Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Louny, Lager Premium / Světlý Ležák

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12203

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mikko Wyświetlenie odpowiedzi
    Jak to ktoś napisał na czeskiej stronie - niech żyje Zlatolounobřezneken.
    Jak toto ma się w smaku do Louny z Louny?

    ps
    Przepraszam za poprzedni post, to chyba był jeden z pierwszych więc cechuje go typowa dla neofity egzaltacja
    Nie ma za co przepraszać, gusta się zmieniają
    Mi akurat stare piwo z Loun niczym też specjalnie nie zachwycało. Piłem je lane i z butelki.
    Współczesny Brzeźniak chyba smakuje mi bardzie. Mimo, że heinekenowski. Staram się nie oceniać piwa głównie pod kątem koncern/mały browar. Jakby u nas małe browary miały takie piwa jak obecne Louny, to byłby sukces.
    Koncerny produkują piwo w oparciu o jakąś średnią gustów klientów, a że gusta klientów polskich są rozwodnione, to nawet koncernowe Louny ma bardziej pełny smak. Ale wielkiego zachwytu oczywiście nie ma.

    Comment

    • rohozecky
      PremiumUżytkownik
      • 11-2008
      • 1837

      #17
      Myślę,że dopóki jest to warzone w Velkym Březne,smak będzie wciąż przyzwoity. Problem polega na tym, że VB raczej długo nie pociągnie, a produkcja z Krušovic nie będzie już niczym przpominała pierwowzoru..
      ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

      Comment

      • bastion
        PremiumUżytkownik
        • 10-2006
        • 1123

        #18
        Kilka miesięcy temu podczas wizyty w Czechach, miałem sposobność pogadać sobie z byłym długoletnim ''sladkiem'' browaru Velke Brezno, panem Rottenbornem. (Zdążył zwiać pred Heinekenem)
        Ten jest przekonany na 99% że następnym na odstrzał jest browar Krasne Brezno.
        Velke Brezno jeszcze ma szanse pożyć trochę.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12203

          #19
          Nie sądzę żeby akurat Velké Březno miało być zlikwidowane. Dokonano tam dużych inwestycji na przełomie 2009/10 r. Tu właśnie warzy się również Louny. Brzeźniak. Właśnie na tym browarze i regionie najbardziej zależało Heinekenowie przy przejęciu Drinks Unionu.

          Comment

          • rohozecky
            PremiumUżytkownik
            • 11-2008
            • 1837

            #20
            Nie miałem na myśli natychmiastowej likwidacji VB (do uwalenia jest jeszcze po drodze KB), niemniej jednak widoczna strategia Huinekena raczej nie daje mu m.zd. szans na długie życie. Pamiętajmy o wciąż niewykorzystanych mocach Krušovic. Wspomniane przez Ciebie inwestycje rzeczywiście chyba jednak to życie cokolwiek przedłużą.

            Co do celów nabycia DU przez Huinekena - mam wrażenie że w pierwszej kolejności chodziło o dostęp do dość rozległego rynku pn.-zach. Czech. Browary to już chyba niekoniecznie, chociaż póki są, niech coś tam sobie warzą, dopóki management board nie zdecyduje inaczej
            ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #21
              Piwo kupione w Zofmarze za 3,00 zł.

              Kolor: Ładne i głębokie złoto.
              Piana: Z początku wysoka, ale szybko się dziurawi i opada niemal do zera.
              Zapach: Mocno zalatuje mokrą myszą i trochę metalem. Jakiś słód i chmiel daje się wyczuć, ale ze sporym trudem.
              Smak: Myszy trochę mniej niż w zapachu, ale przeważa zatęchły słód. Goryczka wyraźna, ale nie jest w stanie uratować piwa.
              Opakowanie: Ogólny wzór etykiety jak na zdjęciu Sokoła83, ale na dole doszły informacje ze zlikwidowanej kontry. Ponadto kapsel jest biały goły, a piwo nalane jest już nie w NRW, a w zwrotną butelkę typu "Ceske Pivo". Wszystkie te zmiany są takie same, jak w opisywanym wczoraj Dacickym, czyli to ogólna polityka złego wuja Heńka.
              Uwagi: Okropieństwo, wujek Heniek postarał się wyjątkowo...

              Comment

              • fuliano
                Senior
                • 07-2010
                • 1825

                #22
                Kolor - ciemny słomkowy
                Piana - drobna, średnio-niska bardzo szybko zanika
                Zapach - he he co by tu napisać.... no może i leci jakimś metalem a na końcu odrobinę chmielu wyczuwalne
                Smak - słody, troszkę kwaskowe i na końcu drobna krótka goryczka przechodząca w metal
                Wysycenie - odrobinę za niskie
                Uwagi - mizernota przeogromna. Zakupiona w Intermarche Błonie k/ Warszawy

                Comment

                • karol1000
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 1823

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rohozecky Wyświetlenie odpowiedzi
                  Myślę,że dopóki jest to warzone w Velkym Březne,smak będzie wciąż przyzwoity. Problem polega na tym, że VB raczej długo nie pociągnie, a produkcja z Krušovic nie będzie już niczym przpominała pierwowzoru..
                  Głowy nie dam sobie uciąć ale zdaje się ze piwo warzą w Krasnym Březne
                  LP

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #24
                    Nie przesadzajmy podłe nie jest, wybitne też nie.
                    Ja mam to szczęście, że mogę je kupić za ok. 3 zł - i za te pieniądze wolę koncerniaka czeskiego niż polskiego, choć kieszeń docelowa ta sama

                    Comment

                    • fuliano
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 1825

                      #25
                      Odkąd nie pije koncerniaków polskich, raczej nie porównuje piw do nich, a więc poziom został podniesiony. Stąd moja mizerota

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6134

                        #26
                        Znalazłem mój opis z czasów ostatnich postów dotyczących Louny"ego...

                        Próbowane wtedy przeze mnie piwo nie było złe...

                        Miało smak słodowo-chmielowy ze smaczkami maślanymi... ze wzrastającą goryczką...
                        Piana średnia, nie na długo... gaz średni... kolor bursztyn... zapach podobny do PU...

                        Opis zmian graficznych z poprzednich postów pokazuje poniższa fotka...
                        Attached Files

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          #27
                          Po Hostanie wypiłem Louny i miałem wrażenie, że to jest dokładnie to samo piwo. Tak samo badziewne, cierpkie i kwaskowate, typowy eurolager.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • rohozecky
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2008
                            • 1837

                            #28
                            Jedno i drugie pochodzi najprawdopodobniej z Krusovic , wymęczone przez CKT nizozemskych syfiarzy od czerwonej gwiazdy. Niewykluczone zresztą, że różnica to nalepka.
                            ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                            Comment

                            • karol1000
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 1823

                              #29
                              Wczoraj bylem na wycieczce w Krusovicach i przewodnik, starszy Pan ktory do lini koncernowej nie bardzo pasowal, mowil ze w Krusovicach oprocz glownej marki warza okazjonalnie Zlatopramen i nic wiecej.

                              Pozostaje wiec Velke Brezno
                              LP

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎