Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zagorka, Special Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • waclaw67
    Senior
    • 06-2009
    • 485

    #16
    Mam uprzejme pytanie do kolegów.Wprawdzie nie na temat, ale może tak jedno przy drugim.Dlaczego post napisany przeze mnie,na komputerze jest prawidłowy a na forum
    jest z błedami jak w poście powyżej

    Comment

    • zagorka
      Junior
      • 09-2009
      • 1

      #17
      GDZIE W POLSCE MOZNA KUPIC(jesli mozna) PIWO ZAGORKA??? PYSZNE piwko, nie lubie pinay na piwku, ale ktos tu powiedzial ze nie mialo, u mnie zawsze ta piana byla ;/ ale piwko... marzenie!!!! ja chce ZAGORKE do Polski!! Prosze o info w jakich sklepach mozna kupic!!! moze widzial ktos w Piotrze i Pawle??albo gdziekolwiek??

      Comment

      • piotry
        Oj tam, oj tam !
        • 08-2005
        • 761

        #18
        Witamy na forum !
        Prosimy o nie używanie kapitalików

        W ostatnią niedzielę widziałem zagorkę w petach 1,5l na dworcu Świebodzkim we Wrocławiu niestety nie pytałem po ile ... . Mieli ją jacyś handlarze z południa
        pozdrawiam
        piotry

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #19
          Wersja w butelce 0,5 litra. Piwo:
          Attached Files
          Last edited by sibarh; 17-10-2009, 21:03.
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • kruger_nr1
            Senior
            • 11-2005
            • 801

            #20
            dwie różne kontretykiety oraz etykieta z 1 litrowego peta.
            Attached Files
            Kolekcja puszek piwnych:
            http://puszkikrugera.web-album.org/

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #21
              Butelka o,33 ma ciut inny kapsel:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #22
                Piwo otrzymane od kolegi. Butelka PET 1,5l. Moc 5%, ekstrakt? Kolor typowy dla lagrów. średnio ciemny, wpadający w bursztyn. Typowy. Piana dobra. Średniej wielkości, bardzo drobniutka i trwała. Pozostawiała obfite ślady na ściankach kufla. Zapach przeciętnie intensywny i nie najlepszy. Trochę chmielowych nut wymieszanych z PETowym zapachem. Taki jakby słodkawy. Smak niestety również z nutami PETa. Czuć trochę chmielu, jest słaba goryczka. Pojawiają się również nuty typowe dla zielonych butelek. Piwo delikatne i lekkie, ale w wersji PET trochę zapewne pogorszone wadami opakowania. Wysycenie słabe. W takim piwie słabe wysycenie powoduje wrażenie, że piwo jest zleżałe. Opakowanie nie bardzo zachęcające. Kojarzące się z kiepskim piwem. Jedynie można go pochwalić za ładną firmową nakrętką. Do tego wszystkiego brak ekstraktu. W tej wersji którą miałem, piwo smakowało całkiem przeciętnie, a nawet słabo. Oceniam je co najwyżej na 3 (1 – 6).
                Dzięki Michał za piwo.
                Attached Files
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • Marmur
                  Member
                  • 01-2002
                  • 56

                  #23
                  Miałem okazję pić to piwo w ilościach znacznych w czasie wakacji żadne cudo to nie jest (zwłaszcza że mieszkam 30 km od czeskiej granicy więc dostęp do naprawdę dobrego piwa "sklepowego" mam łatwy, prosty i przyjemny jednak na pewno najlepsze jakie można wypić w Bułgarii (tj. oczywiście poza importowanymi ale nie po to się jedzie na wakacje do jakiegoś kraju by pić piwo z importu no chyba że jest to absolutna konieczność z racji tragedii na miejscowym rynku :P )
                  "Jak tam było, tak tam było,
                  Ale jeszcze nigdy tak nie było,
                  Żeby jakoś nie było."

                  Comment

                  • Regent
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 512

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marmur Wyświetlenie odpowiedzi
                    Miałem okazję pić to piwo w ilościach znacznych w czasie wakacji żadne cudo to nie jest (zwłaszcza że mieszkam 30 km od czeskiej granicy więc dostęp do naprawdę dobrego piwa "sklepowego" mam łatwy, prosty i przyjemny jednak na pewno najlepsze jakie można wypić w Bułgarii (tj. oczywiście poza importowanymi ale nie po to się jedzie na wakacje do jakiegoś kraju by pić piwo z importu no chyba że jest to absolutna konieczność z racji tragedii na miejscowym rynku :P )
                    Czy najlepsze to bym polemizował, osobiście bardziej przypadły mi do gustu Kamenitza, Ariana, nawet Szumensko jedynie Boljarka była gorsza ale oczywiście to sprawa gustu.
                    Mniej alkoholu w piwach !!!
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Comment

                    • zgroza
                      Senior
                      • 03-2008
                      • 3597

                      #25
                      Wg. Kolegi Zgrozy najlepsze z bułgarskiego mainstreamu. Mnie trudno coś powiedzieć, bo to jedyne piwo wypite w Bułgarii.
                      W każdym razie przyjemny, w miarę dobrze nachmielony, wyrazisty i czysty w smaku lager. Wypiłem ze smakiem i z chęcią powtórze, zdecydowanie ponad lagerową przeciętność. Widzę, że zdania są podzielone, ale zdecydowanie lepsze od próbowanych wcześniej i później koncerniaków węgierskich, serbskich i tureckich.
                      Lotna ekspozytura browaru

                      Też Was kocham.

                      Comment

                      • tfur
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 1303

                        #26
                        w bułgarii nie piłem lepszego piwa, a spróbowałem, co mi w rękę wpadło. nie znaczy to, że jest specjalnie dobre, niemniej ma zaznaczoną goryczkę i harmonijny smak. chłodne w skwarny dzień wchodzi doskonale. zupełnie nie mogę się zgodzić z regentem, bo jeśli szumenskie i burgaskie jeszcze się bronią, to reszta (kamenitza, pirinskie, boliarka i ariana) to, moim zdaniem, piwa liche.
                        ps zapomniałem napisać, że zagorka jest też najdroższym miejscowym lagerem.
                        dostępne pojemności: 0,33 i 0,5 l blacha/szkło; 1,0 i 1,5 l PET
                        konkurencja proponuje zaś PET-y o poj. 2 l, a nawet 2,75 l w tej samej cenie
                        Last edited by tfur; 13-08-2011, 10:49.
                        veni, emi, bibi

                        Comment

                        • GaryFisher
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 739

                          #27
                          a.5% e.11.4%

                          Kolega przywiózł mi flaszkę razem z trzema innymi z wakacji.

                          Kolor: złoty, klarowny [5]

                          Piana: wysoka, średnioziarnista, opada nie za szybko, brudzi przy tym szkło, zostaje dosyć trwały kożuch [4]

                          Zapach: typowo lagerowy, słodowo chmielowy, z lekko piwniczną nutą, dosyć intensywny, coś w stylu Łomży albo Zamkowego Exporta czyli aromat Lagera w zielonej flaszce [3.5]

                          Smak: piwniczno slodowy, ze średnim chmielowym aromatem i takąż goryczką (długo pozostającą na podniebieniu), do tego w tle zielsko (zielona butelka) trochę wodniste ale jak na lagera całkiem niezłe, w miarę naturalne [3.5]

                          Nasycenie: wysokie [5]

                          Opakowanie: zielona flaszka zwężona na dole z wytłoczoną nazwą browaru, etykieta w metalicznych kolorach, zielona obręcz wokół z typowymi hasłami jak "Premium Quality" i "Original Bulgarian Beer", w środku czerwony napis "Zagorka" a nad nim herb (w wersji powiększonej widnieje też w tle, również na kontrze); kapsel firmowy; podano ekstrakt [5]

                          Uwagi: Zagorka AD, Stara Zagora, ul.Han Asparuh 41; www.enjoyzagorkaresponsibly.com
                          Degustowane: 22.09.2011 ok. godz. 14.30
                          Data ważności: 11.12.2011
                          Soundtrack: "Moving Pictures" by Rush
                          Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                          Comment

                          • GaryFisher
                            Senior
                            • 10-2009
                            • 739

                            #28
                            Click image for larger version

Name:	Zagorka Special.jpg
Views:	1
Size:	43,2 KB
ID:	2036475
                            Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                            Comment

                            • djkynek
                              Senior
                              • 03-2005
                              • 122

                              #29
                              W tym roku po 6 latach znow odwiedziłem BG. Zagorka dostepna w konserwach 0,5. Szkło 0,5 z kapslem ale tylko "zrywką". PETy 1 L i 2 L. 1,5 L zniknął. Na tle innych piw w BG zagorka z kija wg mnie najbardziej zjadliwym piwem w Bułgarii /albo jak mówi Bartman u Pastuchów /

                              Comment

                              • sibarh
                                PremiumUżytkownik
                                • 01-2005
                                • 10384

                                #30
                                Aktualna fotka:
                                Attached Files
                                2800 nowe piwa opisałem na forum
                                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎