Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bavaria, Bavaria 8:6 Red

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    Bavaria, Bavaria 8:6 Red

    w temacie "Bavaria, 8:6" sklep-piwowar napisał(a)
    Czy ktoś pił Bavarię 8,6 Red ? Też mocne ale nie czuję tam wyrażnie spirytu , bursztynowy kolor i dość słodkie .Polecam raczej paniom które na codzień piją Warkę strong
    Znalazłem i zakupiłem, płocki Auchan, cena 3,99 za puszkę 0,5 litra. Alkohol 7,9%, brak informacji o ekstrakcie. Zgadzam się ze Sklep-piwowar, alkohol wyczuwalny, ale nie natarczywy, ładny kolor, bursztynowo-czerwony, zapach słodowy, piana i nagazowanie średnie. Smak rzeczywiście słodki. W sumie piwo dość ciekawe o ładnej wizualnej stronie (srebrna puszka z tłoczonym czerwonym napisem Red).
    BIRRARE HUMANUM EST
  • Sven
    Senior
    • 09-2003
    • 1211

    #2
    Kolor ładny, czerwono-bursztynowy.
    Piana chwilowa, nagazowanie słabe.
    Zapach słodowy, jakby lekko malinowy.
    Smak bardzo słodki, jak piwo z potrójnym sokiem, w posmaku malinowe.
    Opakowanie bardzo efektowne, ale zawartość niezbyt smaczna, ot raz spróbować.
    Celia, cerevisia et conventus.

    Comment

    • beerdealer
      Gość
      • 02-2005
      • 14

      #3
      z mojej wiedzy wynika, ze niestety 50cl puszka znika z rynku....ale w zamian ciekawa butelka aluminium....tylko ta cena

      Comment

      • Viktor
        Senior
        • 04-2002
        • 617

        #4
        Red Bawaria

        Kolor brązowo - rubinowy, piana beżowa drobna, ładne gazowanie drobnymi bąbelkami, goryczka średnia pochodząca od palonego słodu, miejscami nuty karmelowe.
        Ciekawe opakowanie : butelka-puszka (AL) za 5,2 zł. Przy piciu wspominałem Red-EB lepsze od Bavarii i dużo tańsze ( było !!!).
        adres : www.bavaria86.com

        Comment

        • franekf
          Senior
          • 06-2004
          • 944

          #5
          Przyznam szczerze że kupiłem to piwo głównie ze względu na oryginalną, aluminiową butelkę (pita wcześniej Bavaria blonde trochę mnie zniechęciła do piw z tego browaru...). Piwo ma kolor soku malinowego, w smaku obok malin, jabłek i truskawek pojawia się delikatny karmelowy aromat - ogólnie rzecz ujmując smak to przede wszystkim słodycz. Piana dość słaba - jakieś 5 minut po nalaniu na piwie pozostają tylko skromne plamki. Nagazowanie - jak już wspominali Przedmówcy - słabe, widać tylko pojedyncze, leniwie unoszące się bąbelki. Piwo pewnie będzie smakować miłośnikom takich piw, jak Red Erik, mi specjalnie nie podeszło, jedyna korzyść to kolejne nowe piwo i ładna butelka na szafkę.
          Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
          http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
          Piwny Janusz bez Teku

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Aluminiowa butla i piwo:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • Seta
              Piję piwo
              • 10-2002
              • 6964

              #7
              Wg mnie rewelacja!
              Piękny zapach kwiatów. Smak owocowo-korzenny, bardzo delikatny, aksamitny, ale wyraźny, z charakterem. Piana niestety bardzo słaba, kolor ładny - ciemnoczerwony, nasycenie w porządku, bardzo gustowna puszka.
              Nie wiem ile to-to ma ekstraktu ale przyszło mi na myśl słynne jęczmienne wino, którego nie dane mi było dotąd spróbować.
              Ostatnia z ciekawostek kupionych w Piotrze i Pawle w Trzciance. Polecam poszukiwaczom nowych smaków...
              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

              Comment

              • kishar
                Senior
                • 10-2003
                • 1691

                #8
                Puszka 0.5 zakupiona za 4.59 w lubelskiej stokrotce premium.
                W zapachu wyczuwalny alkohol i słodowe nuty.
                Piana niezła utrzymuję się do końca.
                Barwa ciemna wpadająca w czerwień.
                W smaku dominuję słodycz ale jak dla mnie trochę sztuczna i pewne słodowe posmaki, prawie nie ma goryczki ale jest za to wyczuwalny alkohol.
                Nasycenie odpowiednie.
                Mi to piwo nie zasmakowało, choć brat uznał je za niezłe, kwestia gustu.
                Jak dla mnie czegoś w nim brakuje.
                ocena to 3.8

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Kupione za 4 zł w Simply Market. Skusiłem się, bo z niejasnych przyczyn miało obniżoną cenę (termin przydatności był jeszcze kilka miesięcy do przodu).

                  Kolor: Zaskakujący, bo jest to naprawdę porządna, ciemna czerwień, taka koźlakowa.
                  Piana: Ładna, dobrze się trzyma, chociaż jest gruboziarnista.
                  Zapach: Trochę alkoholu, suszone śliwki, trochę orzechów. Za słaby, ale w sumie też koźlakowaty.
                  Smak: Piwo jest bardzo gęste i treściwe, leciutko słodkawe, z wyraźną słodowością. Po chwili pojawia się lekkie alkoholowe ciepełko oraz trochę nut owocowych i karmelowych. Goryczka słabiutka.
                  Opakowanie: Całkiem elegancka, prosta puszka.
                  Uwagi: To rzeczywiście wygląda, pachnie i smakuje jak koźlak. Spodziewałem się alkoholowego płytkiego lagera, a dostałem całkiem smaczne piwo.
                  Attached Files

                  Comment

                  • fxone10
                    Member
                    • 08-2011
                    • 32

                    #10
                    3,28 pln za puszkę 0.5L, ale ta Koźlakowa Róża ma kolce...

                    Kolor: głęboka czerwień i masę innych odcieni czerwieni (te akurat przy sztucznym świetle), klarowne[4.75]
                    Piana: biała trochę opalizująca; wlewane na sposób mclagera, to uzyskamy pianę na 10 palców, nalewane ostrożnie jest na 3 palce, można ją kroić nożem[5]
                    Zapach: prażony słód,estry owocowe (nie są to śliwki, bardziej grejpfruty), bez alkoholowego tła [4.75]
                    Smak: owocowo-lekko karmelowa słodycz, goryczka chmielowa zbalansowana, ale wyraźna i po 5 minutach umiarkowanie szczypie język już bez przerwy rozgrzewające, lekkie krótkochwilowe podbicie bardzo niewielkich posmaków alkoholowych w trakcie przełykania, jednak na finiszu rozlewa się landrynkowy słodki smak[4.75]
                    Wysycenie: średnie i do samego końca przyjemne i naturalne, bez efektów utrudniających picie[4.75]
                    Opakowanie: Puszka, marketing uproszczony adresowany do szerokiego grona odbiorców [4]
                    Uwagi: Przemycony w nowoczesnym marketingu doppelbock. Zdecydowanie piwo nie dla kobiet, chyba że ktoś chce swoją kobietę "zwarzyć". Niesamowicie gładkie w smaku, przez co bardzo niebezpieczne, piwo o dużej mocy (7.9%).

                    Moja ocena: [4.75]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎