Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Maly Rohozec, Skalak Rezany jarni/letni/zimni/ lezak 11%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2294

    #31
    Jeszcze znalazłem warkę 20.01.16.
    Z jajami
    Attached Files

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #32
      O kurcze, tej nie miałem...
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • kosher
        Senior
        • 04-2005
        • 2294

        #33
        Wersji ze snowboardzistką jeszcze nie było
        Warka do 14.09.16
        Dla kolekcjonerów informacja, że rezańca można dostać obecnie w warszawskich Hortusach za 2.99, w dwóch odsłonach- pani z dechą i pani w futrze
        Jeśli są nowe warki to może jednak stare wersje etykiet utrzymają się.
        Attached Files

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
          Wersji ze snowboardzistką jeszcze nie było ...
          Była. Trzy lata temu na stoku ją dorwałem i od tej pory siedzi w segregatorze grzecznie
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2294

            #35
            Ty masz w swoich zbiorach, a ja podzieliłem się snowboardzistką ze światem

            Comment

            • kosher
              Senior
              • 04-2005
              • 2294

              #36
              I jeszcze jedna dama otulona szalem z warki 14.09.16
              Attached Files

              Comment

              • telek
                PremiumUżytkownik
                • 05-2011
                • 530

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                Warka do 14.09.16
                Jeśli są nowe warki to może jednak stare wersje etykiet utrzymają się.
                Mieli jakiś problem z lokalnym związkiem browarów, może wersje eksportowe się ostały?

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika telek Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie ostał się, bylismy zwiedzać browar i nowa szata objęła również Rezanego - koniec podziału na jarni/letni/zimni i koniec panienek ;-(
                  Expressis verbis- nowa nazwa to Jedenáctka řezaná.

                  Azawartość dobra. Karmel, lekki tost, goryczka, wszystko skąpane w lekkiej słodowej słodyczy. Cena też zacna, ociupinkę ponad 3 zł.

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #39
                    Zakupione za ok 3,5zl. Piana ok. Skład masakryczny. Cukier, karmel, regulator kwasowosci, izoekstrakt itp. Warka 04.10.2016L05. Uderzenie w smaku karmeli i tej witaminki c. Kwaśno słodkie. Mylące i ciężkawe. Nie moja bajka. Tak sie kończy kupowanie impulsowe bez czytania etykiet. Piwo mocno przeciętne. Na etykiecie pani z deska swownboardowa i czapce białej puchowej. Odpust. Nie do powtórzenia.
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2294

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                      (...) Skład masakryczny. Cukier, karmel, regulator kwasowosci, izoekstrakt itp. (...)
                      A nie jest tak, że Czesi muszą pisać na etykietach te składniki, a na naszych etykietach wg prawa mogą być przemilczane?

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #41
                        No tak. Ja nie twierdzę, że nasze korpomasówki są piękne i zgodne z duchem kraftu.

                        Jakoś widocznie błędnie założyłem, że ten czeski browar ma piwa w miarę sensowne i bez bzdurnych dodatków. Dlatego nie sprawdziłem składu, tylko rzuciłem okiem na parametry i cenę.
                        Piwo nie było nie dobre, było po prostu niepotrzebnie kupione, bo nie przepadam za takimi smakami. Nawet jakby nie było tam kwasku czy karmelu to a smakowało by tak samo, to też napisałbym to samo.

                        A laskę z deską zobaczyłem dopiero po przeczytaniu tego wątku :]
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • nietzschee
                          Senior
                          • 07-2016
                          • 319

                          #42
                          Po dawnym Skalaku rzezanym chyba już nie ma śladu, na stronie Rohozca, jest tylko Jedenáctka řezaná, więc to zapewne jego nowe wcielenie

                          Wygląd: kolor ciemno rubinowy, bardzo mocna herbata, dużo ciemniejsze od niegdysiejszego skalaka, piana spora, ładna, drobna, ecru wpadające w beż, ładny lacing.
                          Zapach słodki, karmelowy, ale i piernikowy, może mi się wydaje, bo jest ciastowy, delikatnie ciemny i słodki, jakaś nuta miodu, ale termin do 18/04, lekko owocowe, słodkie czerwone owoce, delikatna kawa zbożowa.
                          W smaku lekko wodniste, mocno herbacianie ściągające, chmielowość taka herbaciano-tytoniowa, spory diacetyl, jest mocno maślankowe, ale fajnie zaokrągla to piwo, delikatny karmel, kawa zbożowa, chleb, jakiś maślany tosty, delikatnie owocowe, tu raczej ciemne owoce, ogólnie wytrawne, mocno kwaskowe, jak na lagera to niezłe. Dobrze się pije.

                          Comment

                          • nietzschee
                            Senior
                            • 07-2016
                            • 319

                            #43
                            Pivovar se nachází v Malém Rohozci, nedaleko Turnova, kde se tradičním způsobem vyrábí dobré pivo Českého ráje.

                            Comment

                            • nietzschee
                              Senior
                              • 07-2016
                              • 319

                              #44
                              Tak się prezentuje na zdjęciu
                              Attached Files

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6134

                                #45
                                Z ekstraktu 11* alko 5,0%

                                Piana - na dłużej pełna warstewka.
                                Lacing - trochę było.
                                Barwa - bursztyn ciemny.
                                Gaz - średni.
                                Aromat - podpalana, ciemna owocowość (jak z suszu owocowego) karmel.
                                Smak - słodkawe, ciemne susze owocowe, daktyle, mała goryczka. Pod koniec bardziej słodkie.

                                Niby ok ale to raczej piwo dla amatorów tego stylu
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎