Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Litovel, Jurand Premium Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    Litovel, Jurand Premium Beer

    Skąd Czesi znali markę? Szkoda, że nie z browaru w Olsztynie ale chociaż etykieta przywołała miłe wspomnienia. Bardzo pozytywne wrażenia smakowe i trwała piana - będę wracał często do tego piwa. Zakupione w Rodzince Bis na Pejzażowej (Wawa).
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    #2
    Barlan wskrzesił?
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #3
      Tak, o ile pamiętam z etykiety, dla Barlana to jest robione.

      Smak zupełnie nie przypomina starego Juranda, ale piwo jest dobre, kwiatowo-goryczkowe.

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #4
        Prawa do marki przejął Barlan, no to sobie zamówił piwo. Z ciekawostek jest też wódka Jurand.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • ArtK31
          Senior
          • 04-2005
          • 708

          #5
          Browar Litovel produkuje zarówno Juranda jak i Hebana dla Barlan

          Comment

          • Horse1963
            Senior
            • 06-2009
            • 547

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
            Skąd Czesi znali markę? Szkoda, że nie z browaru w Olsztynie ale chociaż etykieta przywołała miłe wspomnienia. Bardzo pozytywne wrażenia smakowe i trwała piana - będę wracał często do tego piwa. Zakupione w Rodzince Bis na Pejzażowej (Wawa).
            A jaki to Jurand? Bo są dwa: Jurand Extra 6% i Premium Beer 5,1%

            Comment

            • ArtK31
              Senior
              • 04-2005
              • 708

              #7
              Litovel produkuje Juranda Premium Beer
              Ekstrakt 12,0% Alkohol 5,1 %

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ArtK31 Wyświetlenie odpowiedzi
                Litovel produkuje Juranda Premium Beer
                Ekstrakt 12,0% Alkohol 5,1 %
                ....oraz Juranda Extra 6%.
                Wiem bo oba już
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Foto:
                  Attached Files
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • GaryFisher
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 739

                    #10
                    Piana niezbyt wysoka, średnio i drobno pęcherzykowa, dziurawieje i opada, ale nie za szybko. Zostaje w postaci firanki do samego końca. W zapachu głównie chmiel, w smaku tak samo, słód czuć dopiero w połowie szklanki. Goryczka na początku delikatna, ale przybiera na sile i w połowie jest już całkiem solidna. Wysycenie wysokie, czyli tak jak lubię.

                    Nie pamiętam za bardzo starego Juranda (zdaję się, że był całkiem przyjemnym, lekkim piwem na lato), ale ten wydaje mi się idealną kompozycją na chill out w środku tygodnia po pracy przy dobrej muzyce. Dla mnie 4 może z małym minusem.
                    Zakupione w M&L Delikatesy w Sulejówku; degustowane przy dźwiękach "Aurum", Closterkeller.
                    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                    Comment

                    • rohozecky
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2008
                      • 1837

                      #11
                      Rzeczywiście można ocenić to piwo tak jak napisałeś, choć jak dla mnie jest to taki czeski lahvač dla marketów. Od klasycznego Litovla ( czy właściwie od klasycznej Litovli ) dość jednak odbiega....
                      ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                      Comment

                      • GaryFisher
                        Senior
                        • 10-2009
                        • 739

                        #12
                        Poza tym trochę za mało słodowych nutek się przebija ale goryczka naprawdę zajebista (nie wiem czy olsztyński Jurand też był tak goryczkowy?), a nasze koncernówki i produkcje dla marketów nie dorastają do tego poziomu niestety
                        Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #13
                          Kolor: Normalne pilsowe złoto, a Jurand Premium był raczej ciut ciemniejszy.
                          Piana: Dość wysoka i trwała, utrzymuje się ładną warstwą, zostaje na ściankach.
                          Zapach: Dobrze wyczuwalny chmiel (zwłaszcza zaraz po otwarciu butelki), do tego ziarnista słodowość. Przyjemny i świeży.
                          Smak: Solidna chmielowa goryczka, uzupełniona o rzadko niestety spotykane, a bardzo przeze mnie lubiane smaczki chmielowe. Pod spodem lekka słodowość i sympatyczna, niezbyt silna chlebowość w posmaku.
                          Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Podobieństwo do oryginalnego Juranda Premium znikome, ale etykieta znośna. Do łez rozbawił mnie jednak napis "Traditional way of brewering". Szkoda, ze kapsel goły.
                          Uwagi: Kupiłem piwo z sentymentu, bo bardzo lubiłem jurandowskie premium, i choć jest to inne piwo o innej recepturze, bardzo mi smakuje.

                          Comment

                          • fuliano
                            Senior
                            • 07-2010
                            • 1825

                            #14
                            Powiem Wam, że całkiem przyzwoite to piwko.
                            Kolor mocny złoty. Piana drobnoziarnista, duża powoli opadająca, odkładająca się na szklance oraz pozostawiająca pierzynkę przez dłuższy czas a do samego końca obrączkę.
                            Zapach delikatnie chmielowy z nutami słodowymi.
                            Smak - podstawa goryczkowa, po za tym posmaki chmielowe oraz zalążki słodowe się pojawiają
                            Nasycenie- drobnoziarniste, duże jak w sam raz, utrzymujące poziom do samego końca
                            Nie pamiętam starego Juranda, ale, pomimo, iż słyszę, że staremu nie dorasta to wstydu sobie nie przynosi.
                            Last edited by fuliano; 07-09-2010, 17:21.

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12171

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fuliano Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie pamiętam starego Juranda, ale, pomimo, iż słyszę, że staremu nie dorasta to wstydu sobie nie przynosi.
                              Ja pamiętam, nie sądzę żeby czeskie piwa nie dorastały naszym

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎