Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hlinsko, Rychtář Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Hlinsko, Rychtář Premium

    Butelka 0,5 litra, alkohol 5 %, eks. brak, svetly leżak, kapsel firmowy browaru
    Kolor - ciemnozłocisty, klarowny
    Piana - drobna, średniowysoka i średniotrwała
    Zapach - lekko słodowy + delikatne nuty owocowe(?)
    Gaz - zdecydowanie za dużo, po otwarciu zmywałem podłogę
    Smak - wyraźny słodowy, lekko chmielone, mocno słodkie, pasująca do całości średnia goryczka
    Wypijalne piwo ale niezbyt mi smakowało bezpośrednio po zmywaniu terakoty

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 866 ( 579 opisane na forum ) 480 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Dreamer
      Senior
      • 05-2003
      • 1576

      #3
      zaw. alk. 5,0%, but. 0,5 l
      dostępne w sklepie u Marka (Pomorska, Łódź)

      kolor – ciemno-, miodowozłoty, nawet wpadający w lekki pomarańcz;
      piana – niezbyt gęsta, pomimo drobnych pęcherzyków szybko ginie i pozostawia delikatną otoczkę;
      nasycenie – nieco słabsze od standardowego;
      zapach – kwaskowy słód z odrobiną chmielu, nic nadzwyczajnego;
      smak – niczym nie wyróżniająca się kompozycja przeciętnej, lekko kwaskowatej słodowości z dość mocnym, goryczkowym nachmieleniem; słabsze nasycenie w połączeniu z obecnym tu, typowym dla czeskich piw, słabszym odfermentowaniu i zachowaniu głębi smaku robi swoje – mimo, że piwo właściwie niczym się nie wyróżnia to jest smaczne i chętnie sięga się po każdy kolejny łyk.
      Blog: Piwna Brytania

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Kupione w Zofmarze za 3,30 zł.

        Kolor: Bursztyn, ciemny jak na domniemany ekstrakt.
        Piana: Średnio wysoka, opada do dziurawej kołderki i niemal nie osadza się na ściankach.
        Zapach: Silny, głównie słodowy, w taki ciut koncernowy sposób. W tle trochę chmielu. Całość trochę mdła.
        Smak: W smaku jest więcej chmielu niż w zapachu. Już od początku nuty chmielowe, a nawet lekko ziołowe, bardzo fajnie przeplatają się ze słodowymi, po chwili dochodzi do nich goryczka. Całości brakuje jednak trochę treści.
        Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Wzornictwo dość tradycyjne i nudne, kapsel trochę zbyt prosty.
        Uwagi: Ocena ogólna: przeciętne z plusem.

        Comment

        • karol1000
          Senior
          • 09-2007
          • 1823

          #5
          Piana: słaba i niska od samego początku, szybko opada do zera
          Zapach: słodowy
          Smak: słodowy dość słodki i pełny z potężną gorzką goryczką, która pod koniec wydawała mi się lekko alkoholowa
          Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha.

          Pije się dosyć przyjemnie ale szału nie ma. Może jakiś przemęczony jestem, ale chyba za mocno uderza do głowy jak na piwo z 5% alkoholu.
          LP

          Comment

          • Breakdancer69
            Member
            • 01-2011
            • 54

            #6
            Zawartość alkoholu: 5,0%
            Pojemność: 0,5 l
            Kolor: złoty
            Kraj pochodzenia: Czechy


            Piwo pożądnie chmielone, o silnej i intensywnej goryczce. Posmak pozostaje dosyć długi. Goryczka nieco kwaśna. Zapach słabo wyczuwalny słodowy. Może być ale szału nie robi.
            mój blog o piwach
            http://browary.blogspot.com/

            Comment

            • Rzeszowiak
              Piwny Radykał
              • 04-2009
              • 1596

              #7
              Całkiem przyjemne piwko. Pierwsze wrażenia przeciętne - marna piana, w zapachu czuć utlenienie. Za to smak mocno chmielowy z przebijającym się słodem. Goryczka jeszcze długo utrzymuje się na języku.

              Moja ocena: 4.

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6077

                #8
                U mnie weszło przednio...

                Piana po dłuższym czasie ... cienka warstewka
                Kolor... jasny bursztyn
                Zapach... chmielowo + zwykłe zielsko ale nie trawa... /każda/
                Gaz... pod swiatło ... niewiele
                Smak... świetny... mimo ataku słodkiego... piwo broni się goryczką... świetną....

                Lubię mocny chmiel i to piwo do mnie przemawia....

                Graficznie nastąpiły zmiany...
                Attached Files

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6077

                  #9
                  Piwo dziś odbieram inaczej...

                  Piwo jest mniej słodkie ale tez i mniej chmielowe...
                  Piana i gaz poniżej oczekiwań... zapach świadczy chyba o procesie mechanizacji i uprzemysłowieniu produkcji... niestety...

                  Piwo wypiłem bez problemu zwłaszcza że im dalej tym goryczka rosła...

                  Na zdjęciu przedmiot świętowania... czyli mamy 100 lat browaru Hlinsko...
                  Attached Files

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #10
                    Piwo o przepięknym złocistym kolorze, niezbyt trwałej, mimo czeskiego nalewania, ale puszystej i ładnie koronkującej pianie. W aromacie dominują nuty słodowe, jest też sporo masełka, ale nie brak także akcentów chmielowych. W smaku słodowe, nieco karmelowe, nisko odfermentowane, z przyjemną pilsową goryczką na finiszu. Ogólnie dobre, pełne w smaku, poprawne czeskie piwo. Wypiłem z przyjemnością.
                    Last edited by wrednyhawran; 28-06-2013, 16:57.
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    • Aleksandros
                      Senior
                      • 05-2011
                      • 352

                      #11
                      Kolor: Złote, klarowne. 5
                      Piana: Dość obfita, raczej drobnopęcherzykowa, średniotrwała. Zostawia nieco śladów na ściankach szkła. 4
                      Zapach: Wyraźny, słodowo-chmielowy. Chmiel ma charakter ziołowy. 4
                      Smak: Pełny, w pierwszej chwili wydaje się dość mocno słodowy, ale za moment uderza wyraźna ziołowo-trawiasta goryczka. W rezultacie wszystko ładnie się balansuje. Goryczka jak na mój gust trochę zbyt pozostająca. Diacetyl gdzieś na granicy percepcji. 4,5
                      Wysycenie: Dość wysokie. Pasuje. 5
                      Opakowanie: Jak na zdjęciu Javoxa. Nie wyróżnia się. Bez polotu, trochę przesadzili ze złotem, ale może to ze względu na obchodzone 100-lecie browaru. Butelka z brązowego szkła. 3,5
                      Uwagi: Porządny czeski pils.

                      Comment

                      • RobertK
                        Senior
                        • 02-2013
                        • 113

                        #12
                        Piana dość trwała , tworzy obrączki na szkle
                        Zapach słodowy z chmielem
                        Smak słód i wyraźna goryczka dobrze zbalansowane.
                        Smaczne czeskie piwo

                        Comment

                        • Petitpierre
                          Senior
                          • 01-2014
                          • 2560

                          #13
                          Piana dziurawa i gushing, co tłumaczy, że jeden Rychtar w pudełku sobie syczał i pianę toczył spode łba, tj. kaplsa

                          Bardziej oranżowa barwa niż u Lobkowicza. Aromat zdecydowanie słodowy, lekko estrowy, chmiel delikatny. Nuta dolna wodnista, deszcz, mżawka. W porównaniu z Lobkowiczem nie ta liga aromatu.

                          Smak-uuu, troszkę słodowe, goryczka lekka, a metaliczna, zalegająca na zasadzie zapychania a nie goryczy, jestem rozczarowany, bo ani tu czeskiego ducha, ani ciekawostki. Pozostawia dziwny posmak w ustach.
                          Mały porterek-przyjaciel nerek

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6077

                            #14
                            Data 10.10.14 - świeżo zakupione w LIDL'u.

                            Smaczne jak dawniej.

                            Fajna treściwość, wyraźna smakowita goryczka... taaaaakie mogę często

                            Graficznie bez zmian.

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #15
                              Kolor: złoto, klarowne
                              Piana: obfita, dość trwałą złożona z drobnych i średnich pęcherzyków. Po jakimś czasie pojawiają się i te duże, ale i tak jest bardzo ładnie. Pozostał do samego końca, coś tam brudziła szkło.
                              Aromat: słaby, można wyczuć słodowość, chmielu praktycznie brak. Może lekkie masełko

                              SMAK: zaczyna się słodowo. Następnie jest dość konkretna pilsowa goryczka o charakterze ziołowym i łodygowym. Jest lekko zalegająca, ale w dobrym tonie.
                              Po połowie szklanki pojawia się lekka piwniczność. Dość zbalansowane. Jest niby słodowo a zarazem piwo ma ten ziołowo-łodygowy pazur.

                              Wysycenie: lałem dość energicznie. Ogólnie było średnie ki niskiemu. W sam raz.
                              Opakowanie: jest jakie jest. Proste, tradycyjne, byle jakie. Ważne, że piwo jest smaczne.

                              UWAGI:Kupione w lidlu za 2,49zł
                              Poszło do konsumpcji jako pierwsze, bo na najbliższą datę.
                              10.10.2014
                              Za tą cenę brać siatkami. Porządny, treściwy i lekko charakterny lager lub nawet pils
                              Mnie smakowało.
                              Last edited by dlugas; 23-07-2014, 22:45.
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎