Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vratislavice, Konrad Svatopavelské

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Admirador
    Senior
    • 03-2015
    • 431

    #16
    Karmelowo-słodowe z dość wyraźną goryczką. Ale tej goryczki szlachetną bym nie nazwał. Alkohol wyczuwalny choć nie przeszkadza jakoś bardzo. Może mi się wydaje, ale diacetyl też obecny.
    Ogólnie piwo nie jest najgorsze. Hejtować nie zamierzam. W tej cenie, w jakiej piwo było w Lidlu, to rzeczywiście trudno byłoby znaleźć coś dużo lepszego.
    Ale żebym jakoś żałował, że kupiłem tylko jedno, to nie powiem. Mam nadzieję, ze Bizon będzie lepszy. Ale to już sprawdzę innym razem.

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6136

      #17
      Jak mam do wyboru Radegasta za 3,99 i za 2,59 to półciemne to tego pierwszego nie chcę znać.

      Piwo mniej więcej jest takie jak było i nie smakuje jakoś gorzej.
      Grunt że nie jest za słodkie.
      Pije się przyjemnie i bez oporów.
      Fajna jest ta przypalona skórka /spód/ prawdziwego żytniego chleba.
      Attached Files

      Comment

      • slyboots
        Senior
        • 03-2014
        • 292

        #18
        PIANA: na początku bardzo musująca, po czasie zostaje 5 milimetrowy bezowy korzuszek - bardzo przyjemnie

        KOLOR: ciemny brąz, brunatne, pod światło klarowne

        ZAPACH: chmiel, karmel, palony słód, alkohol

        SMAK: goryczka występuje, jest lekka i raczej karmelowa, karmel, palony słód, chmiel, lekko słodkie, alkohol, akcenty dymne - wędzone

        WYSYCENIE: niskie, według mnie za niskie

        OPAKOWANIE: butelka jak u Kolegi Javox

        UWAGI:

        Warka: 28.02.2015

        Generalnie nic specjalnego, palony słód i karmel dominują. Piwo półciemne - specjalne - niczym szczególnym nie przypadło mi do gustu.

        Nie polecam chyba, że chcesz zaliczyć jako kolejne Piwo do kolekcji

        Pozdrawiam

        Comment

        • Pivotal
          Senior
          • 05-2013
          • 671

          #19
          BARWA: Brązowa w odcieniu mocnej herbaty,pod światło bordowa,pływających drobinek nie dostrzegłem. [4.25]
          PIANA: Beżowa,drobnoziarnista,niewysoka i nietrwała...w dwie minuty redukuje się do grubej obwódki z poszarpanym środkiem,umiarkowanie obkleja szkło,pozostaje do końca. [3.5]
          ZAPACH: W miarę ogrzewania staje się dość mocny. Czuć karmel,słody palone,ciemne pieczywo i lekko masełko. [4]
          SMAK: Słodów palonych,karmelu z niewielką chmielową goryczką. Pierwsze odczucie to słodycz,która przechodzi w gorzkość,chmiel na dalszym planie. [3.75]
          GAZ: Mały do końca,choć pod koniec wydaje się być nieco większy. [2.75]
          OPAKOWANIE: Butelka,etykiety i kapsel jak w poście#17- fajne,pasujące do opisywanego piwa. Jest skład i zawartość ekstraktu. [3.75]

          UWAGI: Warka do 29.02.2016,wypite 19.07'15. Dobre,ale ciężkie piwo,brak akcentów alkoholowych,gorzkawy posmak długo utrzymujący się w ustach. Na pewno warto spróbować tego półciemniaka.

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #20
            Kolor rubinowy (pod światło), klarowny. Piana beżowa dość szybko zniknęła. Aromat delikatny, słodowy, karmelowo-owocowy z domieszką chmielu.
            Smak również zdominowany przez słodkości słodowe, karmel, owoce i nawet miód, a także kawa. Kontruje on wyczuwalną goryczkę, ziołową wyczuwalną na finiszu.
            Ogólnie, bardzo przyjemny, dobrze pijalny koźlak.

            Comment

            • darekd
              Senior
              • 02-2003
              • 12213

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Brodzislaw Wyświetlenie odpowiedzi
              dobrze pijalny koźlak.
              To nie jest koźlak, o czym mowa była nawet w tym wątku.

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #22
                faktycznie. Mnie to piwo kojarzyło się podczas degustacji z koźlakiem.

                Comment

                • slyboots
                  Senior
                  • 03-2014
                  • 292

                  #23
                  Witam,

                  Ponowna degustacja tej samej warki 28.02.2016r po 4 miesiącach i co ?

                  Karmel, palony słód, akcenty dymno-wędzone, średnio słodkie, średnia goryczka chmielowo-palonego słodu. Przyjemne i zmieniam zdanie na jego temat.
                  Piwo zdecydowanie lepsze niż wcześniej albo smak mi sie wyrobił

                  Alk. 6,5% vol.
                  Svatopavelske 16%

                  Polecam, kupujcie i pijcie jak będziecie mieć taką możliwość

                  Pozdrawiam
                  Last edited by slyboots; 17-11-2015, 21:57.

                  Comment

                  • darekd
                    Senior
                    • 02-2003
                    • 12213

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                    warzone z dodatkiem słodu pszenicznego,
                    Obecnie o słodzie pszenicznym nie wspominają. Parametry b/z ekstr. 16%, 7% alk.
                    W smaku nie wyczuwam zmian.
                    Nadal w mojej ocenie bardzo solidne zimowe piwo.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎