Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Meteor, Wendelinus Tenebris

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Meteor, Wendelinus Tenebris

    I jeszcze jedno piwo z alzackiego browaru Meteor. Tenebris to interpretacja belgijskiego dubeltowego klasztorniaka. Piwo ma 6% alkoholu.

    Barwa czarna, jedynie pod silne światło pobłyskuje rubinowo-miedzianymi odcieniami.
    Beżowa, drobna piana. Redukuje się po trzech minutach do cieniusieńkich plam mikrego naśnieżenia.
    Aromat wyjątkowo wycofany. Wyczuwalne karmelowe, słodkawe nuty, może trochę palonych ziaren w dalszym planie. Inne niuanse na poziomie sugestii.
    W smaku, w podobnym stopniu pozbawionym palety detali, pojawia się cień wiśni oraz niewielki cocacolowy kwasek. Piwo jest jednak niemiłosiernie płaskie, słodkawe i nawet jeśli uda się tu odnaleźć jakąś kawę czy czekoladę to potraktowane wiadrem wody.
    Nasycenie gazem czytelne, prawidłowe.
    I ładnie oklejona butelka z firmowym kapslem. To tyle z plusów.

    Piwo pozbawione głębi. Smutne, słodkie, bez treści. Takiej fatalnej produkcji w belgijskim piwnym stylu nie piłem od bardzo dawna. 5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎