grodek
            Senior
            • 06-2015
            • 527

            #20
            KOLOR: złoty, klarowny.
            PIANA: biała, drobnopęcherzykowa, bardzo obfita i trwała, oblepia szkło - mistrzostwo.
            ZAPACH: dominuje owocowość charakterystyczna dla Belgów, do tego lekki aromat winno-drożdżowyi karmel.
            WYSYCENIE: średnie ok.
            SMAK: podobnie jak w zapachu na pierwszym planie owocowość; dość słodko, czuć pełnię i ciężar gatunkowy tego piwa, po chwili nuty winne i lekko alkoholowe, co jednak przy deklarowanych na etykiecie 10 % to i tak jest dobrze ułożony i zamaskowany.
            OPAKOWANIE: butelka 0,33L, kapsel firmowy
            OGÓLNIE: mocny, bardzo smaczny belg, z chęcią jeszcze kiedyś po niego sięgnę.
            604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎