Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Platan, Argus Maestic

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wit
    Senior
    • 12-2012
    • 144

    #61
    Dzięki za podpowiedź - jeśli będzie okazja, obejrzę opakowanie zbiorcze. Lubię dowiedzieć się czegoś więcej o producentach.

    Comment

    • mohylek
      Member
      • 02-2005
      • 37

      #62
      dobre

      06.10.13 Właśnie próbuję to piwo i smakuje mi ono, nie powiem. Wyraźne nuty bardzo dobrego chmielu, w tle - taki przyjemny, świeży posmak. Troche mi ten napój przypomina niezliczone pobyty w krainie czeskiej. Nie sięga w te obszary, gdzie królują najlepsze czeskie piwa podawane w najwspanialszych "pivnicach" ale też - nie ma się czego wstydzić.
      Piwna strona Pragi:
      http://www.praskie-gospody.siec.com.pl

      Comment

      • Szymon_Grodny
        Member
        • 08-2013
        • 56

        #63
        Pozostałe Argusy (po za "soczkami" które oceniać jak piwo nie mam zamiaru) raczej nie kojarzą mi się zbyt dobrze; byłem nimi częstowany i zapamiętałem z nich jedynie, że kupować ich nie warto.

        Raz na jakiś czas robię sobie odskocznie i próbuję "wynalazków" z marketów. Polskich koncernówek nawet nie ruszam, bo to pewny zawód, a w tym wypadku mogę przynajmniej czasami zostać pozytywnie zaskoczonym. Kiedyś już chyba Maestica próbowałem, a to, że miałem ochotę sobie przypomnieć jak smakuje uważam za pierwszy plus.

        Ostatnio "porównywałem" Lagera i Pilsa z Kauflandu (Stephans Bräu) i bardzo obniżyły one poprzeczkę, jaką do pokonania miał Maestic.

        Po nalaniu piana nie utworzyła się zbytnio imponująca, co mnie trochę zaskoczyło. Skunks był, znośny, tym bardziej, że mi na tyle umiarkowany zbytnio nie wadzi. Poza tym szału nie ma. Goryczka była dosyć fajna, na pewno stawia Maestica ponad całą marketową beznadzieją. Szkoda tylko, że jej obecność w składzie nieco niepokoi.

        Za 2,29zł zapewne do tego piwa wrócę (choć ogólnie to nie moja bajka) jeśli będę miał ochotę na piwo i jedynie Lidla pod ręką. Czytając Wasze posty, muszę go bezpośrednio z Perlenbacherem porównać.

        Martwi mnie jedno - ze sklepów w okolicy Lidl i Kaufland zostały przetestowane. Kolejna jest Biedrona...

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
          Co prawda jak je piłem ostatnio jakieś pół roku temu, to ta goryczka wydawała mi się wyraźniejsza, więc albo wyrobiłem sobie już podniebienie albo dają tej goryczki do piwa mniej (czy ktoś już wie co się kryje pod tym składnikiem w składzie o nazwie GORYCZKA?)
          znowu miałem wrażenie, że albo kiedyś goryczka była ostrzejsza i wyraźniejsza albo z biegiem czasu moje podniebienie tak się wyrobiło, że ten argus jest ciągle taki sam tylko mój "goryczkowy próg" wszedł na level wyżej (lub dwa)

          Piwo niezłe, nawet może mieć prawo nazywać się pilsem, choć obecnie smakuje mi jak w miarę porządny lager.

          Trzeba powtórzyć.

          PS goryczka w składzie może być wynikiem błędnego tłumaczenia z czeskiego, tam pewnie jest chmiel goryczkowy (czy coś w tym stylu) a u nas ktoś zapodał GORYCZKĄ
          Last edited by dlugas; 09-04-2014, 16:03.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6134

            #65
            Dawno nie sięgałem po piwa z Lidla no ale Kopyr sięgnął więc nie będę się ograniczał

            Piana - średnia, na dłużej tylko niepełna warstewka.
            Barwa - klarowny, jasny bursztyn.
            Aromat - nie najgorszy, chmielowo słodowy.
            Gaz - średni.
            Smak - jest zbożowość, jest słodkawy słód, goryczka nie mała, dość przyswajalna.

            Piwo przyjąłem bez zastrzeżeń... wrócę pewnie nie raz.

            Graficznie trochę zmian od ostatnich zdjęć.
            Attached Files

            Comment

            • Derbeth
              Senior
              • 04-2013
              • 337

              #66
              Nie rozumiem zachwytów nad tym piwem. Czuć goryczkę, ale też metaliczność, trochę przegazowane, po pewnym czasie wychodzi pustka w smaku. Piwo kojarzyło mi się z Okocim OK Beer i to w obecnej, słabej formie. Następnym razem do przepijania kiełbasy z grilla kupię coś droższego.

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                #67
                Raczej nie są to zachwyty, tylko stwierdzenia typu:
                Za 2-2.20zł trudno znaleźć piwo o (jak na nasze polskie koncernowe normy) w miarę wyraźnej podbudowie słodowej, która jest kontrowana w miarę wyraźną, ziołową (czeska) chmielową goryczką.

                Porównując argusa meastica do tyskożywcolecha lub tatroharnasiożubra wybór dla większości jest oczywisty.

                Masz możliwość i zasobność portfela na lepsze piwo, tego argusa olewasz i pijesz to na co masz ochotę:]
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • Pivotal
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 671

                  #68
                  BARWA: Złota i przejrzysta,widać drobinki. [4]
                  PIANA: Średnio trwała o białej barwie,składająca się ze średnich i drobnych pęcherzyków. Średnio oblepiała ścianki krążkując przy tym lekko,pozostała do końca. [3.75]
                  ZAPACH: Chmielowy i słodowy,całkiem przyjemny. [3]
                  SMAK: Wyraźna goryczka i słód,bez skunowych posmaków. [3.75]
                  GAZ: Odpowiedni,pozostał do samego końca. [3.5]
                  OPAKOWANIE: Znienawidzona przez większość zielona butelka z nowszymi etykietami. Na kontrze podany ekstrakt,skład z rodzajem i pochodzeniem produktów użytych do wyrobu piwa...szkoda,że nie podali w jakim browarze warzą tego lagera. Powrócił firmowy kapsel ukryty pod aluminiową owijką. [3.5]

                  UWAGI: Warka do 4.05.2015,wypiłem 18.08'14. Piwo było świeże i wyjęte prosto z pudła,a więc narażenie na promienie słoneczne było niewielkie. Smakowało mi,gdy zobaczyłem,że kapsel jest z nadrukiem...byłem w siódmym piekle!

                  Comment

                  • AaLeX
                    Senior
                    • 07-2011
                    • 575

                    #69
                    Dla mnie jest to najlepsze piwo w cenie około 2zł. Ma bardzo dobrą goryczkę, nie jest wg mnie mocno gazowane (nie lubię mocno gazowanych piw), nie zauważyłem jakiś wpadek czy różnic w smaku w różnych warkach. Jako że mieszkam w Niemczech ale Polskę odwiedzam regularnie, woltaż też mi odpowiada bo przyzwyczaiłem się do piw około 5%. Idealne piwo do grilla, do spotkań ze znajomymi czy też do obejrzenia meczu. Lidl dość nieźle trzyma jakość swoich produktów. Nie znam lepszego piwa w tej cenie, dlatego nie rozumiem braku zachwytu niektórych naszych kolegów. Jeżeli znacie jakieś lepsze w podobnej cenie to proszę podajcie jakie, ja piłem droższe i znacznie gorsze od tego produktu. No uwielbiane przeze mnie sudeckie z Głubczyc jest może lepsze, ale niestety, przez wycofanie z Auchan, dla mnie nie osiągalne.
                    Last edited by AaLeX; 09-12-2014, 08:09.

                    Comment

                    • marqqq
                      Senior
                      • 12-2014
                      • 660

                      #70
                      Właśnie piję perlenbachera, a maestic poszedł na pierwszy ogień.
                      Faktycznie te piwa są do siebie dość podobne.
                      Ostatnio testuję różne nowe dla mnie smaki, więc pilsolagery mi się już zlewają, ale faktycznie za te pieniądze ciężko o coś lepszego.
                      No, może oprócz nowych Bieszczadzkich.

                      Comment

                      • kranu
                        Member
                        • 03-2012
                        • 76

                        #71
                        No jak dla mnie Perlenbacher to lekkie typowo niemieckie piwo, a Argus Maestic czeskie mocno chmielone - trochę tępa ta goryczka, ale intensywna. Zupełnie inne smaki.

                        Comment

                        • marqqq
                          Senior
                          • 12-2014
                          • 660

                          #72
                          A mi się wydały podobne. Może dlatego że piłem jednego po drugim.
                          Ale Czesi jednak wygrani.

                          Comment

                          • Blackbeard
                            Senior
                            • 12-2011
                            • 209

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pivotal Wyświetlenie odpowiedzi
                            (...) Smakowało mi,gdy zobaczyłem,że kapsel jest z nadrukiem...byłem w siódmym piekle!
                            Przed chwilą doznałem tego jakże przyjemnego uczucia, którego nie zaburzył lekki diacetyl.
                            Last edited by Blackbeard; 13-03-2015, 00:03.
                            Mors ultima linea rerum.

                            Comment

                            • slyboots
                              Senior
                              • 03-2014
                              • 292

                              #74
                              BARWA: Złota i przejrzysta

                              PIANA: jestem zaskoczony trwałościa piany jak na Lagera z merketu jest bardzo wysoka dość długo utrzymuje się po czym opada i przyjemnie oblepia szkło - jestem zadowolony

                              ZAPACH: chmiel, słów bardzo pozytywne wrażenia, wydaje mi sie że wyczuwam metal ale to znawcy niech sie wypowiedzą czy tak jest faktycznie, diacetyl delikatnie też występuje ale akurat mi to nie przeszkadza jest przyjemnie

                              SMAK: chmiel, słód słodkawy, naprawdę fajny smak z przyjemnąścią degustuję, goryczka w sam raz jak na lagera, wpierw taka słodycz a pożniej dopiero odczuwam przyjemną goryczkę

                              WYSYCENIE: średnie, w sam raz, bardzo dobre

                              OPAKOWANIE: Kapsel nie ma już nadruku jest goły , buteka graficznie jak u Kolegi Javox

                              UWAGI:

                              Warka: 30.06.2015 L6 0902

                              Dawno nie piłem gdyż zajęty byłem degustacja innych Piw

                              Wnioski: REWELACJA ! pełne zaskoczenie bo to Piwo nadal trzyma poziom. Nawet nie próbuję porównywać do naszej rodzimej piwo-podobnej produkcji z Polski ( mowa oczywiście o koncernach ) bo to dno i metr mułu przy tym Piwie ARGUS Maestic. Kazdy łyk to przyjemność poważnie może ktoś powie że pierdoły opowiadam pisząc takie rzeczy o "zwykłym" piwie z marketu ale takie mam odczucia. Chmiel i aromat przy każdym łyku. Teraz wiem co jest moim numerem 1 wśród marketowych Piw.

                              POLECAM i kupujcie bo trzeba popierać to co dobre.
                              Naprawdę miło mnie to Piwo zaskoczyło.

                              Pozdrawiam

                              Comment

                              • DariuszSawicki
                                Senior
                                • 08-2012
                                • 2868

                                #75
                                Jakoś nikt tego nie zauważył, a już od jakiegoś czasu jest rozszyfrowana ta tajemnicza i wręcz kultowa '' goryczka'' podana w składzie.
                                Obecnie skład to: woda, słód jęczmienny, suszony chmiel w proszku, ekstrakt chmielowy.
                                Jest to chyba najlepsze piwo lasowe. Tzn, pójść do Lidla po pracy ( a nawet w czasie) kupić tanio i wypić z przyjemnością w lesie nad rzeczką lub jeziorem, oczywiście na Mazurach

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎