Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kamenice nad Lipou, Kamenická 12

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    Kamenice nad Lipou, Kamenická 12

    Světlý ležák, 12,5% ekstr., 5,2% alk., 38 IBU

    Bez filtracji i pasteryzacji
    https://www.pivovar-kamenice.cz/produkt/kamenicka-12

    Aromat – ziołowy chmiel, lekkie drożdże, trochę chleba
    Piana – wysoka, gęsta, trwała, zostaje na szkle
    Barwa – lekko zamglone złoto
    Wysycenie – dość wysokie, wyraźniej musuje
    Smak – wyraźniejszy ziołowy chmiel, lekki drożdżowy kwasek, wyższa goryczka z nieco dłuższym finiszem. Łagodny chlebowy posmak w ustach
    Treściwość – pełne piwo
    „Kvasnicova” porządna klasyka z wyraźniejszym chmieleniem. Fajne, udane, rześkie piwo.

  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    #2
    Click image for larger version

Name:	P1100412.JPG
Views:	113
Size:	23,4 KB
ID:	2323819

    Comment

    • Prusak
      Senior
      • 07-2005
      • 4312

      #3
      Co ciekawe, w 12 skuna nie czuć tak jak w 11 (moje było w zielonej butelce). Moim zdaniem, mocno chmielone, na granicy. Balans mocno zakłócony na rzecz ziołowej, lekko piołunowej długiej goryczki, zalegającej w ustach i przykrywającej inne doznania smakowe. Zazwyczaj na goryczkę nie narzekam, więc mogę pić bez skrzywienia, choć z czeskiej klasyki wybrałbym coś mniej nachalnego.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12171

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
        Co ciekawe, w 12 skuna nie czuć tak jak w 11 (moje było w zielonej butelce). Moim zdaniem, mocno chmielone, na granicy. Balans mocno zakłócony na rzecz ziołowej, lekko piołunowej długiej goryczki, zalegającej w ustach i przykrywającej inne doznania smakowe. Zazwyczaj na goryczkę nie narzekam, więc mogę pić bez skrzywienia, choć z czeskiej klasyki wybrałbym coś mniej nachalnego.
        To powyżej zdjęcie to był plastik - PET. Ze szklanych opakowaniach odeszli właśnie z zielonej butelki na brązową. Natomiast smakowo jest tak jak opisałeś. Bardzo wyraźna goryczka (nawet zbyt), właśnie ziołowo-piołunowa (chmiele Premiant i Žatecký poloraný červeňák, to trochę zaaskakuje, bo już myślałem, że jakiś np. Vital) i rzeczywiście przykrywa słodowo-drożdżowe, bardzo fajne niuanse. Piwo wydaje się klarowniejsze (nadal na ecie informacja, że jest niepasteryzowane i niefiltrowane).

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12171

          #5
          Brązowe szkło, kapsel golas. Click image for larger version

Name:	P1120514.JPG
Views:	39
Size:	22,0 KB
ID:	2335078

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎