Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nomád, Black Hawk

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grew
    Senior
    • 05-2009
    • 766

    #16
    Wspaniałe Black IPA, czy CDA jak niektórzy wolą Aromat chmieli amerykańskich wyczuwalny na początku, goryczka potężna. O wiele lepsze, niż większość z dostępnych u nas przedstawicieli amerykańskich, które próbowałem (np. Fade to black).

    Comment

    • onslow
      Junior
      • 09-2013
      • 15

      #17
      W zeszłym roku piłem to piwo regularnie w Czeskiej Baszcie (wyłącznie z butelki) i za każdym razem byłem zachwycony. To jak dotąd najlepsze black IPA jakie miałem okazję pić. W aromacie i smaku dominacja grejpfruta, w tle wyraźna kawa, a do tego gorycz wręcz masakrująca kubki smakowe. Przy czym było to piwo zaskakująco pijalne, mógłbym pewnie wypić nawet 4-5 z rzędu, ale zwykle dostępne były najwyżej 3 sztuki.

      Niestety warka z datą ważności 7.10.2013 jest ewidentnie trzepnięta. Egzemplarz wypity tydzień temu był niemal całkowicie pozbawiony goryczy i walorów smakowych, z kolei dziś spróbowałem drugiego i okazał się już lekkim kwasem. Nie spodziewałem się, że kiedyś wyleję takie piwo do zlewu. Ponoć jeszcze półtora tygodnia temu inna sztuka z tej samej partii miała jakąś gorycz i w miarę poprawny smak, więc z tego by wynikało, że z każdym dniem się pogarszało. Może jakieś zakażenie?
      I'm sitting here completely surrounded by NO BEER!

      Comment

      • Jowita
        Member
        • 04-2014
        • 50

        #18
        Kolor: Bardzo ciemny brąz, prawie czarny, pod światło rubinowe refleksy
        Piana: Jasny beż, drobna i średnia, słaba, szybko opada praktycznie do zera, nie oblepia szkła
        Zapach: Cytrusowy, lekko kawowy, nuta miodowa
        Smak: Wysoka, bardzo przyjemna goryczka, grapefruit, bardzo gładkie pijalne piwo
        Wysycenie: Bardzo niskie
        Opakowanie: Fajne, trafiające w charakter piwa, wyjaśnienie skąd nazwa i do czego nawiązuje, pełna i szczegółowa informacja o składzie
        Uwagi: Na butelce brak informacji o dacie przydatności do spożycia

        Bardzo dobre

        Comment

        • wychu
          Junior
          • 05-2012
          • 26

          #19
          Tan ostatni wypust jest moim zdaniem dużo słabszy od mojego ostatniego spotkania z tym piwem jakiś rok temu. Nie zmienia to faktu, że jest to dobre piwo ale za tę cenę biorę Śrupa! Zupełnie inna sprawa to, to co się stało z innym piwem - Pelikan. Totalne nieporozumienie! Zero wysycenia, aromat to był może kiedyś. Wygląda na to, że jest zupełnie zmieniona receptura. Zrezygnowano z ameryki na rzecz czeskich chmieli. Piwo było bez gazu, aromatu i co mnie zdziwiło zupełnie klarowne. Black Hawk - może być, Pelikan - odradzam!!!

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎