Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Malý Rohozec, Skalak Světlý Ležák 11

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    #16
    Kupiłem go dziś w jednym z tyskich PROMILI. Niezła goryczka, orzeźwiający smak, wyraziste chmielenie. Wypiłem z dużą przyjemnością, zapominając o pitych niedawno "piwach" z Głubczyc
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net

    Comment

    • dryx
      † 1966-2017 Piwosz w Raju
      • 04-2002
      • 1735

      #17
      Alkoholu 5%, ekstrakt wiadomo 11%. W składzie słód jęczmienny, woda , chmiel, ekstrakt chmielowy, izoekstrakt, cukier.
      Ładny herbaciany kolor, piana gęsta, ale po chwili opada, pozostaje cieniutka warstwa. Przyjemny słodowy i chmielowy aromat, porządna goryczka. Nie jest wodniste, ma wyrazisty smak i charakter. Pije się z przyjemnością.

      Comment

      • dryx
        † 1966-2017 Piwosz w Raju
        • 04-2002
        • 1735

        #18
        a i aktualny widok
        Attached Files

        Comment

        • Rzeszowiak
          Piwny Radykał
          • 04-2009
          • 1596

          #19
          Nowe warki bardzo mocno nachmielone w tle delikatna chlebowość. Przy tym ładna piana i zapach. Troszke lepsze niż brackie.
          Last edited by Rzeszowiak; 25-08-2010, 20:37.

          Comment

          • domus
            Junior
            • 09-2005
            • 16

            #20
            Piwo nabyłem w "Chacie Polskiej" za 2,49, w Jeleniej Górze i okolicach piwo jest ogólnodostępne.

            Kolor: Wg mnie ciemniejsze niż sugerowałaby zawartość ekstraktu, bardziej bursztynowy niż lagerowo-złoty
            Piana: Sympatyczny, drobnopęcherzykowy kożuszek po nalaniu, niestety szybko znika
            Zapach: Chmielowo-słodowy
            Smak: Przyjemna chmielowość z silnym słodowym posmakiem, charakterystyczna piwniczna nuta (przyjemna!) i dobra goryczka
            Opakowanie: Jak na zdjęciu powyżej. Wszystkie informacje podane, grafika jak dla mnie udana - prosto a przy tym stylowo i nienachalnie. Butelka bezzwrotna.
            Uwagi: DOBRE PIWO! Charakterystyczny piwniczny posmaczek sprawia, że piwo wyróżnia się na tle innych czeskich "leżaków", które piłem ostatnio. Jedne z lepszych piw, które można nabyć na jeleniogórskiej piwnej pustyni.

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #21
              Kupione w Browarku za 2,85 zł.

              Kolor: Głębokie złoto, dość ciemne jak na jedenastkę.
              Piana: Z początku bardzo wysoka, szybko robi się gruboziarnista. Opada do grubej, puchatej kołderki i ładnymi krzakami osadza się na ściankach.
              Zapach: Silny, głównie chmielowy, z lekką cytrusowością. W tle lekka słodowość. Całość przyjemna i orzeźwiająca.
              Smak: Całkiem treściwe jak na 11. Miła słodowość przechodzi jednak niestety w lekką ścierę, ta zaś we wrażenie wodnistości, w której ostaje się jedynie goryczka.
              Opakowanie: Jak na zdjęciach Sibarha i Dryxa.
              Uwagi: Pierwsze wrażenie dobre, potem robi się mniej ciekawie, ale i tak bez problemu można dopić.

              Comment

              • zgroza
                Senior
                • 03-2008
                • 3597

                #22
                Meh. Wypiłem, jakoś takie średnio wyraziste, mimo że bez wad. Wracać nie mam zamiaru.
                Lotna ekspozytura browaru

                Też Was kocham.

                Comment

                • pw13
                  Member
                  • 07-2008
                  • 41

                  #23
                  U mnie piana była bardzo gęsta, kremowa i długo się utrzymywała. Samo piwko bardzo przyjemne.

                  Comment

                  • Pery77
                    Senior
                    • 03-2011
                    • 142

                    #24
                    Zgadzam się ze Zgrozą - to piwo niczym szczególnym się nie wyróżnia. Nie jest złe ale nie jest tez specjalnie dobre. Goryczka wyczowalna ale to nie jedyne kryterium oceny. Za ok 3,5 pln w sumie warto kupic dla ugaszenia pragnienia ale raz na jakis czas nie częściej.

                    Comment

                    • karol1000
                      Senior
                      • 09-2007
                      • 1823

                      #25
                      Kolor: dosyć ciemne jak na 11 złoto
                      Piana: drobnopecherzykowa z ładnym gęstym kożuchem na gorze, szybko niestety opada. Ladnie oblepia szkło
                      Zapach: Chmielowo-chlebowy z delikatnym słodem w oddali, ładny
                      Smak: Calkiem przyjemna kompozycja slodowo-chmielowa. Słody dość wyraźne i słodkie przy czym chmiel dość gorzki i silny.
                      gaz:silny ale nie za silny

                      Dobre piwo !
                      LP

                      Comment

                      • wrednyhawran
                        Senior
                        • 07-2010
                        • 1784

                        #26
                        Bardzo smaczne piwko o pięknym ciemnozłotym kolorze ze świetną pianką i wyraźną goryczką. Jak na 11 piwko jest treściwe, a przy tym dobrze orzeźwia. Idealne piwo na letnie wieczory
                        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                        Małe Piwko Blog
                        Małe Piwko Blog na facebooku
                        Domowy Browar Demon

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4312

                          #27
                          Też myślę, że dobre. A na pewno lepsze od Skalaka dwunastki.

                          Comment

                          • Mason
                            Senior
                            • 02-2010
                            • 3280

                            #28
                            Bardzo zacne piwo, idealne na letnie upały. Chyba, ciężko ostatnio o letnie upały

                            Kupione za 2,99 w InterMarche Błonie
                            JEDNO PIVKO NEVADI!

                            Comment

                            • Rzeszowiak
                              Piwny Radykał
                              • 04-2009
                              • 1596

                              #29
                              Dawno nie próbowałem tego piwa, więc dziś postanowiłem przypomnieć sobie jego smak i porównać z ostatnio pitymi polskimi lagerami.

                              Pierwsza sprawa to piękna piana, która stworzyła trwały kożuch i oblepiała ścianki kufla.

                              Zapach wybitnie chmielowy. W smaku również dominuje silna goryczka chmielowa, ale piwo jest również treściwe, w tle czuć posmaki słodowe.

                              Moja ocena: +4.

                              Ciekawy jestem kiedy browary Fortuna, Kormoran czy Ciechanów uwarzą taką 11-tkę.
                              Last edited by Rzeszowiak; 11-12-2011, 00:07.

                              Comment

                              • zgoda
                                Senior
                                • 05-2005
                                • 3516

                                #30
                                Zapach karmelowy, co znajduje potwierdzenie w kolorze - zaskakująco ciemne piwo, jak na "jasny leżak".

                                Zdecydowana goryczka, ale dość płytka, mało sharmonizowana. Przy tym wyczuwalne karmelowe posmaki i przyjemna słodowa pełnia.

                                Jak dla mnie jedynym mankamentem jest cokolwiek chamska goryczka.
                                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎