Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vratislavice, Reichenberger Pilsner

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Baard
    Senior
    • 01-2010
    • 316

    Vratislavice, Reichenberger Pilsner

    Zawartość alk.: 4,7%, ekstrakt: ???

    Kolor ładny, herbaciany, idealnie klarowny. Piana bialutka, drobnoziarnista, z szelestem redukuje się do kożuszka by pod koniec picia zniknąć zupełnie. Zapach na początku wyraźnie chmielowy, potem przechodzi w landynkowy lub owocowy, przy końcu słodowy ale jakiś taki przypalony. Smak chmielowo-słodowy lecz rozwodniony, lekka goryczka, w miarę ogrzewania czuć akcenty słodowe. Nagazowanie wręcz idealne. Bąble wędrują do góry niespiesznie i nie jest ich wiele ale na języku czuć je wyraźnie, nie za mocno. Opakowanie, butelka NRW 0,5l , etykieta w kolorystyce czarno-srebrno-zielonej ze złotym napisem REICHENBERGER, krawatka podobna lecz bez czarnego tła.
    Uwarzone dla spółki Varima z Berlina. Kupione w markecie REWE w Niemczech za 0,39euro.
    Piwo do wypicia ale raczej bez powtórek.
  • AaLeX
    Senior
    • 07-2011
    • 575

    #2
    Piwo teraz produkuje browar w Frankfurcie nad Odrą. Brak podanego ekstraktu, alkohol 4,9%. Skład: woda, słód, chmiel, ekstrakt chmielowy. Piwo śmiesznie tanie, 6,49eu za skrzynkę (20butelek 0,5l) i całkiem poprawne. Ładna złota barwa, piana też się troche trzyma, delikatna goryczka w smaku. W pełni poprawny, tani pils do nabycia w Rewe. Ocena 4/6.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12205

      #3
      Reichenberg to Liberec po czesku. Piwo warzy Konrad (Vratislavice/Liberec). Zgłosiłem, ale póki co bez odzewu.

      Comment

      • AaLeX
        Senior
        • 07-2011
        • 575

        #4
        To nie to piwo. To, o którym tu mowa jest niemieckie i do kupienia w sieci Rewe a w Saksonii warzy je browar we Frankfurcie nad Odrą.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12205

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AaLeX Wyświetlenie odpowiedzi
          To nie to piwo. To, o którym tu mowa jest niemieckie i do kupienia w sieci Rewe a w Saksonii warzy je browar we Frankfurcie nad Odrą.
          Browar we Frankfurcie nad Odrą to Brandenburgia. Zatem może do kupienia w Rewe w Saksonii?

          Kiedyś współpracowałem z firmą Hols (tę od Konrada) i wiem, że wysyłali bardzo dużo swojego piwa do Niemiec, głównie pod marką Reichenberger, bardzo mocno do Saksonii. Nie wiem czy im przypadkiem Frankfurt nie sprzedaje tego piwa dla REWE. Z drugiej strony browar z Frankfurtu działa w grupie, która otwarta jest na sieciowe marki i może Konrad im to zleca, bo tak się dogadali...

          Możesz jeszcze sprawdzić, co jest ewentualnie napisana na opakowaniu (czy warzą czy dystrybuują)? Jeśli oczywiście masz jeszcze to opakowanie

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎