Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Braunstein, Næsgaarden Økologisk Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kolesław
    Senior
    • 03-2004
    • 1130

    Braunstein, Næsgaarden Økologisk Porter

    Chyba jednak nie to samo co to: https://www.browar.biz/forum/showthr...ght=braunstein
    Ekstrakt nieznany, alk. 7,2 %.
    W zapachu dominuje lukrecja na kawie. Niby oryginalnie, ale jednostronnie, zbyt mało złożone. Jest jeszcze troszkę chmielu w tle.
    Piana ładna. Beżowa, ciemna, gęsta trwała, ale nie zostawia prawie nic na ściance. Wysycenie niskie, pasuje.
    Kolor porterowy (bałtycki) z tym, że mniej przejrzysty. Bardzo ciemny brąz – nie jest tak ciemne jak stout. Pod światło widać refleksy bordowo-rubinowe.
    Smak: Na początku jest trochę słodu, potem goryczka – kawa, czekolada i chmiel, i lukrecja. Znowu cień słodyczy i znowu bardzo gorzka czekolada.
    Treściwe, ale nie tak jak nasze portery.
    Ni to porter bałtycki, ni brytyjski, ni stout. Dalekie od wzorów, a mimo to dobre.
    Attached Files
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Dla mnie to to samo Ale niech się wypowie Zgroza.
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      #3
      Browar uznaje wersję ekologiczną jako osobne piwo, tak też klasyfikuje to ratebeer. Zostały pewnie do tego samego przepisu użyte inne składniki, więc różnice mogą być minimalne.
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • Promil03
        Senior
        • 10-2007
        • 2833

        #4
        Kolejny bardzo dobry porter z Danii. Mi podchodzi zdecydowanie jako porter bałtycki. Typowe smaki kawowe i czekoladowe, smak wytrawny.
        Opakowanie i parametry jak na zdjęciu Kolesława.
        Piwo mam wiadomo skąd (dzięki). Polecam koneserom porterów.

        Comment

        • abelincoln
          Senior
          • 01-2010
          • 287

          #5
          Wciąż bardzo przyjemny lekki (w porównaniu z bałtyckimi kuzynami) porter na tutejsze wietrzne wieczory. I muszę się zgodzić, dużo bliżej do naszych produktów niż do wyspiarskich. Aktualne foto poniżej:
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎