Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Broumov, Opat Kvasničák

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #16
    Parametry j.w., brązowy litrowy pet jak na zdjęciu Kopyra. Kupione w łódzkim Zofmarze zwanym też Piwa Regionalne za 8.90 zł.
    Ciemnozłote, mętne, nagazowanie małe do umiarkowanego, piana ogromna i trwała.
    Zapach dosyć intensywny, słodowo-chmielowy, pod koniec picia jak piwo się lekko ogrzeje to wyczuwam też coś miodowego.
    Smak słodowy, trochę chlebowy, z umiarkowaną goryczką która się wzmacnia w posmaku, treściwy i vlepny
    Bardzo mi smakuje, nie wyczuwam wad, może dlatego że nie jestem wyszkolonym degustatorem
    Last edited by lzkamil; 09-07-2009, 00:19.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil Wyświetlenie odpowiedzi
      Bardzo mi smakuje, nie wyczuwam wad, może dlatego że nie jestem wyszkolonym degustatorem
      A może dlatego, że ta warka była ich pozbawiona?
      blog.kopyra.com

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #18
        Wreszcie adekwatne opakowanie dla tego wspaniałego piwa. Pozwolę sobie również ocenić, żeby zrównoważyć tę wcześniejszą negatywna ocenę.
        Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, kremowa w konsystencji, pięknie oblepia szkło.
        Kolor: złocisty, cudownie mętny, choć jeśli ktoś chce da się nalać bez osadu, ja go specjalnie zabełtałem.
        Wysycenie: wysokie, butelka strzeliła z charakterystycznym huknięciem. Jednak w przeciwieństwie do takiego Naturalnego z Gościszewa, piwo ani myślało samowolnie opuszczać butelkę.
        Zapach: chmielowy, choć bez jakichś ekstrawagancji.
        Smak: klasyka pilsa bohemskiego. Jest solidna, przyjemna, miękka goryczka, jest maślaność diacetylu, jest zbożowa słodowość, aksamitność drożdży i leciutka orzeźwiająca kwaskowa wytrawność.
        Opakowanie: wreszcie współgra z tak dobrym piwem. Nie ma już obleśnego PETa, jest za to grawerowana butelka. Wygląda bardzo stylowo.
        Attached Files
        blog.kopyra.com

        Comment

        • CyboRKg
          Senior
          • 04-2010
          • 593

          #19
          Szkoda, ze u mnie nie ma tego piwa w tak fajnych butelkach, a jedynie litrowe plastikowe pety za ponad 11zl :/ Wlasnie je pije... Lekkie piwko, smak slodowo-drozdzowy. Przyjemny zapach, obfita kremowa piana. Orzezwiajace jak mizeria z zielonych ogorkow
          "Jedno pivo ne vadi!"
          "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

          Comment

          • Christof
            Senior
            • 04-2009
            • 128

            #20
            Wspaniałe piwo. To jest to, czego od dawna szukałem. Niefiltrowane, niepasteryzowane i smaczne.
            Zakupione w Szczecinie w sklepie Elysium, po 8,92. Wziąłem 15 litrów Mam sporo pracy

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
              Szkoda, ze u mnie nie ma tego piwa w tak fajnych butelkach, a jedynie litrowe plastikowe pety za ponad 11zl :/
              Okazało się, że to jednak tylko krótka seria prezentowa w tych pięknych buteleczkach. Cena byłaby pewnie nieakceptowalna, przez to piaskowane logo.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • zikov
                Junior
                • 11-2009
                • 7

                #22
                Mam wielkie szczęście mieszkać w odległości około 50 km od najbliższego czeskiego sklepu z Tym PIWEM (a 65 km od browaru Opat) i uważam je za jedno z najlepszych jakie piłem. Browar jak i sklepy sprzedaja je po 35 koron za 1l. (w browarze jest wybór w 6 smakach)
                Mam propozycję. ponieważ jutro lub pojutrze jadę uzupełnić zapasy chętnie wymienię kilka butelek za wyroby domowych piwowarów. Mogę też zabrać ze sobą 2 osoby - free
                Konkrety na PW

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12205

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                  Okazało się, że to jednak tylko krótka seria prezentowa w tych pięknych buteleczkach. Cena byłaby pewnie nieakceptowalna, przez to piaskowane logo.
                  W jednym z czeskich minibrowarów kaucja z podobną butelkę wynosi 40 kc

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #24
                    Piwo bardzo smaczne, dość nisko wysycone, sprawia wrażenie delikatnego i bardzo sesyjnego. Treściwość niezbyt duża, zapach droźdżowy z lekkim masełkiem. W smaku żadnego diacetylu nie wyczułem, za to jest spora chlebowość, posmaki słodowe, delikatna kwasowość i bardzo subtelna goryczka, która mogłaby być nieco bardziej wyrazista. I to właściwie mój jedyny zarzut ale i z nim piwo smakuje bardzo dobrze. Wśród Opatów mam i swoich faworytów jak i piwa które mi nie leżą. Kvasnicak to obok Bittera i Tmavej 13% mój trzeci ulubieniec z Broumova. Na degustację czeka jeszcze marcowa 14%.

                    Comment

                    • zgroza
                      Senior
                      • 03-2008
                      • 3597

                      #25
                      Pite w schronisku pod Sową, godne wielu komplementów - bardzo aromatyczny, przyjazny lagerek.
                      Lotna ekspozytura browaru

                      Też Was kocham.

                      Comment

                      • iron
                        Senior
                        • 08-2002
                        • 6703

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                        Pite w schronisku pod Sową, godne wielu komplementów - bardzo aromatyczny, przyjazny lagerek.
                        Obawiam sie, że w schronisku pod Sowa piłeś Opata filtrowanego...

                        Na Minizlocie było w petach litrowych - tych samych co pieprzowe i muszę przyznać, że to niezle piwo było...
                        Last edited by iron; 17-11-2011, 13:54.
                        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                        Rock, Honor, Ojczyzna

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                          Obawiam sie, że w schronisku pod Sowa piłeś Opata filtrowanego...
                          Zgadza się, w schronisku było filtrowane. Wersja niefiltrowana smakowała mi mniej, pozbawiona była tej fantastycznej, zdecydowanej goryczki jaką miało filtrowane.
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #28
                            Zahaczyłem o kufelek w Non Ironie

                            Bardzo czyste, dobrze odfermentowane. W aromacie miękka słodowość, z minimalnym diacetylem, trochę chmielu. W smaku wytrawne, goryczka średnia, krótka. Nawet, nieznośna dla mnie ostatnio, piwnica jakaś taka przyjemna.

                            Środek lata a kvasničák świeży i dobry jakby lano go w przybrowarnej gospodzie
                            Last edited by leona; 22-08-2017, 11:25.

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12205

                              #29
                              Teraz 4,8% alk. i nadal fajne.
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎