Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Platan, Argus Maestic

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • madu
    Member
    • 03-2011
    • 76

    #16
    Na kontretykiecie znajduje się unijny symbol "Chranene Zempisne Oznaceni" i niżej"Ceske pivo".Można sobie samemu zamieszczać takie symbole?Czy polskie browary mają takie?Chyba się nie spotkałem.Nie wydaje mi się żeby butelkowa wersja Argusa Maestic produkowana była np. w Łomży. Argus jest marką Lidla i do tej pory w Polsce pod tą nazwą były tylko piwa puszkowe produkowane pewnie u nas.Smakowo Łomży mi to zresztą nie przypomina...

    Comment

    • dipeone
      Senior
      • 05-2010
      • 741

      #17
      Zdjęcie piwa w pełni. Wypiłem ,chociaż przyjemności w tym było niezbyt wiele.
      Attached Files

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        #18
        No do czeskich pilsnerów mu daleko, lekko kwaskowaty, w miarę gorzkawy, ale do pełnego pilznera mu daleko. W miarę orzeźwiające, pijalne, można wypić bez dużego krzywienia języka.

        Jak ktoś lubi goryczkę to lepiej kupić Lagerowe
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • robert2
          Member
          • 08-2011
          • 87

          #19
          Dzisiaj zakupiłem w Lidlu i od razu skosztowałem i...do czeskich dobrych piw mu daleko ale jak za 1,99zł to jest całkiem całkiem- orzeźwiające z dużą pianą po nalaniu a w smaku goryczkowo kwaskowate na upał w sam raz na pewno po nie sięgnę gdy wrócę chociażby z roweru

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6134

            #20
            Gaz ostry...
            Kolor bursztyn...
            Zapach chyba słodowy...
            Piana szybko znikła dosłownie nie zostawiając nic...
            Smak... po jakimś czasie pojawia się wyraźna słodkość ale wraz z dość mocną goryczką...

            Ogólnie spoko do wypicia...

            Comment

            • sasser
              Senior
              • 07-2012
              • 107

              #21
              Piłem to piwo jakiś czas temu i zapamiętałem mocną goryczkę. W sumie to zawsze coś innego w porównaniu do polskich koncernówek.

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #22
                Kupione w Lidlu za 2,29 zł.

                Pite 17 lipca 2012 r.

                Kolor: Głęboki bursztyn, ładny.
                Piana: Średnia, szybko opada do marnych wysepek. Odrobina pozostaje na ściankach.
                Zapach: Słodowo-owocowo-karmelowo-stęchło-chmielowy. Gdyby nie ta stęchłość, byłoby całkiem nieźle.
                Smak: Spora (choć neizbyt szlachetna) goryczka, niewielka słodowość, lekka stęchłość. Całość raczej wodnista.
                Opakowanie: Jak na zdjęciu Dipeone. Marketowa nijakość.
                Uwagi: Średnie piwo z niezłą ale nieprzyjemną goryczką. Da się wypić, ale nie do powtórzenia.

                Comment

                • majsza
                  Junior
                  • 12-2005
                  • 6

                  #23
                  Pochodzenie

                  Nawiązując do dyskusji na temat pochodzenia browaru rzucam linkiem :

                  Piwo pasteryzowane, typu lager, warzone w Czechach przez browar Browar Platan dla Lidl Polska. Bardzo klarowne, o barwie jasnego bursztynu. Piana bardzo obfita, biała i gęsta. Opada jednak dość szybko. Zapa

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    #24
                    No i cóż tam takiego ciekawego pod tym linkiem mamy niby wyczytać?
                    Może komentarz: "Skąd wiadomo że ważone w Platanie? na kontretykiecie wspomniana jest miejscowość Žatec, a tam też jest browar."
                    Last edited by Pendragon; 10-08-2012, 13:43.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • majsza
                      Junior
                      • 12-2005
                      • 6

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      No i cóż tam takiego ciekawego pod tym linkiem mamy niby wyczytać?
                      Może komentarz: "Skąd wiadomo że ważone w Platanie? na kontretykiecie wspomniana jest miejscowość Žatec, a tam też jest browar."
                      Można wyczytać że ważone jest w Platanie ,a pod spodem jest tylko komentarz anonimowej osoby .Wychodzę z założenia że osoba która pisała o tym piwie brała informację z jakiegoś konkretnego źródła ,a nie wymyślała na 'chybył trafił' gdzie piwo jest produkowane .

                      Ponadto cytuję kontretykietę piwa 'Chmiel pochodzi z czeskiego miasta Zatec' ...tak więc to skąd pochodzi chmiel równa się temu gdzie piwo jest ważone ?

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23799

                        #26
                        Błagam... waRZone
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • majsza
                          Junior
                          • 12-2005
                          • 6

                          #27
                          Fakt

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                          Błagam... waRZone
                          Ok ok ,szybkie pisanie i z automatu tak wyszło ...wybacz .

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            #28
                            W Żatcu ważą chmiel, a w Protivinie stoi sobie browar Platan i tam warzą to piwo. Z udziałem zważonej ilości chmielu z Żatca.
                            Last edited by Pendragon; 10-08-2012, 14:31.

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • chechaouen
                              Senior
                              • 01-2011
                              • 1180

                              #29
                              Parę miesięcy temu, jak wprowadzili je w Lidlu, skusiłem się, ale choć da się wypić to nie zachwyca i przegrywa wyraźne z będącym w tej samej cenie i stojącym tuż obok zacnym Perlenbacherem. Dziś jednak zachęcony promocją (1,89 zł) znów nabyłem dwie butelki.
                              Kolor: ciemnozłocisty, wpada w bursztynowość lub też jak kto woli miodowość, klarowny (4)
                              Piana: na początku bardzo obfita i bardzo gęsta, ale opada szybko (2,5)
                              Zapach: chmielowy z lekkim skunksem, słodowość też wyczuwalna (3)
                              Smak: silna goryczka długo utrzymująca się na języku, ale zbyt tępa, mało złożona przez to nieco inwazyjna, męcząca. w składzie tajemnicza "goryczka" i może przez ten dziwny składnik ta chmielowość nie jest taka jak być powinna, ale dziwnie chemiczna i natarczywa. słodowość bardzo mało wyczuwalna. ogólnie da się wypić, ale przyjemności z tego mogłoby być więcej, przeciętne (2,5-3)
                              Za 1,89 zł nawet dobry stosunek jakości do ceny, ale w normalnej cenie (2,29 zł) w starciu z Perlenbacherem - jak już pisałem - szans u mnie nie ma żadnych

                              Comment

                              • yaro74
                                PremiumUżytkownik
                                • 09-2012
                                • 2089

                                #30
                                Piłem to piwo, bo kolega mi polecił. Niestety było kiepskie i w połowie kufla miałem dość. Nigdy więcej nie kupię nawet za taką cenę, bo najwazniejsza jest dla mnie jakość piwa i nie chcę się więcej czymś takim katować.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎