Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Maximus, Highhops

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Maximus, Highhops

    IPA z holenderskiego brewpubu Maximus, mieszczącego się w Utrechcie. Strona browaru: http://www.brouwerijmaximus.nl/brouwerij.html.
    Piwo ma 6% alkoholu, 50 IBU i 18 EBC.

    Barwa ciemnozłocisto-miodowa. Widoczne zamglenie.
    Zacna jasnokremowa piana o drobnej teksturze. Mocno oblepia ścianki, a redukując się stopniowo przybiera fantazyjne, nieregularne formy.
    Rześkie aromaty estrów o kwiatowym, cytrusowym i w mniejszym stopniu iglastym charakterze. Potem wyraźny trawiasty chmiel. Spod tego wyziera jeszcze pewna orzechowa słodowość.
    W smaku uwydatnione cechy charakterystyczne dla stylu - wyraźna, mocna, grejfrutowa goryczka na pierwszym planie. Po chwili pojawiają się chlebowe nuty słodowe. Finisz jest wytrawny, a na podniebieniu bardzo długo wygasa stanowcza goryczka.
    Wysokie, rześkie nagazowanie - piwo pracuje uczciwie w ustach.
    Butelka 330ml. Etykieta ze stylizowanym motywem szyszek chmielu. Estetycznie, ale bez polotu. Na kontrze w 10 językach podany skład, jednak w podstawowy sposób, tak więc możemy jedynie gdybać czego użyto do chmielenia. Kapsel czarny.

    Wyraziste, energiczne piwo, z uczciwą dozą goryczki i piękną pianą. Minusów trudno się doszukać. 9 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • KarlPopper
    Senior
    • 11-2013
    • 133

    #2
    kolor: zielona herbata, stylowo 5
    piana: bardzo ładna, trwała - długo się utrzymuje, ładnie oblepia szklankę 5
    aromat: z butelki dosyć mocne zioła i chmiel, niestety w kuflu, nawet po zamieszaniu aromat jest dosyć mało intensywny, lekkie cytrusy. Cytrusy mogły by być dużo mocniejsze, aromat mógłby być mocniejszy (data ważności 05/09/15) 4
    smak: przyjemna goryczka, ale raczej ziołowo-kwiatowa, delikatny grejpfrut, prosiłoby się o odrobinę większa kwaśność i więcej cytrusów w smaku 4.5
    wysycenie wydaje mi się trochę za duże jak na styl (lałem z dużą pianą a i tak podchodzi mi przy łykach aż pod nos) 3.5
    Uwagi: Porządna IPA, żadnych części ciała niestety nie urywa. Kupiona w krakowskim Składzie Piwa.
    Live Craft. Die Punk.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎