Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pietra, Pietra Bière Ambrée

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #16
    Zakupione za 8 zł na Chmielakach nie powaliła. Tym bardziej dziwi mnie, że było w czołówce chmielakowych wyborów. Piana słaba, nagazowanie trochę poniżej przeciętnej. W zapachu lekki karmel. Goryczka średnia, jakby taninowa, bez żadnej kontry słodowej. Generalnie pustawe w smaku. Spodziewałem się gęstego, pełnego w smaku (także od kasztanów) piwa bursztynowego. To co wypiłem to coś jak Czerwony Lager z Książęcego.
    Last edited by e-prezes; 25-08-2013, 19:14.

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      #17
      Butelka poj. 0,33l, kolor bursztynowy.
      Piana średnio wysoka, drobno pęcherzykowa, dość szybko opada..
      Zapach słaby słodowy, lekko słodkawy.
      Smak słodkawy, z orzechowym posmakiem, poza tym słód i leciutka goryczka.
      Piwo jako ciekawostka niezłe, chociaż spodziewałem się więcej.

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        #18
        Butelka 0,75, lekki syk, piana w normie, choć bujna. Kolor, wyjątkowo nie kasztanowy ale jednak bardziej złocisto-miedziany.

        W aromacie ziemistość doskonale współgrająca z odrobiną słodyczy. Nuty kwiatowe, lekko orzechowe. Pachnie bardzo zachęcająco.

        W smaku solidna dawka goryczki-zarówno z chmielu, jak i z mąki kasztanowej, piwo pełne, bardzo przyjazne, i smaczne.

        Ewidentnie do powtórzenia, kupiłem w Almie jeszcze w Starym Roku, ale myślę, że będę wracał. Ten idiota, co napisał na pasku, że to wiedeński lager, powinien być zagotowany z kasztanami i zjedzony żywcem przez Korsykan.
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #19
          Piwo otrzymane od znajomego. Butelka 0,75l. Moc 6%. Ekstrakt 14. Kolor pomarańczowo bursztynowy, piwo minimalnie mętne. Piana obfita, biała, drobniutka, chociaż nie do końca jednorodna, trwała. Zapach słaby, delikatny. Słodowy, owocowy. Mało skomplikowany. Smak także prosty. Trochę słodowości, trochę owoców, umiarkowanie słodki. Goryczka niewielka, delikatna. Wysycenie niskie, ale raczej nie brakuje go. Opakowanie dość nietypowe. Ładna i elegancka butla na korek. Niestety etykieta całkiem przeciętna, bez wyrazu i w brzydkiej kolorystyce. Parametry podane. Proste w smaku piwo. Bez nowofalowych fajerwerków, raczej klasyk. Mimo 6% bardzo łatwo się pije i całkiem przyjemnie. Nieskomplikowane, przyjemne w piciu piwo. Oceniam na 4 (1 – 6).
          Dzięki Piotrek
          Attached Files
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎