Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropramen, Ostravar Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Feti
    Senior
    • 10-2010
    • 801

    #16
    Piłem Staroprameny dostępne w Polsce i jak dostałem to piwo w prezencie i zobaczyłem producenta to spodziewałem się Staropramena w innej butelce. NA szczęście nie było tak strasznie. Piana przeciętna, aromat przede wszystkim chmielowy, przyjemny, w smaku też dominuje przyjemna goryczka , niestety też czuć dość mało przyjemną bazę słodową , bezbarwną i koncernową. Syropy maltozowe jednak są wyczuwalne w smaku.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12202

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
      Syropy maltozowe jednak są wyczuwalne w smaku.
      a w składzie?

      Comment

      • Feti
        Senior
        • 10-2010
        • 801

        #18
        Dobra. Masz mnie. W składzie mamy słód jęczmienny, jęczmień, syrop maltozowy, chmiel, produkty chmielowe, to jakoś te uprzedzenia spowodowały, że je "czułem". Dobra, serio, pewnie jęczmienia i syropu nie czuć, ale oprócz bardzo przyjemnej goryczki to nic wybitnego w tym piwie nie ma. Ale w kategorii piw koncernowych ścisła czołówka, lepsze od wszelkich polskich i Heinekena i Carlsberga. Baza słodowa bezbarwna, ale przynajmniej bez mdlacych posmaków obecnych w Kasztelanie czy Lechu.
        Last edited by Feti; 06-03-2011, 19:44.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12202

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
          Dobra. Masz mnie. W składzie mamy słód jęczmienny, jęczmień, syrop maltozowy, chmiel, produkty chmielowe, to jakoś te uprzedzenia spowodowały, że je "czułem". Dobra, serio, pewnie jęczmienia i syropu nie czuć, ale oprócz bardzo przyjemnej goryczki to nic wybitnego w tym piwie nie ma. Ale w kategorii piw koncernowych ścisła czołówka, lepsze od wszelkich polskich i Heinekena i Carlsberga. Baza słodowa bezbarwna, ale przynajmniej bez mdlacych posmaków obecnych w Kasztelanie czy Lechu.
          To jest ten syrop maltozowy w składzie czy nie ma? Wcześniej nie był podawany w informacji na etach, a pytałem bo mam taką niesprawdzoną teorię, że Staropramen dodaje go tylko do swoich eksportowych warek. Ostravar to browar należący Staropramena, ale traktowany jako regionalny i autonomiczny /nie jak w przypadku czeskich browarów SABa/czyli nie jest właściwie dystrybuowany w innych regionach Czech. Staropramen wprowadził tam tylko warzenie Kelta /IMO pierwszy stout w Czechach/ i Velveta.
          Bez gniewaj się, ale jeśli masz jakieś "uprzedzania" wobec jakiegoś produktu i masz problem z jego obiektywną oceną, to może się z nią wstrzymaj...

          Comment

          • Feti
            Senior
            • 10-2010
            • 801

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
            To jest ten syrop maltozowy w składzie czy nie ma?
            Podałem już cały skład. Ale dla Ciebie podam go jeszcze raz: słód jęczmienny, jęczmień, syrop maltozowy, chmiel, produkty chmielowe. Czyli jest w składzie syrop maltozowy. jęczmień niesłodowy też.
            Obiektywność? Masz rację, pewnie brak obiektywności spowodował, że zbyt pozytywnie oceniłem to piwo.
            Last edited by Feti; 06-03-2011, 20:36.

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12202

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
              Podałem już cały skład. Ale dla Ciebie podam go jeszcze raz: słód jęczmienny, jęczmień, syrop maltozowy, chmiel, produkty chmielowe. Czyli jest w składzie syrop maltozowy. jęczmień niesłodowy też.
              Obiektywność? Masz rację, pewnie brak obiektywności spowodował, że zbyt pozytywnie oceniłem to piwo.
              Ochłoń człowieku. Zanim się zagotujesz wypij szklankę wody. Widzę że doczytałeś się nawet niesłodowego jęczmienia. Możesz podać jak ten przymiotnik napisano po czesku?

              Comment

              • Feti
                Senior
                • 10-2010
                • 801

                #22
                Nie ma niesłodowego jęczmienia, po prostu w składzie jest jęczmień. Swoim małym rozumkiem wymyśliłem, że jeśli podają słód jęczmienny i jęczmień, to ten drugi jest niesłodowany.
                voda, jecny slad, jecmen, maltozovy sirup, chmielove produkty.

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12202

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie ma niesłodowego jęczmienia
                  Zatem NIE KŁAM! Tak dla zasady, przyzwoitości i szacunku wobec innych forumowiczów.

                  Comment

                  • Feti
                    Senior
                    • 10-2010
                    • 801

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                    Zatem NIE KŁAM! Tak dla zasady, przyzwoitości i szacunku wobec innych forumowiczów.
                    Dobrze. Przepraszam. To jak mamy słód jęczmienny w składzie, to jest słód, a jak sam jęczmień to co to jest? Moje kłamstwo wynikło z niewiedzy. Czyli jaki jęczmień jest dodawany do tego piwa? Proszę uświadom mnie. Nie chodzi o słód jęczmienny tylko ten drugi.
                    darekd zanim zaczniesz krzyczeć to wypij szklankę wody. Wyrywasz moje zdania z kontekstu i wrzeszczysz. Wypij szklanke wody i ochłoń z szacunku dla samego siebie.

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12202

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wyrywasz moje zdania z kontekstu
                      ALe Twoje wypowiedzi mają dwa, no maksymalnie trzy zdania! Najpierw piszesz, ze czujesz w smaku syrop. Więc grzecznie zapytałem, czy w składzie podali. Uzasadniłem moje pytanie. Odpowiedziałeś: Dobra, serio, pewnie jęczmienia i syropu nie czuć,. Potem to o niesłodowym jęczmieniu. Takiej nazwy w składach nie używa się. Można parafrazować klasyka o oczywistej oczywistości. Dodawanie środków niesłodowych nie musi być wadą, stosują je często małe, rzemieślnicze browary. Np pszenicę, jęczmień czy owies. Bez tego ostatniego nie ma Oatmeal Stouta. Z tego co wiem /ale są tu lepsi w tym temacie ode mnie/ jęczmień w tej postaci podaje się w celu poprawiania właściwości piany. Są też uznawane powszechnie za mniej szlachetna dodatki - kukurydza, ryż. Inne produkty jak sacharoza, glukoza itp. też są stosowane w małych browarach i browarach domowych. Wszystko zależy od celu i ilości użytych składników, to temat dyskusyjny i już podejmowany.

                      Nie jestem tu po to by bronić czy krytykować te, czy inne piwa, ale kiedy ktoś mija się z prawdą mam prawo reagować z podanych już powodów.
                      W tzw. ślepym teście nie rozróżniłbyś wszystkich piw czeskich koncernowych od niekoncernowych, ja też nie. Nie widzę po prostu powodów by podpierać się nieprawdą do podpierania swoich idei, choć nawet słusznych. W ten sposób skutecznie się je dezawuuje.
                      Na tym pozwolę sobie zakończyć dyskusję na ten temat, który i tak pewnie pójdzie do czapy, szkoda czasu. Apeluję /zapewne bezskutecznie/ o odrobinę refleksji.

                      Comment

                      • Feti
                        Senior
                        • 10-2010
                        • 801

                        #26
                        Cieszę się, że potrafisz jednak rzeczowo pisać,nawet starasz się być dyplomatyczny, chociaż nadal tkwisz w przekonaniu, że to piwo nie ma w składzie syropu maltozowego i jęczmienia niesłodowanego. Nadal masz swój ton wyższości, ale nie możesz pisać tak zawsze? Pamiętaj, że jak ktoś ma inne zdanie niż ty, nie jest twoim wrogiem.
                        Zapisz się do jakiejś partii, byłbyś dobrym politykiem.
                        Last edited by Feti; 06-03-2011, 22:48.

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12202

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
                          chociaż nadal tkwisz w przekonaniu, że to piwo nie ma w składzie syropu maltozowego i jęczmienia niesłodowanego.
                          No muszę odpowiedzieć. Mijanie z prawdą weszło Ci w krew? Gdzie napisałem to cytowane zdanie? No gdzie? Napisałem, że nie użyto przymiotnika "niesłodowy". No po prostu ręce opadają. Jeszcze raz proszę, bez tonu wyższości, bez wyrazów wrogości - nie rób tego!
                          Last edited by ART; 07-03-2011, 10:09.

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6134

                            #28
                            Oj ale tu ciężka atmosfera była w marcu...

                            Ale co tam pisze coś o tym piwie bo wypiłem...

                            Kolor: bursztynowy
                            Zapach: chmielowy
                            Gaz: średni... ok
                            Piana: średnia ale na krótko, na dłużej dziurawe do 0,5 cm a potem obwódka
                            Smak: piwo nie słodkie, jakby wytrawne, pod koniec pojawiły się jakieś posmaki - niby chlebowe a może drożdżowe, zakończenie to "techniczna" goryczka...
                            Estetyka: Jak na foto... ciekawe pod złotkiem fajny kapsel z koniem...

                            Ogólnie do wypicia, trochę płaskie ale w upał będzie ok, lubię nie słodkie więc nota ciut wyższa...
                            Attached Files

                            Comment

                            • mrmario
                              Member
                              • 03-2012
                              • 40

                              #29
                              Ostatnio go piłem, kolor mocno złoty, w smaku raczej gorzki.
                              Reasumując nie jest złe, jak ktoś oczywiście lubi gorzkie piwo.
                              Obecna cena 13.90 CZK + 3.5 CZK za butelkę
                              Naprawa i sprzedaż komputerów, pogotowie komputerowe, odzyskiwanie danych, tworzenie stron internetowych, optymalizacja i pozycjonowanie stron www.

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6134

                                #30
                                Ciąg dalszy tematu jest w innym miejscu forum:



                                A szata graficzna jest następująca:
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎