Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropramen, Asahi Super Dry (licen)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ye2bnik
    Senior
    • 07-2003
    • 171

    #16
    Asahi Super Dry
    nabyte drogą kupna w sklepie osiedlowym na Tarchominie za 5,10 PLN

    butelka 0,33 z tłoczonym napisem "Asahi"

    Warzone w Rep. Czeskiej pod nadzorem Asahi Breweries Ltd. Tokio dla Asahi Beer Europe Ltd. Londyn

    skład: woda, słód jęczmienny, chmiel, ryż, drożdże, kukurydza, ryż (ten ostatni składnik nie wymieniany w polskim tłumaczeniu składu)

    alkhol 5%, ekstrakt 11,2%.

    Moja ocena:
    takie sobie średnie piwo, aczkolwiek dobrze schłodzone piło się gładko. Słabo gazowane, wątła, szybko znikająca piana. W smaku nie czuć jakiejkolwiek goryczki, zapach delikatny i całkiem przyjemny.
    Krok po kroku, krok po kroczku,
    Najpiękniejsze w całym roczku
    Idą Święta...

    Comment

    • iommi
      Senior
      • 07-2003
      • 1522

      #17
      Moje Asahi kupione w Realu. Cena - 4,74 za flaszeczkę 0,33, warzone w Republice Czeskiej "pod nadzorem Asahi breweries Ltd. Tokio".
      Kupiłem dwie flaszeczki - pierwsza została pochłonięta bardzo szybko, bo ciekawość wzięła górę. Temperatura była nie ta, więc i wrażenia smakowe przeciętne.

      Ale Asahi schłodzone, wchodzi całkiem dobrze. Typowy Lager, więc z goryczką nie najlepiej. Poza tym siedzi w nim kukurydza i to tłumaczy zarówno jasny kolor jak i nieco "płaski" smak. Pianka trzymała się dobrze, na CO2 też nie mogłem narzekać. Po kilku łykach pozostawia przyjemny, nieco szorstki posmak tam, gdzie się język zaczyna, a śladową goryczkę na końcu języka...
      W sumie przy kolejnej okazji, chętnie wypiję...
      *****************************

      Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

      *****************************

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #18
        Odp: Asahi, Super Dry

        Viktor napisał(a)Przy tym piwie można porozmawiać o globalizacji :
        - browar rodzimy z Japonii
        - produkcja w Czechach
        - strona intrnetowa z W. Brytanii [/B]
        zrobił się w tym temacie jeden wielki misz masz gdzie oceniane jest piwo produkowane w Japonii, Czechach i Angli jako jedno...przecież Asahi warzony w tych krajach nie jest napewno identyczny z oryginałem, czy nie mozna tego piwa oceniać po fajtycznym jego pochodzeniu?
        oryginalna strona japońskiego ASAHI to http://www.asahibeer.co.jp/index.html

        w sumie czytając w temacie o piwie japońskim produkty europejskie to coś tu chyba jest nie tak, aha, Asahi jest również warzony w Dublinie na licencji
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Cocobango
          Senior
          • 04-2002
          • 818

          #19
          Staropramen, Asahi Super Dry (licencyjne)

          Piwo typu premium lager
          alk.5% eks.11,2% Ważone w Czechach, nie jest jednak podane w jakim browarze.

          Piana biała, intensywna, raczej drobna, pozostaje delikatna kołderka. Gaz ok. Barwa złocista o miodowym odcieniu. Zapach chmielowy bez dziwnych naleciałości. Smak nieco chmielowy z zauważalną goryczką ale nie trwały - szybko ucieka z podniebienia, może ciut wodniste. Generalnie nie można nic złego o nim powiedzieć całkiem niezła. Można mieć tylko pretensje o braku producenta
          Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
          Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
          HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

          Comment

          • Cocobango
            Senior
            • 04-2002
            • 818

            #20
            Oczywiście jest to piwo japońskie produkowane na licencji w Republice Czeskiej.
            Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
            Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
            HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

            Comment

            • Sven
              Senior
              • 09-2003
              • 1211

              #21
              Kiepska piana, blady kolor, brak zapachu.
              Niewielkie ślady piany, w smaku wodniste, po przełknięciu nie ma już w ustach smaku. Ciekawostka, ale więcej nie ruszę!
              Celia, cerevisia et conventus.

              Comment

              • fat_fire
                Member
                • 09-2004
                • 80

                #22
                Najmocniejszą stroną tego piwa jest nagazowanie i pianka... reszta nijaka , bez wyrazu...do tego dochodzi cena 7,69 za 0,33l , wielokrotnie nie do powtórzenia.

                Comment

                • tsw_mik
                  Junior
                  • 08-2005
                  • 4

                  #23
                  5 zł na butelke 0,33l
                  smak - lekko kwaśny i mdły

                  Comment

                  • KubaCh
                    Junior
                    • 02-2006
                    • 16

                    #24
                    Właśnie spróbowałem - raczej nic zachwycającego. Szczegółowe przemyślenia na temat tutaj:
                    http://pifko.blox.pl/

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #25
                      To piwo jest produkowane przez browar Staropramen, a nie Branik dlatego chyba przydałoby się zmienić wątek w tytule. Informacja o producencie jest zaczerpnięta ze strony Asahi
                      (lata 2000-2004)


                      kolor - złocisty, co do klarowności mam wątpliwości
                      zapach - silny sfermentowanego slodu
                      piana-biała, średnie pęcherze, opada szybko, pozostaje ok 0,5 cm kozuszek
                      smak - dośc ostre w smaku, lekko goryczkowe na początku, pod koniec intensywna
                      gaz-za duzo
                      opakowanie- ładna butelka 0,33 z tłoczona marką, standardowa etykieta oraz kapsel

                      na skanie - czeski kapsel
                      Attached Files
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #26
                        oraz etykieta, na kontrze: Product of Czech Republic
                        Attached Files
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • babalumek
                          Senior
                          • 02-2004
                          • 1207

                          #27
                          Zakupiłem je ostatnio w Makro we Wrocławiu. Pakowane po 3 buteleczki 0,33l w cenie 14zł z groszami. Na nalepce napisane że warzone w Czechach, oczywiście według receptury Japońskiej i pod ścisłym nadzorem. W składzie podane m.in. ryż i kukurydza. Piwko mi bardzo smakowało - gorzkie, smak taki inny jakiś ale nie umiem tego dokładnie określić, w każdym razie ja się raczej nie doszukałem tam nutki ryżu czy kukurydzy Niemniej smakowało mi bardzo. Warto spróbować, bo na pewno nie jest to piwo do picia na co dzień - dostępność i cena...
                          MRKS Kuźnia Jawor

                          WTS Sparta Wrocław

                          Comment

                          • Horse63
                            Gość
                            • 06-2006
                            • 88

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika babalumek
                            Zakupiłem je ostatnio w Makro we Wrocławiu. Pakowane po 3 buteleczki 0,33l w cenie 14zł z groszami. Na nalepce napisane że warzone w Czechach, oczywiście według receptury Japońskiej i pod ścisłym nadzorem. W składzie podane m.in. ryż i kukurydza. Piwko mi bardzo smakowało - gorzkie, smak taki inny jakiś ale nie umiem tego dokładnie określić, w każdym razie ja się raczej nie doszukałem tam nutki ryżu czy kukurydzy Niemniej smakowało mi bardzo. Warto spróbować, bo na pewno nie jest to piwo do picia na co dzień - dostępność i cena...
                            Ten post powinien być chyba tu http://www.browar.biz/forum/showthre...ighlight=Asahi

                            Comment

                            • Ahumba
                              Senior
                              • 05-2001
                              • 8962

                              #29
                              Dostałem niedawno butelkę Asahi na której napisano, że wyprodukowano w Czechach. I tyle. Czy wie ktoś, w którym to czeskim browarze?
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                              Comment

                              • rzymol
                                Junior
                                • 03-2009
                                • 2

                                #30
                                Fatalne piwo. Rozlewane w Czechach, pochodzące z Japonii. Brzmi ciekawie, tak samo jak kukurydza w składzie. Co z tego jednak, gdy smak jest ciężko stwierdzić. Zdecydowanie nie polecam. Zdaje się jednak, że dla genetycznie ubóstwionych Azjatów w sam raz. Fakt, że trafia na amerykański rynek też może sporo tłumaczyć. Gdyby nie Ciechan Mocny w zapasie to bym miał wieczór porażek.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎