Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Herold, Special Tmavé 13 / Cerny Lezák / Bohemian Black Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #16
    Kolor: czarny, nieprzejrzysty.
    Piana: drobnopęcherzykowa, wysoka, brązowo-beżowa, estetyczna
    Zapach: słodki słodowy + kwiaty i lekki kwasek
    Smak: treściwy słodko-gorzki, palone słody, goryczka, kawa, kwiaty, lekka chlebowosc
    Opakowanie: elegancka etykieta jak to u Heroldow

    Smaczne piwo
    LP

    Comment

    • Szymon_Grodny
      Member
      • 08-2013
      • 56

      #17
      Czarne, niemal nieprzeźroczyste piwo; pod światło widoczne czerwone refleksy. Pianę tworzą drobne i średnie pęcherzyki - spora zaraz po nalaniu, jednak szybko zaczęła się "chować" (już na zdjęciu widać, że troszkę jej ubyło. W zapachu niezbyt intensywne, w smaku dominujące nuty kawowe i palone. Goryczka umiarkowana jednak przyjemna. Jak dla mnie zbyt wodniste, co jest w pewnym stopniu zrozumiałe - czuć elementy porteru, a jest to jednak tylko trzynastka (swoją drogą na etykiecie wspomniano jedynie o zawartości alkoholu). Etykieta stylowa, kapsel goły :P

      Kupione w sklepie Maria w Krakowie (Kobierzyńska 61) (nie wiem za ile, bo kupowałem też inne piwo, a nie wziąłem paragonu; jak się dowiem w jakiej jest cenie, to poprawie.
      Attached Files
      Last edited by Szymon_Grodny; 23-08-2013, 22:11.

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #18
        Aromat ogórkowo-czekoladowy, delikatny i mocno ulotny.
        Smak wyraźnie wytrawny, palony, kawowy. Daje odczucie pustki i wodnistości.

        Pić mało schłodzone a będzie to przyzwoita propozycja dla admiratorów niedosładzanych czeskich ciemniaków w cenie +/- 3,50 zł za butelkę.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎