Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Noctua, Noctua Head Twister

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Noctua, Noctua Head Twister

    Ateński minibrowar Noctua, który nazwę swą zawdzięcza sympatycznej pójdźce z rodziny puszczykowatych, rozwija się prawidłowo. Dwa lata temu, gdy recenzowałem ich Black IPA, mieli w ofercie dwa piwa. Od tego czasu pojawiło się kilka kolejnych, które sukcesywnie będę tutaj opisywał.
    Na początek Head Twister, czyli American Pale Ale - piwo nagrodzone złotem na londyńskim International Beer Challenge w 2017 roku. Przy produkcji wykorzystano chmiele Nugget, Challenge, Citra oraz Chinook. Zawartość alkoholu wynosi 5,2%, a goryczka jest na poziomie 35 IBU.

    Barwa złocista. Całkowicie przejrzysta.
    Wysoka po nalaniu biała piana o zróżnicowanej teksturze i czapiastym pokroju. Firanki na szkle. Opada do dziurawego kożucha.
    W zapachu, który nie grzeszy jakąś przesadną intensywnością, wyczuwalne nuty słodowe, sienne, trawiaste, z umiarkowanym udziałem owoców cytrusowych i przyprawowych fenoli.
    Smak łagodny. Ziarniste słody na pierwszym planie a zaraz potem trawa, zioła, siano odrobina cytryny. Goryczka umiarkowana, ciut za niska, aczkolwiek powoli wygasa w ustach.
    Nagazowanie średnie, odczuwalne na języku.
    Butelka 330ml. Bardzo estetyczna etykieta z symbolem wspomnianej na wstępie pójdźki. I kapsel wreszcie też doczekał się nadruku.

    Przyzwoite piwo w swoim stylu. Trudno mu cokolwiek zarzucić. W okolicznościach Morza Egejskiego może robić wrażenie, przywiezione do Polski zapewne utonęłoby w zalewie masy konkurencyjnych piw. Dlatego też w jego macierzy zasługuje na 8 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎