Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Holba, Šerák

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #16
    Holba

    piana: gesta, drobna, opadła do cienkiego dywanika,
    zapach: słodowo-chmielowy,
    kolor: pilsowy,
    smak: z początku przyjemna goryczka, później dochodza akcenty słodowe, piwo lekkie, przyjemnie miękkie,
    wysycenie: Ok

    Ogólnie: piwo smacznie, cały obraz psuje dodanie syropu glukozowego, co zostało uczciwie odnotowane na kontretykiecie.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • piowen
      Senior
      • 09-2007
      • 207

      #17
      Aktualnie do nabycia w Tesco. Butelka pet 1,5 l, cena 4,45 zł. Zakupione, ale jeszcze niedegustowane. Muszę się do tego przysiąść... Wrażenia niebawem.

      Alkohol 6% !?!
      Last edited by piowen; 23-05-2008, 11:31.
      "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piowen Wyświetlenie odpowiedzi
        Aktualnie do nabycia w Tesco. Butelka pet 1,5 l, cena 4,45 zł. Zakupione, ale jeszcze niedegustowane. Muszę się do tego przysiąść... Wrażenia niebawem.

        Alkohol 6% !?!
        6 % ! A wiec nie jest to te piwo. Jak juz sie przysiądziesz to wcześniej poczytaj dokładnie
        etykietę i opisz przy konkretnym piwie a jesli takiego nie znajdziesz , załóż nowy wątek.
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13950

          #19
          W polskim Tesco? Ale w jakim mieście/miastach konkretnie?

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • rojekk
            Junior
            • 09-2007
            • 10

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            W polskim Tesco? Ale w jakim mieście/miastach konkretnie?
            Wczoraj kupione w Swarzędzu, ostrzegam! Fani czeskich piw mogą być baaardzo zawiedzeni.

            Comment

            • franekf
              Senior
              • 06-2004
              • 944

              #21
              Piwo nabyte na próbę w Tesco w Sulejówku-Miłosnej.
              Co do ekstraktu i zawartości ekstraktu - na etykiecie browar chwali się zdobytymi nagrodami za najlepszą 11 roku, więc chyba jednak to to samo piwo (na kontrze napisano po polsku "zawartość alkoholu do 6%" - pewnie gdyby napisali ile ma na prawdę, to nikt by go nie kupił
              Ja tym piwem zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony. Przy cenie 4,45 za 1,5 l nie spodziewałem się wiele, a piwo okazało się całkiem smaczne, z miłą goryczką i miłymi akcentami słodowymi.
              Piana niezbyt trwała, nagazowanie odpowiednie, czyli niezbyt mocne (nawet przy nalewaniu pierwszego piwa z PTEa). Piwo może nie wybitne, ale w sam raz do dłuższych posiedzeń. Tylko te spojrzenia ludzi przy kasie, kiedy taszczy się 2 takie buteleczki... ale może jak spróbują to się przekonają. Ja żałuję, że nie zauważyłem go wcześniej - świetne na wakacyjne posiedzenia przy grillu.
              Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
              http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
              Piwny Janusz bez Teku

              Comment

              • woosaa
                Senior
                • 07-2005
                • 1548

                #22
                Holba w Tesco w Polsce to PORAŻKA! na dwa kupione pety jeden był bez gazu! Dobrze że miałem kompana,to mi pomógł wypić. Czy czasem producentem Holb dla tesco nie jest pivovar Zubr?
                mb WOS

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12205

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika woosaa Wyświetlenie odpowiedzi
                  Holba w Tesco w Polsce to PORAŻKA! na dwa kupione pety jeden był bez gazu! Dobrze że miałem kompana,to mi pomógł wypić. Czy czasem producentem Holb dla tesco nie jest pivovar Zubr?
                  PETy mają zubrowe wytłoczenie, może nie chce im się produkować specjalnie dla Holby...

                  Comment

                  • woosaa
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 1548

                    #24
                    Na całe szczęście byłem wczoraj w Czechach i kupiłem kilkanaście Holb.Produkt z Hanuszowic jest bardzo smaczny i posiada dobrą czeska goryczkę!Jedynie cena skoczyła z 7.30 do 9.50! PZDR
                    mb WOS

                    Comment

                    • Reventador
                      Member
                      • 03-2009
                      • 47

                      #25
                      Holba Serák obj. alk. 4,7%
                      Całkiem smaczne czeskie piwo. Kolor złoty. Piana raczej umiarkowana, stosunkowo szybko zredukowała się do cienkiego kożucha. Zapach głównie chmielowy, ale czuć i słód. Smak stonowany, raczej lekki ale daleko mu do wodnistości. Goryczka dość solidna, aczkolwiek nie natrętna. Opakowanie ze sreberkiem.

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4312

                        #26
                        Bardzo dobre czeskie piwo. Rozumiem rozczarowanie tych, co kupili je w petach. Mnie sieto takze zdarzyło, w zeszłym roku kupiłem je w Tesco w Sulejowie i byłem troche zdziwiony, że w czechach się coś takiego zdarza. Do tego zrażała mnie opinia znajomego, który spędził kilka miesięcy w Czechach w okolicach, gdzie dominuje w dystrybucji Holba i twierdził, że to pospolite dziadostwo. Jaki wniosek: trzeba być wytrwałym, tropić i degustować oryginalne produkty w "normalnych" okolicznościach. Holba weszła do mojego potrfela około 7 - 8 północnoczeskich marek, które w ich oryginalnych wersjach kupuję bez grymasów.

                        Comment

                        • slavi77
                          Senior
                          • 01-2009
                          • 156

                          #27
                          Pojawiło się w Makro(Gdynia) 1,5litra -PET. Cena około 8zł. Bardzo przyzwoite piwo. Przyjemna symbioza goryczki i słodu. Na kontrze info: wyprodukowano i rozlano w Pivovar Zubr A.S., 751 51 Prerov, Czechy.

                          Comment

                          • fuliano
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1825

                            #28
                            Bardzo fajne klasyczne piwko. Przoduje goryczka a za nią nuty słodowe i w oddali owocowe. Dobrze nagazowane, piana średnia, ale niezbyt trwała. Zakupione w Intermarche Błonie k. Warszawy. Polecam

                            Comment

                            • Rzeszowiak
                              Piwny Radykał
                              • 04-2009
                              • 1596

                              #29
                              Faktycznie dobre piwko. Tak powinien smakować ciechan wyborny - nasunęło mi się skojarzenie, że ciechan to taka rozwodniona holba.

                              Comment

                              • karol1000
                                Senior
                                • 09-2007
                                • 1823

                                #30
                                piana: gęsta czapa, średniowysoka, niestety szybko opada do zera
                                kolor: złoto
                                zapach: slodowo-chmielowo-chlebowy
                                smak: całkiem treściwy, na początku sporo słodu ale później do głosu dochodzi silna goryczka
                                gaz: bardzo silny, przeszkadzał mi strasznie

                                Piwo ma swoje plusy i mankamenty. Generalnie ok
                                LP

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎