Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

De Prael, Zwarte Riek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GaryFisher
    Senior
    • 10-2009
    • 739

    De Prael, Zwarte Riek

    De Prael, Zwarte Riek Melkstout [a.4.9%]

    Kolor: dopóki nie nalejemy z osadem, przepuszcza jakieś promyki światła, z osadem wydaje się być całkowicie czarny [5]

    Piana: beżowa, wysoka, drobnoziarnista, opada umiarkowanie szybko (jak na ten browar to szybko znika), kożuch zostaje do końca [4.5]

    Zapach: palono-czekoladowo-kawowo-bakaliowy z karmelowo-owocowym tłem (po ogrzaniu bardzo śliwkowy), aksamitny, łagodny, czuć delikatnie chmiel, po ogrzaniu robi się coraz bardziej mleczny i coraz słodszy, w podstawie zaczyna prawie dominować mocno przypieczony jasny i brązowy chleb ale czekolada (gorzka i mleczne, momentami czyste kakao czuć) i kawa do tego nie dopuszczają [4.5]

    Smak: czekoladowo-palono-kawowo-chlebowy, drugi plan słodkawy karmelowo-owocowo-biszkoptowy, faktycznie nieco mleczny, kremowy, nawet jogurtowy przez to połączenie kremowości z owocami, przebija się trochę rozpuszczalnika, może nie co za dużo słodyczy; i to tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że w Amsterdamie warzą damskie, deserowe piwa (takie, które można opisać jednym, rzadko używanym przez męskie szowinistyczne świnie słowem - pyszne), dobrze, że robią to z klasą [4.5]

    Nasycenie: średnie ale tutaj nawet takie pasuje [4]

    Opakowanie: bączek z kawałkiem pobazgranego i ostemplowanego kartonu przypiętego gumką recepturką zamiast etykiety, kapsel firmowy, z kropelką [3]

    Producent: Stichting Brouwerij de Prael, Oudezijds Voorburgwal 30, 1012 GD Amsterdam; www.deprael.nl
    Zakupione w: De Bierkoning w Amsterdamie
    Degustowane: 10.03.2013r. ok. godz. 19:45 w Haarlemie
    Data ważności: nie ma, na "Nick en Simon" na kartonie był stempel z datą
    Soundtrack: "Happiness" by Hurts

    Nie, to piwo nie jest niebieskie...
    Click image for larger version

Name:	De Prael Zwarte Riek Melkstout 4.9%.jpg
Views:	1
Size:	52,7 KB
ID:	2087857
    Last edited by GaryFisher; 10-04-2013, 15:09.
    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎