Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Velké Popovice, Velkopopovický Kozel Černy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23805

    #76
    No... od 1999 należy do SAB.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • rohozecky
      PremiumUżytkownik
      • 11-2008
      • 1837

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LordiBorden Wyświetlenie odpowiedzi
      To piwo dla mnie wyjątkowe, miłość od pierwszego wejrzenia
      Koronny dowód na okoliczność, że miłość jest ślepa. A mniej wzniośle mówiąc, na okoliczność, że "każda potwora znajdzie amatora"
      ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

      Comment

      • LordiBorden
        Member
        • 01-2013
        • 76

        #78
        dzięki za wyprowadzenie z błędu.

        pioterb4 na pewno masz racje względem rozwoju gustów i zwiększaniu się wymagań. mimo to w tym przypadku spadek jakości i pogorszenie smaku dla mnie nie ulega wątpliwością. pijałem to piwo za każdym razem gdy jechałem do Czech i z czasem piwo zaczęło się psuć.

        Comment

        • parztwarz
          Member
          • 06-2013
          • 37

          #79
          Bardzo słaby aromat, na pierwszym planie karton, troche słodów palonych. Niskie wysycenie, słodowość, piwo jest cienkie, wodniste, goryczki praktycznie brak, totalnie bezpłciowe piwo. 5/10.

          Comment

          • meszek0009
            Senior
            • 04-2014
            • 247

            #80
            Kolor bardzo ładny, pod światło taki ciemnobursztynowy, rubinowy. Piana trwała, dosyć wysoka. I to jedyne dwa plusy.
            Zapach średnio intensywny, przeszkadzająca i kukurydza z puszki, z każdą chwilą co raz bardziej wyraźna, słodowo-karmelowy aromat, wiśnie w tle i jakaś paloność.
            Jeśli chodzi o smak to biorę łyk i .... nic ! Zupełnie rozwodnione, mdłe, bez wyrazu. Jakoś bardzo późno dochodzi jakaś paloność, może delikatne melanoidy, ale to tylko tak żeby było czuć, że nie pije się zabarwionej, gazowanej wody z pianką. Nie za bardzo nawet można ocenić czy bardziej wytrawne czy słodkie. Po prostu nijakie.

            Fatalne, do jak najszybszego zapomnienia, na 2-.

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6136

              #81
              Kupione ze względu na historyczne / na 140 lecie / etykiety... ale zdaje się że to jest jedyna pozytywna wartość.

              Piana - średnia, po jakimś czasie obwódka i niewiele więcej.
              Barwa - rubin.
              Aromat - kawa.
              Gaz - średni.
              Smak - mało posłodzona, rozwodniona kawa inka, śladowa kwaskowatość - prawie bez goryczkowe ultra łagodne i mało smaczne.
              Attached Files

              Comment

              • rohozecky
                PremiumUżytkownik
                • 11-2008
                • 1837

                #82
                Widzę, że piwny terminator nie do zdarcia
                Last edited by rohozecky; 12-05-2014, 10:31.
                ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6136

                  #83
                  Aj tam aj tam - to tylko choroba zawodowa -

                  Comment

                  • Jowita
                    Member
                    • 04-2014
                    • 50

                    #84
                    Kolor: Bardzo ciemny brąz, pod światło rubinowe refleksy, klarowne
                    Piania: Beżowa, początkowo obfita, szybko się dziurawi, równie szybko opada do mizernej koronki, szeleści
                    Zapach: Aromat ciemnych słodów i to wcale nie jakiś piękny
                    Smak: Słodycz, paloność, bardzo słaba pełnia, w ogóle brak temu piwu charakteru, przykra nuta landrynek
                    Wysycenie: Niskie, może nieco w kierunku średniego
                    Opakowanie: Najmocniejsza strona tego piwa, piękna grafika
                    Uwagi: Warka z datą przydatności do 08.07.2014.

                    Bardzo słabe
                    Last edited by Jowita; 02-06-2014, 13:46.

                    Comment

                    • Pivotal
                      Senior
                      • 05-2013
                      • 671

                      #85
                      BARWA: Czarna nie była,to był bardziej ciemny brąz,pod światło mocna herbata,bez widocznych drobinek. [4]
                      PIANA: Całkiem niezła,nieznacznie oblepiała szkło. Drobnoziarnista,jasno brązowa o żółtawym odcieniu. [3.5]
                      ZAPACH: Słodowy,karmelowy,lekka paloność też była obecna. [3]
                      SMAK: Słody (cztery rodzaje),karmel,trochę czarnej czekolady,lekkiej paloności. Piwo słodkie i wodniste z niewielką kwaskowatością i jeszcze mniejszą goryczką. [3]
                      GAZ: Całkiem zadowalający,pozostaje do końca. [3.5]
                      OPAKOWANIE: Zwrotne z ciekawymi etykietami w stylu retro. Kapsel dedykowany. [4]

                      UWAGI: Warka do 2.10.2014,wypite 7.06'14. Piwo lekkie,wodniste,ale przy 10% ekstraktu to raczej nie powinno dziwić,natomiast stosują dosypkę cukru,i to mi się nie podoba. Piwo piłem słuchając płyty "Ace of Spades" MOTORHEAD i wchodziło całkiem dobrze,ale nie jest to trunek wysokich lotów.

                      Comment

                      • wit
                        Senior
                        • 12-2012
                        • 144

                        #86
                        Kolor - bardzo ciemne, jednak klarowne.
                        Piana - na początku wściekle obfita, potem widowisko opada.
                        Aromat - w sumie to, czego można się spodziewać - pumpernikiel, jednak aromat jest bardzo delikatny
                        Smak - niestety, lekko wodnisty, jednak, w przeciwieństwie do wielu znanych mi piw z tej kategorii - nie przesadzono ze słodyczą. Afertaste - lekko cierpki.
                        Wysycenie co2 - no nie wiem... chyba przysłabe, ale nie jest to duży brak.

                        Opakowanie - jak to w produktach z tamtych okolic, sprawia wrażenie zaprojektowanego od niechcenia, a jednak b. ładne.

                        W sumie niczym niewyróżniające się piwo. bez wad i bez jakichś szalonych zalet, pije się przyjemnie.

                        Comment

                        • pitrek
                          Junior
                          • 02-2015
                          • 10

                          #87
                          Barwa: Ciemno brunatny bursztyn, który w świetle nabiera ciemno miedzianych refleksów, klarowne. [3]

                          Piana: Lekko beżowa , na początku dobra średniopęcherzykowa, po chwili redukuje się do cieniutkiej warstwy,brak koronki. Szkoda liczyłem na więcej. [2]

                          Aromat: Delikatne nuty karmelu przykryte lekką kawowością i palonością. Brak intensywności. [2.5]

                          Smak: Aromat Nas nie zwodzi. Smak rozwodnionej kawy, delikatne nuty karmelowe okraszone delikatnie wyczuwalnym posmakiem palonych ziaren kawy. Wszystko to jakby na pół gwizdka. [2.5]

                          Wysycenie: Niskie w kierunku średniego. [3]

                          Opakowanie: Etykieta utożsamia się z piwem, aczkolwiek nie przekonuje mnie do końca, czegoś za dużo.[3]

                          Uwagi: Hmmm.Myślałem, że będzie lepsze a trochę mnie rozczarowało. Ciężko powiedzieć czy to ta warka ale wodnistość była za mocno odczuwalna.

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            #88
                            Słaby, lekko karmelowy aromat i mało wyrazisty, słodkawy smak. Lepszy od swojego jasnego odpowiednika, gdyż o jego smaku da się coś powiedzieć - trochę karmelowy, lekko słodowy, odrobinę palony, ale dalej nic specjalnego. I przede wszystkim mocno wodniste.

                            Comment

                            • jacekan
                              Senior
                              • 05-2011
                              • 388

                              #89
                              Pojawił się w Polo. Musiałem spróbować.
                              Bardzo pozytywne odczucia. Pite w temperaturze ok 15st, chyba właśnie taka jest najlepsza dla tego piwa. Piękny rubinowy kolor, czyste jak łza, świetna pianka, ani za mała ani za duża (tak mi smakowało, że zapomniałem przyjrzeć się jej dokładniej, ale chyba była średniopęcherzykowa). I w zapachu i w smaku wyraźne akcenty chlebowe, biszkoptowe, karmelowe, wszystko bardzo przyjemne. Zupełny brak goryczki, ale nie uznaję tego za wadę.
                              Ogólnie jestem pod wrażeniem i już kombinuję jak klona samemu uwarzyć.
                              Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

                              Comment

                              • jacekan
                                Senior
                                • 05-2011
                                • 388

                                #90
                                Tak jak podejrzewałem, to piwo najwięcej zalet ujawnia w wyższej temperaturze. Dzisiaj piłem schłodzone do 5st, to nie to samo. Wszystkie jego zalety zostały spłaszczone, bez tragedii, ale jednak. Co prawda i tak miło zaskoczony zostałem jego treściwością i brakiem śladów rozwodnienia (co często ujawnia się w tak niskich temperaturach), ale straciło sporo.
                                Tak czy inaczej, piwo, które smakuje w tak różnych temperaturach jest warte pochwały.
                                Last edited by jacekan; 04-04-2015, 12:40. Powód: błędy
                                Życie zaczyna się po pierwszej warce :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎