Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Letohrad [Pol A Czech], SyCiSiMa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Letohrad [Pol A Czech], SyCiSiMa

    Z kronikarskiego obowiązku

    Kontraktowe piwo uwarzone w browarze JZD Letohrad w Żamberku

    India Pale Ale
    Ekstr. 14%
    Alk. 6,2%

    Chmiele - Sybilla, Citra, Simcoe, Marynka

    Eta: https://scontent-ams.xx.fbcdn.net/hp...94&oe=55A0AC12
  • Shedao
    Senior
    • 09-2007
    • 900

    #2
    Wypite dzisiaj w ZUPie. Piękna piana, utrzymała się do końca. Zapach zwiastuje mocny cytrusowy posmak, i rzeczywiście tak jest - bardzo przyjemne w piciu piwo, z obecną, acz nie obezwładniającą goryczką. Idealne na dzisiejszy słoneczny, ciepły wrocławski dzień. Gratuluję, Darku, mi smakowało bardzo

    Comment

    • jan_niezbedny
      Junior
      • 01-2009
      • 3

      #3
      Piłem już lane w Zakładzie Usług Piwnych i w stu procentach podpisuję się pod wcześniejszym postem - piwko bardzo pijalne, za sprawą Citry przyjemnie orzeźwiające, świetne na lato. Co mi minimalnie przeszkadzało, to pozostający wraz z goryczką na języku bardzo, bardzo delikatny posmak gotowanego kalafiora.

      Dziś przyszedł czas na butelkowe. Piwo rozlewane jest do plastikowych butelek PET o pojemności 1l. Wygląda to fatalnie, ale teoretycznie jeśli piwo jest niepasteryzowane i pierwszej świeżości, plastikowa butelka nie powinna wpływać znacząco na jego smak.

      I rzeczywiście w smaku butelkowa SYCISIMA niczym nie różni się od tej lanej. Wciąż jest przyjemnie kwiatowo-owocowa, wciąż bardzo pijalna i w dalszym ciągu z tym delikatnym kalafiorem w tle. Jedyna różnica to wysycenie (w przypadku butelki - zerowe) i piana. Polsko-czeska IPA z butelki, mimo desperackich prób lania jej do szkła z wysokości kilkudziesięciu centymetrów, nie spieniła się choćby na kilka milimetrów.

      Ciekawostka: Na zakupionej przeze mnie we Wrocławiu butelce producent zapomniał podać na etykiecie zawartości alkoholu, pojemności i daty przydatności do spożycia
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎