Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Istarska pivovara, Istarsko

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Istarska pivovara, Istarsko

    Większy browar z lat. 70. XX w. z Istrii.

    Istarska pivovara vodeća je industrija piva u zapadnom dijelu Hrvatske, s velikim kapacitetom proizvodnje više različitih vrsta i brendova piva


    Kiedyś używali nazwy browaru od nazwy miasta: Buzetska pivovara. Pisał o tej marce śp. Dryx:



    Jednak od tamtego czasu zmienili nie tylko oficjalną nazwę browaru, ale i samo piwo zmieniło parametry.
    Pomimo specjalnej dedykowanej strony:

    Novo pivo. Usavršene recepture. Dva slada. Četiri vrste hmelja. Izvorska voda. Autohtoni istarski proizvod.


    to jedyny parametr podany na butelce to alko: 5,2%
    Na stronie napisali o składnikach jak voda, pivski slad, hmelj i kvasac (drożdże). Na butelce jest też wymieniony jeszcze jeden składnik, który mocno zaznacza się w odbiorze:
    kukuruzna krupica

    Ten niesłodowany składnik ma swój wpływ na aromat i smak. Zapach nijaki z delikatną nutą takich kukurydzianych chrupek. Piana wysoka, średnia trwałość z koronką. Kolor złoty.
    W smaku też nijakie z tym posmakiem chrupkowo-kukurydzianym. Nie jest on odstręczający, ale nie tak szlachetny jak słodowe tony chlebowe, suszonych ziaren itp. Jest trochę goryczki, z umiarkowanie dłuższym finiszem.
    Treściwość jest dość niska, ale jeszcze nie wodnista.

    Jedno z tych piw, którym w miejscu przyjemnej destynacji (w tym wypadku chorwackiej) bez problemu ugasimy pragnienie delektując się bardziej miejscowym słońcem, plażą, morzem, kulturą, kuchnią, przyrodą irp. Ja kupiłem to piwo w krajowym Aldi i w związku z tym straciłem jego podstawowy atut ) Chorwacja to piękny kraj, ja mam krainę pijalnej nijakości.

  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    Click image for larger version

Name:	P1080723.JPG
Views:	89
Size:	20,0 KB
ID:	2319912

    Comment

    • AaLeX
      Senior
      • 07-2011
      • 569

      #3
      Butelka 0,5l, alkohol 5,2%, kapsel - logo j/w
      Kolor - jasna słomka
      Piana - gęsta, pozostał spory kożuch
      Zapach - nieznaczny, delikatnie słodowy
      Gaz - ok
      Smak - piwo wodniste, delikatny słód i minimalna goryczka na końcu.

      Piwo przeciętne, praktycznie bezsmakowe, delikatne opisane nuty na końcu. Faktycznie, dobre do gaszenia pragnienia na upalnych, chorwackich plażach. W domowym zaciszu nie wzbudza żadnych emocji. Ocena 2,5/6.
      Last edited by AaLeX; 18-10-2022, 14:13.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎