Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Želiv, Gottschalk

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Želiv, Gottschalk

    Pełna nazwa browaru : Klasterni Pivovar Żeliv, miasto Żeliv
    Butelka 0,33 litra brązowa, alkohol 6,5 %, eks. brak, kapsel goły zawinięty w plastikowa folię
    (kiedyś tak zamykane były jabole)
    Kolor - miodowo-brązowy, klarowny
    Piana - gruba, niska i nietrwała
    Zapach - słodko-owocowy
    Gaz - okey
    Smak - owocowy,średnio słodkie, nuty owocowe wyraźne, chmiel niewielki ale wyczuwalny, lekko cierpko-kwaskowate
    Dobre piwo o interesującym smaku. Robione na wzór piw belgijskich. Warto spróbować.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 728 / 498 opisane na forum / 401 - moje nowe na forum
    Last edited by sibarh; 11-10-2006, 11:17.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Piana - słabiutka, nie tak słaba jak w Castulusie, ale niewiele lepsza.
      Kolor - klarowny, brązowy, herbaciany, bardzo ładny.
      Nasycenie CO2 - niskie, ale nie aż tak jak w Castulusie.
      Smak - goryczka plus karmelowość. Piwo dosć słodkie, a jednocześnie przydałoby się więcej treściwości.
      Opakowanie - nie będę się powarzał, zrobione ze smakiem i z głową. Protestuje przeciwko jabolowym porównaniom sibarha To jest najzwyczajniejszy kapturek z foilii termokurczliwej, który stosuje sie powszechnie na winach korkowanych korkiem, a nie żadnych jabolach.
      Trochę lepsze niz Castulus. Jak bedę miał okazje jeszcze kiedyś spróbować, to spróbuję je zdegustować w znacznie wyższej temperaturze.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • Prazdrój
        Junior
        • 01-2007
        • 7

        #4
        Kupione we Wrocławiu w sklepie 101 gat.piwa.
        Wg mnie było albo zepsute albo w jakis sposób kapsel był nieszczelny. Zero nasycenia CO2, w smaku troche jak brytyjski Ale,wiec nawet niezły ale lekko kwaskawe i ten zupełny brak nasycenia sprawiał ze przypominało piwo które zostało po imprezie w jakiejś szkalnce. Kolor soku jabłkowego. I teraz uwaga- pływało troche tzw.farfocli - nie wydaje mi sie zeby miały to byc drożdze- co pasowało by do piwa klasztornego ale samo piwo nie jest naturalnie mętne, i nic nie pisze o fermentacji w butelce. Nie wiem więc o co chodzi.
        Etykieta inna niż na zdjęciu- logo plus herb zajmuje górna jedną trzecia a na dole parametry- chyba zrezygnowali z kontry, kapturka też brak.
        Dam szanse temu browarowi ale tylko w Czechach. Wydaje mi się że nie najlepiej przyłużył mu sie transport. Data ważności do 12 listopada.

        Comment

        • Prazdrój
          Junior
          • 01-2007
          • 7

          #5
          Aha alk. 5,6% a nie 6,5 jak na zdjęciu, jest więc słabsze.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23782

            #6
            darekd mnie zabije

            wizualnie - bomba - ale smakowo - aaaaargh!

            - zupełny brak gazu - to co naleciało do szklanki - nie przypominało piwa -herbatka raczej. A smak napoju takiego jak brzeczka (- z pominięciem chmielenia) z obniżoną zawartością cukru
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #7
              Piwo niezbyt górnych lotów. Smakuje jak lekko dosłodzony Wojak Wszechmocny Brak piwu pełności. Zapach troszkę lepszy niż smak bo urozmaicony o słodowe powiewy. Piana krótkotrwała.

              Piwo raczej nie warte 6 zł, które za nie dałem

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12118

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                darekd mnie zabije
                Nie tym razem
                Rzeczywiscie ta partia byla niezbyt udana, albo cos z terminem nie tak...
                W smaku zdecydowanie blade. Ale to tylko wypadek przy pracy, prosze
                sie nie zrazac

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎