Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nova Paka, Zlatý Pilsner

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12201

    Nova Paka, Zlatý Pilsner

    4,4%

    Piwo dla sieci handlowych w Polsce.

    Aromat - lekki metal, ziemistość, zleżałe w wilgotnej piwnicy jabłka- całość budzi respekt
    Piana - spora, nietrwała, zostaje znikoma koronka
    Barwa - ciemne złoto/herbata
    Wysycenie - średnie, lekko musuje
    Smak - chwilowy metal, sporo piwniczności, ziemista goryczka, lekkie jabłuszko, goryczka jest wyraźna.
    Treściwość - łagodna

    Mam sentyment do tego browaru, ta piwnica i specyficzna goryczka ma swój urok, ale w tym wypadku dominuje i męczy. W Czechach Nova Paka m.in. trzaska dla sieci 1,5 l. pety w niskiej cenie, z mniej lub bardziej zabawnymi etkami; które można sobie ewentualnie zaserwować. Tu jednak ta dziesiątka (a może nawet nie) udaje pilsnera a całość jest słaba i dość żenująca. Odradzam.
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12201

    #2
    Fotka:
    Attached Files

    Comment

    • otvirak
      Senior
      • 04-2005
      • 766

      #3
      Nie piłem gorszego piva. Piszę to z całą odpowiedzialnością. Nie chce mi się wierzyć, że to coś uwarzyła Nova Paka. Jeśli jednak jacyś pajace to zrobili, to chyba w akcie piwnego neokolonializmu (do Polski pójdzie, tam wszystko kupią). Jak uwarzyli, to powinni temu czemuś nadać adekwatną nazwę. Proponuję 'Novopacky Vinegar'
      niepoprawny czechofil


      Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
      WISŁA MISTRZ!

      Comment

      • AaLeX
        Senior
        • 07-2011
        • 573

        #4
        Ja napiszę opinie zupełnie odwrotną. Wypiłem przed chwilą to piwo z ojcem i wrażenia mieliśmy identyczne. Fajna trwała piana, barwa bursztynowa, zapach chmielowy i w smaku przyjemna goryczka . Naprawdę, kupione w Auchan w promocji za 2,79. Polecam.

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6130

          #5
          W aromacie gorzkawa zbożowość. Smak to mieszanka słodkawej i gorzkawej zbożowości. Lekka goryczka.

          Nie było źle... do "zwyczajnego" użycia może być
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎