Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Castelain, Ch'ti Triple

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Castelain, Ch'ti Triple

    Znowu z browaru Castelain w Benifontaine. Alk. 7.5%, but. 0.25 l.
    Ciemnozlote, klarowne chociaz pod swiatlo lekko opalizuje. Nagazowane chyba az za mocno ale grubobabelkowa piana szybko opada do zera.
    Przyjemny zapach aromatycznego chmielu i slodu. Smak niestety mniej zrownowazony, bardzo slodowy, wermutowy, prawie ulepkowaty, troche ratuje sytuacje lekko owocowy posmaczek z nieznaczna goryczka.
    Last edited by lzkamil; 25-01-2004, 16:09.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil Wyświetlenie odpowiedzi
      Znowu z browaru Castelain w Benifontaine. Alk. 7.5%, but. 0.25 l.
      Ciemnozlote, klarowne chociaz pod swiatlo lekko opalizuje. Nagazowane chyba az za mocno ale grubobabelkowa piana szybko opada do zera.
      Przyjemny zapach aromatycznego chmielu i slodu. Smak niestety mniej zrownowazony, bardzo slodowy, wermutowy, prawie ulepkowaty, troche ratuje sytuacje lekko owocowy posmaczek z nieznaczna goryczka.
      U mnie idealnie klarowne, intensywnie złote. Piana gruboziarnista i średnioziarnista, szybko opadająca. Pierwsze uderzenie aromatu to jakieś aromaty słodowe, potem dochodzą alkohole. Goryczka prawie żadna. Nie jest słodkie, ale lekko wytrawne. Czuć morele na pierwszym planie i trochę alko. U mnie butelka - bączek 330 ml. Koszt 6,99 zł w kalafiorze.

      Sibarh, lać takie piwo do szklanki na pilsa to barbarzyństwo!
      Last edited by e-prezes; 27-07-2014, 16:02.

      Comment

      • KajusAnt
        Senior
        • 02-2013
        • 347

        #4
        A wygląda tak:
        Attached Files

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12201

          #5
          Aromat - tony owocowe, może wspomniana przez prezesa morela, ale niezbyt to ciekawe, na początku trochę ścierkowate, nieco alkoholu.
          Piana - wysoka, niezbyt trwała, mało zostaje
          Barwa - złoto
          Wysycenie - mocno szczypie
          Smak - wyraźny alkohol, są jakieś owoce, co daje w sumie smak destylatu owocowego (na bazie brzoskwiń, moreli, mirabelek), gdzieś tam w tle daleko jakaś goryczka. Główny smak to alkohol, trochę palący.
          Treściwość - treść poszła w alkohol


          Może nieco przypomina belgijskie tripple, a z deklarowanym na ecie Bière de Garde to ma jeszcze mniej wspólnego. No jest źle. Upić się można taniej a degustować nie ma czego.

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #6
            Piana: Jasna, obfita, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, delikatnie zdobi szkło.
            Kolor: Idealnie klarowne ciemne złoto.
            Zapach: Trochę moreli, lekko słodowe, troszkę jakby cukrowe, niewiele się tu dzieje.
            Smak: Trochę ulepkowatej słodyczy, delikatne nuty owocowo-morelowe, delikatnie przyprawowe, potem dochodzi alkohol , słodu trochę więcej niż w aromacie. Ogólnie piwo jest dość płaskie w smaku, alkohol na szczęście nie jest fuzlowy, acz nie wnosi on wiele pozytywów do smaku.
            Wysycenie: Średnie.

            Dość słabe piwo, da się wypić, choć osobiście wolałem zostawić sobie miejsce na coś lepszego. Nie warte swojej ceny(~13zł w Auchan), ba nie warte nawet połowy tego. Warka do 13.04.17.
            PS. Moja sztuka miała 8,3% obj. alk., etykieta też troszkę inaczej wyglądała.
            Last edited by rafalek21; 19-06-2016, 20:45.

            Comment

            • nietzschee
              Senior
              • 07-2016
              • 319

              #7
              Wygląd: kolor jasny bursztyn, śliczna drobna piana, lacing niczym szron
              Zapach jest wybitnie owocowy i kwiatowy, z kwiatów rumianek i czarny bez, z owoców pestkowce typu mirabelki, renklody, brzoskwinie, do tego delikatna przyprawowość i korzenność oraz mgnienie jakiegoś Muskata, piwniczność z mokrej stęchłej piwniczki
              Smak: całkowicie ukryty alkohol, a piwo ma 8,3%, nie rozpieszcza jakąś pełnią, jest wytrawne, no może pół wytrawne, wyraźnie pszeniczne, biszkoptowo-herbatnikowe, guma balonowa, owocowe, identycznie jak w zapachu, no może tu jeszcze jakiś cień banana się pojawia, piwniczne, ziemiste, pieprzne, przyprawowe, korzenne, kwiatowe delikatnie też w smaku. Doskonale ułożone. To złożenie piwnicznośc-pieprzność jest taka jak we francuskim biere de garde, ta piwniczność się tu naprawdę o jakąś pleśń ociera i to lubię. Pite po dwóch Grimbergenach i na ich tle jest po prostu pyszne.
              Attached Files

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎