Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Havlíčkův Brod, Rebel Světlý Speciál

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    Havlíčkův Brod, Rebel Světlý Speciál

    Piwo z limitowanej serii wyprodukowanej dla uczczenia 175 rocznicy powstania browaru. Do tej liczby nawiązuje zawartość ekstraktu - 17,5o. Jak mówi informacja na etykiecie, jest to najsilniejsze piwo uwarzone w tym browarze. Miałem pewne obawy co do tego ekstra stronga, bo moje dotychczasowe doświadczenie mówiło, że bracia Czesi w otwartych kadziach, z dobrymi mocnymi piwami mają problemy, a co dopiero z supermocniakami. Na szczęście okazało się, że jestem w błędzie. Piwo jest smacznym, bardzo mocnym lagerem.

    Kolor ciemniejszego bursztynu. W zapachu trochę przyjemnej owocowości oraz nuty kwiatowe. Sam zapach umiarkowanie intensywny. Piana ładna i puszysta niemniej jednak dość szybko znika. Mimo to, jak na ekstra stronga uważam, że jej trwałość jest ok. Wysycenie w porządku. Smak rozbudowany, bogaty, z wyraźną nutą alkoholową, która jednak ładnie się komponuje z resztą. Piwo jest intensywne w odbiorze, ale nie przesadnie ciężkie. Są tu i wytrawne nuty słodowe i lekka słodycz i zarysowana również wyraźnie, jak na piwo mocne, goryczka. Wypiłem z przyjemnością. Opakowanie nawiązuje do reszty Rebeli. Wyjątkowość piwa, na etykiecie i krawatce, podkreślają kolor srebrny z niebieskim akcentem oraz głęboko bordowe tło. Na kontrze informacje o imprezie z czerwca br. związanej z ww. rocznicą.
    Last edited by delvish; 18-09-2009, 09:26.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    Właśnie go smakuje. Kupiony we wrocławskiej Drink Hali.
    Jak dla mnie, to jest to niemal kopia Mocnego Reda z Ambera, to chyba najlepszy opis - ci co znają Reda już wiedzą, czego się można spodziewać.
    Plus może troszkę smaku ś.p. jurandowego Koźlaka.
    Piwo smaczne, ale za cenę 4,80 to mam 2 Mocne Redy i jeszcze starczy na bułkę
    Z Czech to nie ma jak 11 i niektóre 10. 17,5* / 8% to jednak nie to...
    Last edited by Pendragon; 22-10-2009, 21:36.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎