Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Athenian, Bios 5/Vios 5

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Athenian, Bios 5/Vios 5

    Bios 5 to produkt należącego do Heinekena browaru Athenian. Piwo jest lagerem, natomiast piątka w nazwie ma symbolizować pięć podstawowych składników, użytych do produkcji - jęczmień, pszenicę, żyto, kukurydzę i ryż. Oj...
    Bios 5 ma 4,2% alkoholu.

    Złota, lagerowa barwa, całkowicie klarowna.
    Biała piana, o drobnych bąbelkach. Trwała, mięsista, ze sporą tendencją do oklejania ścianek szklanki. Do końca cienka szumowinka.
    W aromacie miękko i nudno - słody, siano i sporo kukurydzy.
    Smak podobnie nudny. Na pierwszy plan wybijają się słodowe, nieco kartonowe nuty. Do tego wyraźnie wyczuwalny gotowany ryż. A i słodkawa kukurydza również. Goryczki nie ma praktycznie za to żadnej.
    Nagazowanie średnie, dość umiarkowane jak na styl.
    Butelka 330ml w wyjątkowo mdłą etykietą, na której stylizowana piątka skłdników. Nawet gdyby nie nazwa piwa, od razu można byłoby skojarzyć ją z jakże modnym ostatnio nurtem ekologicznym. Kapsel przypisany piwu.

    Piwo nudne, bez wyrazu. Wypić się oczywiście da, podobnie jak po Puszczy Białowieskiej da się pospacerować, skoro już jesteśmy przy "bio". Druga aktywność jest jak najbardziej przydatna, pierwszą można sobie bez żalu odpuścić. 6 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    U mnie piwo miało 5%. Click image for larger version

Name:	0713-222.jpg
Views:	120
Size:	64,4 KB
ID:	2322660
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎