Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nova Paka, Paka Pramen Dark

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Nova Paka, Paka Pramen Dark

    Pomimo, iż kiedyś założono już wątek,, to w tym wypadku mamy do czynienia z innym piwem. Jest to produkt na rynek izraelski. Etykieta to naklejka z wizerunkiem browaru, ladna. Kontra po hebrajsku, którego niestety nie znam. Ale jest tam zwarte: "3,7%". co stanowi zapewne alkohol. Zatem nie jest to dwunastka Paka Pramen, który kilka lat temu zaistniał na rynku.

    aromat - słodowo-kawowy
    barwa - prawie nieprzejrzysta, pod światło ciemna wiśnia
    piana - kremowa, średniogęsta, nie opada zbyt szybko, lekko oblepia szkło
    wysycenie - w normie
    smak - odpowiedni słód nadaje mocny kawowy, wytrawny posmak uzupełniony o wyczuwalną goryczkę chmielową, lekki kwasek. Dość treściwe.
    Piwa z Novej Paki, szczególnie ciemne odznaczają się charakterystycznym, kawowym smakiem, tak jest i tym razem. Niektórym to nie odpowiada, mi akurat tak.
    Wyraziste i charakterystyczne, oryginalne
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    #2
    Całkiem niezłe piwko. Przywiezione przez znajomego z Izraela. Nie jestem fanem ciemych piw czeskich, ale to piwo mi podeszło. Wyraźny kawowy posmaczek, może trochę zbyt wodniste (jak chyba wszystke ciemne czeskie) a to pewnie dlatego, że trochę za słabe. Generalnie na plus, choć Czechom zdecydowanie lepiej wychodzą pilsnerki. Jest to z pewnością piwo z charakterem i warte spróbowania.
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Kupione w Browarku za 3,85 zł.

      Kolor: Bardzo ładna ciemna barwa, pod światło ze świetnymi czerwonymi refleksami.
      Piana: Dość wysoka, szybko opada do cienkiej kołderki, trochę osadza się na ściankach.
      Zapach: Niezbyt silny, trochę karmelowy, trochę ziarnisty. Mógłby być silniejszy i bardziej z charakterem.
      Smak: Tu już niestety poważne rozczarowanie, bo piwo jest wyjątkowo wodniste. Niewiele w nim czuć poza palono-chmielową goryczką. Gdzieś tam w tle majaczy lekka słodowość i wrażenie owocowości, ale błyskawicznie znikają z podniebienia.
      Opakowanie: Świetne. Pomysł z przezroczystą etykietą jest bardzo fajny, chwaliłem go już przy okazji wiśniowego z Novej Paki. Tu wygląda to jeszcze lepiej, bo butla jest brązowa, a zawartość ciemna. Kontra całkowicie po hebrajsku.
      Uwagi: Genialne opakowanie, niezły zapach, rozczarowujący smak. Do wypicia, ale bez jakichkolwiek uniesień.
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎