Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Eggenberg, Nakouřený Švihák

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #16
    kolor: czarny cocacolowy
    piana: gruba, gęsta, beżowa
    zapach: mało wyraźny, lekka kawa + wędzonka
    smak: palony, lekko kawowy z posmakiem wędzonego mięsa, dla mnie niezbyt pociągający. Pod koniec picia wyraźnie gorzki i kawowy
    LP

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #17
      Švihák bardzo dobrze zniósł tydzień przeterminowania, przynajmniej partia 12.V.2011. Ze względu na średnią intensywność wędzonki powinno być to pierwsze piwo dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z tym gatunkiem piwa. No chyba, że ktoś od razu woli z grubej rury
      W porównaniu z poprzednimi partiami nie ma tu wyraźnej paloności (to na minus) ale i kwaskowatości (to na plus). Obecnie nie podchodzi już pod wędzonego stouta tylko wędzonego ciemnego lagera jakim miało być od początku. Myślę, że teraz smakuje tak jak życzyli sobie piwowarzy z Českého Krumlova
      Attached Files
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Kwadri
        Senior
        • 10-2009
        • 1216

        #18
        Nakouřený Švihák

        Kolor: Czarny, pod światło ciemnorubinowe przebłyski.
        Piana: Beżowa, drobnopęcherzykowa, wysoka. Powoli opada do ochronnej warstwy, mocno brudząc szkło.
        Zapach: Intensywny, razowy chleb na pierwszym planie. W tle bardzo delikatna wędzonka i palone słody.
        Smak: Początkowo intensywny razowy chleb z lekką kwaskowością od palonych słodów. Wędzoność delikatna, raczej w tle. W finiszu już tylko intensywna palona goryczka. Bardzo smaczne.
        Wysycenie: Średnie, tu pasuje.
        Opakowanie: Jak na fotce docenta.
        www.lkschmielowice.futbolowo.pl

        Comment

        • Kwadri
          Senior
          • 10-2009
          • 1216

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kwadri Wyświetlenie odpowiedzi
          Zapach: Intensywny, razowy chleb na pierwszym planie. W tle bardzo delikatna wędzonka i palone słody.
          Tym razem wersja z nową etykietą i zapach zupełnie inny. Wędzona śliwka!
          Attached Files
          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

          Comment

          • zgoda
            Senior
            • 05-2005
            • 3516

            #20
            Taką wędzonkę jestem w stanie znieść - znaczy ledwo ledwo wędzonkę.

            Ale i tak nie jestem amatorem. W sumie pewnie i dobre, ale jakoś na kolana nie padłem.
            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

            Comment

            • coldfire
              Senior
              • 01-2008
              • 374

              #21
              Bardzo fajne - delikatnie wędzone, wytrawne tmave, ale jednak czegoś mi tutaj brakuje.
              Na pewno jest bardzo lekkie, możliwe, że nawet zbyt lekkie.
              Tak, chyba jednak preferuję wędzonkę z mocniejszą i słodszą bazą

              Niemniej jednak dla fanów fajna gratka.
              Last edited by coldfire; 08-02-2012, 18:19.
              Piwa i pacierza nie odmawiam

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #22
                Pite w wersji beczkowej w browarnianej piwiarni.
                Dla mnie doskonałe piwo, prawie czarne, piana zwarta, ciemno-beżowa, nagazowanie bez zarzutu. W smaku mocne palone akcenty przeplatające się z delikatnym, wytrawnym posmakiem, lekko owocowym.
                Last edited by sibarh; 01-03-2013, 21:35.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • snorre
                  Senior
                  • 02-2006
                  • 655

                  #23
                  Butelka z datą ważności do 2.03.2013 (to dla ostrzeżenia!). Żadnej paloności, żadnej wędzoniki czy śliwki, kwaśne, w zapachu jakieś masło czy co (tak jak wydawało mi się, że nie potrafię wyczuć DMS, tak tu ten DMS chyba jest ). Nie dam rady chyba wypić, dobrze że nie kosztowało dużo. Nie, dziękuję, mogłem kupić jakiegoś Primatora...
                  Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                  Comment

                  • wasyll
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 1823

                    #24
                    Po raz kolejny Svihak stoi przede mną i po raz kolejny mnie nie zawiódł. Delikatna wędzonka, do tego trochę palonego słodu. Piana tworzy delikatny, ale trwały kożuszek. Do tego firanka na całej długości.

                    Jak dla mnie jest to jedno z najlepszych czeskich piw, które piłem. Od jakiegoś czasu na stałe w moim 'menu'.
                    www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                    Comment

                    • Derbeth
                      Senior
                      • 04-2013
                      • 337

                      #25
                      Kolor czarny, nieprzejrzysty, piana biała przechodząca w beżowy, ładna, drobnopęcherzykowa, całkiem trwała oblepia szkło. Zapach: dokładnie jak wędzony boczek, mógłbym zamknąć oczy i pomyśleć, że mam mięso pod nosem Trochę palonego słodu. W ustach raczej mało pełne i lekko wodniste, lekka paloność delikatnie szczypiąca w język, szynkowa wędzonka (zauważalna, ale nie dominująca), trochę karmelowej słodyczy (nie pasuje mi do całości), chmielowej goryczki w zasadzie brak. Jest delikatnie kwaskowate.

                      Kupione w krakowskiej "Marii" chyba poniżej 4 zł. Za tą cenę naprawdę warto spróbować. - ciemna wędzonka o szynkowym charakterze, nie jest na tyle radykalna, żeby odrzucała. Piję drugi raz, nie ma już efektu "wow", ale czuję, że dobrze wydałem pieniądze
                      Last edited by Derbeth; 26-06-2013, 21:54.

                      Comment

                      • karol1000
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 1823

                        #26
                        kolejne podejście już dużo lepsze

                        barwa: czarna z rubinowymi przebłyskami
                        piana: ładna, drobopecherzykowa
                        zapach: słodowo-karmelowy, wędzonki jakoś nie znalazłem
                        smak: palone słody, lekki karmel, delikatna wędzonka, przyjemny, wędzonka naprawdę leciuteńka schowana w tle ale to mi jak najbardziej pasuje, bardzo pijalne piwo
                        LP

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          #27
                          Nadal piję Šviháka z dużą przyjemnością. Wytrawne, wędzone, ciemne, palone, goryczkowe. Żadnego fałszywego tonu.

                          Comment

                          • Pivotal
                            Senior
                            • 05-2013
                            • 671

                            #28
                            BARWA: Bardzo ciemnego brązu,pod światło rubinowa. [4.5]
                            PIANA: Beżowa składająca się z bardzo drobniuteńkich pęcherzyków,ale niezbyt trwała,po 2.5-3min. opadła do dywaniku...po nalaniu nie była gęsta,ale nie za wysoka,trochę oblepiła szkło,pozostała do końca. [3.5]
                            ZAPACH: Ładny,ale mógłby być ciut mocniejszy. Czuć wędzonkę,słody,lekką paloność. [3.25]
                            SMAK: Wędzonki,słodów,karmelu i nieznacznie gorzkiej czekolady. Goryczka długo pozostaje w ustach razem z delikatną gorzkością. [4.25]
                            GAZ: Powyżej średniej,uchodzi do końca picia. [3.75]
                            OPAKOWANIE: Jak w poście#19,tylko kapsel inny. Zwrotna butelka ze złotymi etykietami z kominiarzem,podany skład z poręczeniem jakości,ekstraktu nie podali,kapsel firmowy. [4]

                            UWAGI: Warka do 31.12.2014,wypite 7.12'14. Ciekawe piwo,wytrawne w smaku z ładną wędzonką...właściwie to mi się skojarzyło z zapachem dymu i sadzy niż z wędzonymi mięsiwami. Warto spróbować.

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12205

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pivotal Wyświetlenie odpowiedzi
                              OPAKOWANIE: Jak w poście#19,tylko kapsel inny. Zwrotna butelka ze złotymi etykietami z kominiarzem,podany skład z poręczeniem jakości,ekstraktu nie podali,kapsel firmowy. [4]

                              UWAGI: Warka do 31.12.2014,wypite 7.12'14.
                              Uwaga:

                              Złota etykieta to jeszcze piwa z Eggenberga (chyba ostatnia warka z 09.08.15)
                              Nowa piwo to powrót do białej ety (pierwsza warka 29.10.15) - i na kontrze zamiast producenta jest "dystrybutor": "Pivo Cesky Krumlov a.s." za którą stoją osoby związane m.in. z browarem w Pardubicach.
                              Last edited by darekd; 24-12-2014, 14:19.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎