Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bavaria, Holland Beer/Hollandia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iommi
    Senior
    • 07-2003
    • 1522

    Bavaria, Holland Beer/Hollandia

    Bavaria Holland Beer (5 %), nabyte w Auchan. Cena - 4,50 zł za butelkę 0,66.
    Lekkie i niepienne. Jak dla mnie, zbyt lekkie (kłopoty z określeniem smaku, nie mówiąc już o posmaku) i niepienne. Uwaga! Smakowało mojej żonie, więc chyba to jest target Bavarii .

    Tego samego dnia kupiłem Hollandię Premium. Cena, pojemność i miejsce zakupu i woltaż jw.
    Ciekawsze nieco, coś dla miłośników solidnych Lagerów. Po doświadczeniach z Bavarią zdziwiłem się, że piana trzyma. Smak mocniejszy, lekka goryczka, bardzo pomogło mi w gorący dzień, kiedy zacząłem przeczesywać lodówkę tuż po wykoszeniu trawnika...
    *****************************

    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

    *****************************
  • Viktor
    Senior
    • 04-2002
    • 617

    #2
    Bavaria L.V. Lieshout, HOLLANDIA

    To wczorajszy prezent ( nie znam ceny) w zielonej butelce , 0,65l. Piwo barwy złocistej, piękny zapach chmielowy po otworzeniu butelki,
    dobre gazowanie , piana biała utrzymuje się < 3 min, przyjemny smak typowy dla pilsów, średnia goryczka. Całość trochę lepsza niż poprawna.

    Comment

    • Viktor
      Senior
      • 04-2002
      • 617

      #3
      Etykieta z tego piwa :
      Attached Files

      Comment

      • Gambrinus
        • 06-2001
        • 696

        #4
        Moj egzemplarz mial piane calkiem porzadna, kolor tez mily dla oka - zlocisty, intensywna goryczka, w zapachu dominuje chmiel, ale wodniste i posmak jakby wody z kranu. 3.25 (2-5)
        Popieraj małe browary!!!
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • fat_fire
          Member
          • 09-2004
          • 80

          #5
          Kupiłem w butelce 0,5 l za 2,49 w Poznianiu w 'Piotrze i Pawle'. Faktycznie zapach bardzo przyjemny , chmielowy ; nagazowanie dosyć mocno , ale piana bardzo słaba. Porównując stosunek cena/jakość na pewno piwko będzie częściej gościć w moim kuflu.

          Comment

          • zAjkA
            Senior
            • 12-2004
            • 1089

            #6
            Hollandia

            Kolor: Jasny złocisty bursztyn.
            Piana: Bardzo fajna gęsta piana.Utrzymywała sie do samego końca.Śnieznobiała.
            Zapach: Przyjemny chmielowy zapaszek ;-).
            Smak: Smak chmielowy odznaczający sie delikatną goryczką.W smaku przypominał mi Lecha.
            Wysycenie: Jak dla mnie troche za mocno gazowane.
            Opakowanie: Zielona półlitrowa butelka.Ciekawa etykietka.Ogólnie wszystko wygląda estetycznie.
            Uwagi: Piwo zakupiłem w jednym ze sklepów na osiedlu za 3zł.Trochę drogo ale na pewno cześto bede wracał do tego piwa gdyż jest naprawdę dobre.Serdecznie POLECAM.
            Moja ocena: 4+
            Last edited by ART; 30-03-2005, 22:21. Powód: usunięto załącznik - już jest w Galerii.
            Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

            Comment

            • Stip
              Member
              • 03-2005
              • 30

              #7
              Prubowalem jedynie tego browca...ale jak na pare lykow to mial taki posmak kielbasy )), i zapach tez taki kielbasiany. Moze w holandi takie piwa produkują na posmak kielby, ale ja osobiscie wole inne smaki nasze polskie..

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23793

                #8
                Bardzo proszę nabyć słownik ortograficzny i starać się pisać poprawnie, używając także polskich znaków diakrytycznych. Dziękuję.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • michalb
                  Member
                  • 12-2004
                  • 65

                  #9
                  Bavaria, Holland Beer/Hollandia

                  Miałem problem z identyfikacją czy te piwko już było ale w poscie Viktora jest inna etykieta. A więc:
                  Odczytane z etykiety:
                  Bavaria genuine imported family brewed premium beer 5% alk.
                  Butelka 0,33 zielona z wytłoczeniem u góry (herb browaru ?). Etykieta i kapsel starannie wykonane i całkiem ładne chociaż mogła by być mniej "upstrzona".
                  Pianka drobno ziarnista, gęsta choć do końca utrzymuję się tylko cienka warstwa. Nagazowanie średnie. Kolor bursztynowy. W smaku: goryczka lekka, przyjemna w smaku wyczułem wyraźny posmak palonej kawy. Ocena ogólna: 4+ za ciekawy smak.

                  Comment

                  • michalb
                    Member
                    • 12-2004
                    • 65

                    #10
                    oczywiście miało być: Bavaria Holland Beer w temacie.

                    Comment

                    • Czapayew
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 1966

                      #11
                      Piwko nabyte w tyskim TESCO - 2,99 PLN za but 0,5 l.
                      Piana bardzo ładna i gęsta, aczkolwiek niezbyt trwała.
                      Kolor - ciemna słomka.
                      Zapach - przyjemny, lekka nuta słodowa
                      Smak - hmmm... spodziewałem się zdecydowanego słodowego posmaku (jak np. u Heinekena) a tu łagodna, prawie niezauważalna goryczka.
                      Jednym słowem - piwko całkiem niezłe, do powtórki. Kapselek do kolekcji.
                      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                      www.zamkoszlaki.com
                      www.piwnekapsle.net

                      Comment

                      • Cocobango
                        Senior
                        • 04-2002
                        • 818

                        #12
                        H.WEST BV / Hollandia

                        Hollandia / H.WEST BV, Maarssen, Holandia
                        alk.5% eks? but.0,5l. cena 3,89Zł

                        Barwa złocista, Bardzo klarowne.
                        Gazu niestety jak na lekarstwo.
                        Piana dość intensywna, biała, raczej drobna, średnio dziurawa i raczej nietrwała.
                        Zapach średnio intensywny, nieco chmielowy i całkiem świeży.
                        Smak: bardzo słaba i krótko trwała goryczka, średnio chmielone. Wszelkie aromaty, jeśli już je wyczujecie są nietrwałe, co sprawia, że nie możemy dłużej cieszyć się smakiem omawianego piwa. I jeszcze jedno – pozostawia niezbyt przyjemny słodkawy posmak.
                        Szata graficzna której głównym motywem jest nazwa piwa: „Hollandia” jest na średnim poziomie i może kojarzyć się z „Bawarią”
                        Ogólnie piwo niczym nie zachwyca a cena 3,89 to zdecydowanie za dużo!
                        Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                        Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                        HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                        Comment

                        • okocim27
                          Gość
                          • 10-2005
                          • 1

                          #13
                          Witam wszystkich

                          Jestem nowy na tym forum.Mam pytanko.Czy ktos może pił bavarie z keg-a??Mam do kupienia tanio kega, chce zrobic impreze, tylko niewiem za bardzo jak to piwo smakuje. Jutro mam mieć 2 butelki, ale to nie to samo.Podejrzewam że z kega lepsze )

                          pozdrawiam

                          Comment

                          • sibarh
                            PremiumUżytkownik
                            • 01-2005
                            • 10384

                            #14
                            Brakująca fotka:
                            Attached Files
                            2800 nowe piwa opisałem na forum
                            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iommi Wyświetlenie odpowiedzi
                              Bavaria Holland Beer (5 %), nabyte w Auchan. Cena - 4,50 zł za butelkę 0,66.
                              Lekkie i niepienne.
                              Podoba mi się to sformułowanie. Moja sztuka była dość pienna.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎