Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lou Kasta, Lou Kasta

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9731

    Lou Kasta, Lou Kasta

    Tu wszystko jest dziwne, no, ale to Francja...
    Szukałem tego browaru, po wyguglaniu adresu (nie było łatwo) okazało się, że to ślepa uliczka (dosłownie) na dalekich peryferiach miasteczka Le Luc i posesja zarosła chwastami. W lokalnej knajpce na rynku w Collobrieres, gdzie wypatrzyłem i wypiłem to piwo, dowiedziałem się, że piwowar zakończył warzenie: "c'est fini"... Sugeruję korektę na mapie browarów Francji.
    To piwo górnej fermentacji, refermentowane w butelce, warzone z dodatkiem kasztanów jadalnych (jak wszystko w tej okolicy ).
    Piwo jest ciemnobursztynowe, zmętnione. Buduje kremową, bardzo drobną, dość wysoką i trwałą pianę. Pachnie karmelem, orzechami i (chyba?) kasztanami. W smaku krągła, orzechowa goryczka, karmel, suszone owoce. Budzi lekkie skojarzenia koźlakowe, ma 6,5%. Pewnie są również posmaki kasztanów jadalnych, ale słabo je wyczuwam.
    W tejże knajpce podano mi to piwo w bączku, ubogaconym niezbyt udaną etykietą w kolorze kasztanowym z napisem "Lou Kasta. La Biere des Maures", do tego pokal i wafel browaru - jak na browar, którego nie ma, to całkiem nieźle...

    A tak wygląda:
    Attached Files
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎