Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krásné Březno, Zlatopramen 11

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4568

    #16
    A ja uważam że nazw miejscowości powinno się używać w oryginale. Skoro jest Ústí nad Labem to tak powinno się pisać. Inaczej powoduje to niepotrzebny zamęt, dubluje tematy bo wyszukiwarka nie znajduje, i powoduje wątpliwości czy chodzi o ten sam browar.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12205

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
      A ja uważam że nazw miejscowości powinno się używać w oryginale. Skoro jest Ústí nad Labem to tak powinno się pisać. Inaczej powoduje to niepotrzebny zamęt, dubluje tematy bo wyszukiwarka nie znajduje, i powoduje wątpliwości czy chodzi o ten sam browar.
      W przypadku opisywania piw na forum to zgadzam się, jest to wygodne. Bardziej mi chodziło o język potoczny. W przypadku miast niemieckich mówi się Monachium, Kolonia, Drezno. W przypadku miast czeskich jest oczywiście Praga, Pilzno /bo trudno wymówić po czesku/, z Ołomuńcem /Olomouc/ już problem, a Grodziec Królowej to już kompletnie zapomniana nazwa

      Comment

      • zgoda
        Senior
        • 05-2005
        • 3516

        #18
        "Zlatopramen Premium Lager" - tak się to piwo nazywało. A że browar chwali się tylko 10 i 11, to sądzę, że to jest to piwo.

        4.9% alko, ektrakt: ?

        Zapach przyjemny, czysty, słodowy... I tyle dobrego. W smaku puste, goryczka anemiczna, nieprzyjemna - wybucha intensywnie po czym znika zupełnie. Piana badziewna, po chwili znika do zera i tyle ją widzieli.

        Ani to dobre, ani tanie, więc powtórki nie będzie.
        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          #19
          A jednakowoż nie do końca tak jest jak napisałem, ekstrakt 11.3%.

          Co jednak nie ma wpływu na resztę oceny.
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • Mario_Lopez
            Senior
            • 08-2009
            • 991

            #20
            Kupiłem dzisiaj ponieważ rzuciła mi się w oczy cena (4.99 zł za 1,5 litrowego PETa), piwo nie wnoszące nic nowego, ale pije się to dosyć gładko i przyjemnie, piana faktycznie mizerna, zapach również jakiś z lekka dziwny - słód i bliżej niezidentyfikowane coś, ale nie czepiam się, w końcu za tą cenę...
            Zakupione w "Kocyku"
            Last edited by Mario_Lopez; 28-11-2012, 17:39.
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


            EBE EBE

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              #21
              Wszystkie Zlatoprameny są warzone od końca 2011 roku w Velkém Březně, po początkowym zintegrowaniu obydwu usteckich browarów i późniejszym zamknięciu przez właściciela, Heinekena, browaru w Krásném Březně.
              Odnośne informacje są ogólnie dostepne choćby na stronie pivovary.info http://www.pivovary.info/prehled/up/up_h.htm

              Warto by było zrobić z tym porządek.
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • Perun-x84
                Junior
                • 11-2012
                • 3

                #22
                Witam.
                Mam pytanie odnośnie tego piwa. Czy ta jedenastka to to samo piwo co dostępne swego czasu w Netto Zlatopramen z napisem Anno 1642? Zawartość alkoholu taka sama, w nettowym ekstrakt wynosił 11,3 a w tym jak nazwa wskazuje. Jedenastkę kupiłem w osiedlowym sklepiku w Kościanie, któremu chwała za to że zaczął sprowadzać od tego tygodnia inne piwa niż polskie koncerniaki. Jedenastka ma napisy tylko po czesku a nettowy Zlatopramen po polsku i angielsku. Chciałbym spytać czy to z Netto to wersja eksportowa tej jedenastki czy inne piwo? Pozdrawiam smakoszy piwa.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  #23
                  Nie to samo, ponieważ jest produkowane w innym browarze należącym do Heńka. Krasne Brezno jest zamknięte. Produkcję przeniesiono do pobliskiego Velkeho Brezna.
                  Jeśli nie przeszkadza ci fakt zmiany miejsca produkcji , tylko liczy się receptura, to być może nawet i to samo. Dla mnie nie.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • meblebordo
                    Junior
                    • 12-2010
                    • 2

                    #24
                    Dla mnie dobre piwko. Piana jak opisy wyżej-słaba. No ale smak to już inna sprawa. Mi zdecydowanie smakuje.

                    Comment

                    • nietzschee
                      Senior
                      • 07-2016
                      • 319

                      #25
                      Od 2011 nie jest produkowane w Usti nad Labem, bo ten zakład zamknięto, ale skoro innym nie przeszkadzało, a Heineken się nie chwali, gdzie je warzy, więc wrzucam tu.

                      Wygląd: kolor złocisty, ładna drobna piana, dosyć trwała, ale lacing znikomy
                      Zapach: niemal żaden, trochę mączny, trochę szmaciano żatecki, odrobina gotowanych warzyw.
                      Smak: Koncerniak, czyli pustka, od polskich koncerniaków różni się wyższym nachmieleniem, tu chmiel czuć, i ciut wyższą goryczką, , ale i tak to wciąż jest woda, taki Żywiec z wyższą goryczką i nachmieleniem, powiedziałbym, że czuć trochę takiej chamskiej kukurydzianej słodkości, lepsze od Kruszovic 10, ale niewiele, w smaku też lekki DMS wyłazi. Marnizna.
                      Attached Files
                      Last edited by nietzschee; 03-08-2017, 00:37. Powód: a

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎