Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropramen, Ležak / Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwo
    Senior
    • 08-2001
    • 810

    #16
    To też zależy od tego w jakim kraju warzone, niby "pod nadzorem" itd. ale Amstel w różnych krajach smakuje inaczej.

    Mi osobiście najbardziej smakuje w Polsce i Hiszpanii.
    We Włoszech mi nie bardzo smakował i w innych krajach też nie.

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #17
      Ja swego czasu piłem "amstela" z Pewexu - nie mam jakichs rewelacyjnych wspomnień ...

      Nikt w Polsce nie produkuje Amstela, na razie, na szczęście ...

      Comment

      • Andi
        Senior
        • 07-2001
        • 1915

        #18
        Tu musze przyznac racje -1000 razy podrabiany i zawsze inny.
        W hiszpani a szczegölnie na wyspach kanaryjskich Amstel wogöle nie smakuje a szczegölnie Amstel Aguila 5% produkcji z Madrytu
        Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

        http://www.andreas-kronkorken.de

        Comment

        • piwo
          Senior
          • 08-2001
          • 810

          #19
          Na Wyspach Kanaryjskich to mają niezłe (jak na Hiszpanów)
          inne piwo Dorada - ale tylko złota, jest to piwo produkowane
          tylko na Wyspach Kanaryjskich a konkretnie na Teneryfie.

          Niestety jest tam sporo sikaczy produkowanych tylko dla
          supermarketów tak jak u nas 1410, czy dragon i jak to
          w modzie u nich i Francuzów rozlewane do 1L butelek.

          Dorada występuje tylko w 0,33 (nie wiem jak teraz byłem tam
          3 lata temu).

          Ostatnio na stacji BP zauważyłem, że sprzedają inne hiszpańskie
          piwo Alhambra - nie kupiłem, pamiętam z Grenady, że to piwo
          było wyjątkowo kiepskie.

          Comment

          • piwo
            Senior
            • 08-2001
            • 810

            #20
            Acha, ja hiszpańskiego Amstela kupowałem na północy Hiszpanii
            w Burgos.

            Comment

            • Andi
              Senior
              • 07-2001
              • 1915

              #21
              W tym roku na fuertawenturze i sa juz Dorada albo Tropical röwniez w duzych butelkach 1 l
              Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

              http://www.andreas-kronkorken.de

              Comment

              • Cezar
                Senior
                • 05-2001
                • 1349

                #22
                Podpisuję się obiema rękami pod peanami pochwalnym na cześć Staropramena. Zawsze mam w lodówce przynajmniej jedną butelkę. A piwo to ma dwie wielkie zalety - jest przepyszne i bez problemu można je w moim mieście nabyć, bez konieczności jeżdżenia do Czech.

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #23
                  Eh, no tak, Cezar, ale to już nie ta satysfakcja, nie ma to jak prosto z Czech.... ale wiem, z Wwy daleko
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • Andi
                    Senior
                    • 07-2001
                    • 1915

                    #24
                    Wlasnie zauwazylem bedac w sklepie z napolami ze pokazal sie nowy staropramen import nie wiem czy to tylko tutaj -jak wypije podziele sie opinia nie wiem czy to ten sam tylko nazwa zmieniona
                    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                    http://www.andreas-kronkorken.de

                    Comment

                    • MSZ
                      Gość
                      • 08-2001
                      • 10

                      #25
                      Staropramena jakby ciut mniej w Pradze.. Niestety. Byłem dwa tygodnie temu i na Nerudovej lub w okolicach placu Staromiejskiego nie widziałem ani jednej pivnicy z tym piwem. A szkoda, bo jest wyjątkowe. Centralne rejony Pragi zdominowały budvar, plzeń i gambrinus.. żal...

                      Comment

                      • Andi
                        Senior
                        • 07-2001
                        • 1915

                        #26
                        Troche bylem zarobiony w ostatnich dniach remontem w domu ale juz po wszystkim i dzisiaj wröcil möj syn z Czechöw no i przywiöz ojcu pare piw miedzy innymi calkiem nowy staropramen -tz ten sam tylko inne kapsle tak ze w tej chwili posiadam 19 röznych kapsli Staropramena -a smak ten sam -a po robocie jak to smakuje
                        Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                        http://www.andreas-kronkorken.de

                        Comment

                        • grzech
                          Senior
                          • 04-2001
                          • 4592

                          #27
                          A mi tam Staropramen nie podchodził, choć piłem go toczenego pod samym Olrojem. Za bardzo wytrawny. Wolałem Kruszowicką "12" - więcej aromatu.

                          Comment

                          • profesor
                            Senior
                            • 10-2001
                            • 174

                            #28
                            Staropramen jedno z lepszych czeskich piw. Pilem lane w jednej z dworcowych knajp w pd. Czechach (Jesenik).
                            Butelkowe bardzo dobre szczegolnie w zielonych 0,33 butelkach.
                            Palce lizac.
                            profesor

                            Comment

                            • pjenknik
                              • 08-2001
                              • 3388

                              #29
                              Nabyty w Mikulovicach, tak dla odświeżenia wrażeń.
                              Jedno z moich ulubionych czeskich piw. Wszystko zostało już praktycznie napisane oprócz ceny 7 koron/ 0.5 litra.
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Comment

                              • Cezar
                                Senior
                                • 05-2001
                                • 1349

                                #30
                                W słowackim mieście Michalovce funkcjonuje (albo funkcjonował do niedawna - tutaj jasności nie mam) browar o nazwie Šíravar. Browar ten produkował piwo o ciekawej nazwie "Starý Prameň" (Stare Źródło). Prawda, że znajomo brzmi? Nawet układ liter na etykiecie był trochę podobny, jak na piwie z Pragi. W tej sprawie istniał nawet jakiś konflikt między Czechami a Słowacją. Pozwolę sobie zacytować tekst, który znalazłem w internecie. Niestety, jest on po czesku i wielka prośba do Pjenknika (zdaje się, że znasz język czeski bardzo dobrze), aby przekazał istotę tego sporu.


                                Starý prameň - Staropramen

                                Konkurenční zápas o slovenského spotřebitele má i kuriózní kapitolu, kterou dříve, než za ní soud udělal tečku, dopsal sám život.

                                Michalovský pivovar Šíravar po privatizaci v roce 1995 hledal možnosti, jak navázat na 130letou místní pivovarnickou tradici a zvýšit úpadkovou produkci 40 tis. na rozvojových 400 tis. hl. Inspiraci našel v prameni čisté vody pod Vihorlatem, kterou začal používat jako výchozí surovinu. Při hledání jména pro nové pivo se inspiroval místním názvem zdroje vody Starý prameň a při vzhledu nálepky, jejího tvaru a písma zase známým Staropramenem z pražského pivovaru Smíchov. V roce 1996 se oba pivovary ocitly na potravinářském veletrhu Salima v Brně, kde bila do očí nápadná podobnost pojmenování nápojů i grafické ztvárnění etiket. Pražské pivovary reagovaly podáním stížnosti na Patentní a známkovou kancelář s poukazem na nebezpečí nekalé soutěže. Proti sobě se ocitly dvě argumentace: Pražské pivovary, a. s., poukazovaly na tradici chráněné značky v Evropě, michalovský Šíravar na inspiraci vodním zdrojem bez postranního úmyslu ohrozit jméno a obchodní značku českého Staropramenu. V květnu 1997 dostal konflikt dramatickou podobu: Pražské pivovary se žalobou podanou na Krajském soudu v Košicích dožadovaly toho, aby pivovar Šíravar, který mezitím změnil název na Starý prameň, zastavil výrobu a prodej piva se značkou Starý prameň. S odůvodněním poukazovaly na fakt, že pojmenování i grafický vzhled značek Staropramen a Starý prameň může ovlivnit záměnu výrobků, a tak poškodit Pražské pivovary. Když krajský soud jejich žalobu zamítnul, odvolaly se na Nejvyšší soud SR. Bohužel nad celou causou i nad samotným michalovským pivovarem vyřkl ortel nepříznivý osud: důsledky přijetí přísných ochranářských opatření proti dovozu piva na Ukrajinu, kam Starý prameň exportoval dvě třetiny produkce, vedly k postupnému omezování výroby, až se pivovar ocitl v úpadku a následném konkursu.
                                Jozef Stiegel

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎