Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jopen, Bokbier Viergranen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Jopen, Bokbier Viergranen

    Alk. 6.5%, but. 0.75 l z szampańskim korkiem, widziałem też flaszki 0.30 l, cena niecałe 4E.
    Wg informacji na kontrze "jedyne piwo na świecie" warzone z czterech zbóż: jęczmienia, pszenicy, owsa i żyta - z tym jedynym to chyba z deka przesadzili Chyba górna fermentacja, dofermentowane w butelce.
    Brązowe, mętne, mocno nagazowane, olbrzymia, sztywna i trwała piana, szczególnie efektownie wygląda w litrowym kuflu.
    Zapach winno-kwaskowy z wyraźnym ciemnym słodem, nazywam taką kompozycję "ciasto owocowe".
    Smak lekko kwaskowaty (nie do przesady), owocowy, słodowy, podpalany, z goryczką, treściwy. Dobry koźlak w holenderskim stylu.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    Uzupełnienie: ekstr. 16%.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Brakujące zdjęcie. Szkoda że nie w litrowym kuflu
      Attached Files
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Aktualna fotka:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • dreads
          Basowy
          • 09-2009
          • 520

          #5
          Flaszka 0,33l zakupiona w "Smaku" za 10,70 zł.
          Pierwsze, na co zwróciłem uwagę po nalaniu piwa do kielicha, to bardzo ciemny, brązowy kolor, nieprzejrzysty. Po zbliżeniu kielicha do oczu wyraźnie widać kłaczki drożdży. Jestem zaskoczony, że to piwo jest niefiltrowane. Piana w tym koźlaku jest wysoka, kremowa, jak na zdjęciu powyżej. Pierwsze skojarzenie po wwąchaniu się w zawartość szkła - koźlak pełną gębą. Zapach jest karmelowy, z winnymi nutkami, zdecydowanie słodowy, czuć rodzynki. Wyraźne aromaty kawowo - palone. Całość jest świdrująco - drażniąca. Po chwili daje się wyczuć owocowe cechy, które z każdym łykiem się nasilają. Stawiam, że to efekty górnej fermentacji. Piwo pachnie świeżo dzięki temu.
          Po pierwszym łyku zaskoczenie. Wyraźna kremowość, delikatność, pełność, treściwość. Bardzo dobrze ułożone smaki. Potem wyczuwa się poszczególne elementy składowe: delikatna paloność, karmelowość oraz inne "koźlakowate" smaczki. Piwo bardzo łatwo się pije, a jednocześnie jest złożone, co sprzyja degustacji i odkrywaniu smaczków. Jak na mój gust jest trochę za dużo szczypiącego w język gazu, ale jednak całość bardzo smaczna. Wypiłem z wielką przyjemnością, chociaż nie przepadam za kozłami.
          Butelka po opróżnieniu jeszcze bardzo długo pięknie pachnie wewnątrz

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            #6
            Uwarzone z czterech rodzajów zbóż. Słodu jęczmiennego, pszenicznego, żytniego i owsa. Piwo niefiltrowane z drożdżami na dnie butelki. Piwo to zdobyło 3 miejsce w tegorocznych konkursie na najlepszego Koźlaka w NL.

            piana: drobna, gęsta, obfita, lekko przybrudzona, oblepia szkło,
            kolor: ciemny rubin, nieprzejrzyste,
            zapach: paloność od słodów,
            smak: lekkie posmaki paloności, leciutko karmelowe, piwo jest treściwe, wręcz gęste jednak pije się lekko, chce się brać kolejny łyk.
            wysycenie: małe.
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12201

              #7
              Aromat - złożony, nuty winno-owocowe dopełnione karmelem, ciut podpalne i nieco zimistości mąci nieco ten profil.
              Barwa - jak na foto
              Piana - kremowa, średniowysoka, trwała
              Wysycenie - może nie jest bardzo wysokie, ale szczypie
              Smak - trochę "winna" owcowość, podpalany karmel z nutą lukrecji, z długim lekko rozgrzewającym finiszem podkreślonym przez musujące wysycenie.
              Treściwość - dość wysoka

              Smaczne i ciekawe piwo.

              Drink-Hala, Wrocław

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #8
                Bokbier Viergranen

                Kolor: Ciemnobrązowy, mętny.
                Piana: Wysoka, raczej grubobąblowa. Powoli opada do półcentymetrowej kołderki, nieco brudząc szkło. Do końca zostaje pierścień.
                Zapach: Intensywny i przyjemny. Mocno owowcowy i zarazem karmelowy. W tle początkowo drożdże, później raczej palone słody. Po mocnym ogrzaniu lekko alkoholowe nutki.
                Smak: Delikatnie karmelowy, lekko słodki początek. Szybko dociera palona goryczka z nieco gryzącymi alkoholowymi posmakami. Finisz mocno palony, wytrawny. Treściwe, rozgrzewające i smaczne.
                Wysycenie: Średniowysokie, lekko szczypie.
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • jacekwerner
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2837

                  #9
                  Kolor – ciemnobursztynowy, z rubinowymi przebłyskami, mętny, po nalaniu wyraźnie widoczne tańczące drobinki drożdży, osadzające się na dnie naczynia.
                  Piana – początkowo gruby jasnobrązowy kożuszek, opada do półcentymetrowej wartstwy, pozostawiając niewielkie plamki na szkle.
                  Zapach – wyrażnie wyczuwalne karmelowe, nawet lekko kawowe nutki i alkohol.
                  Smak – karmelowo-owocowy ( owoce raczej suszone ), lekko kwaskowy, w finale wyczuwalna przyjemna kawowa goryczka.
                  Wysycenie – niewielkie.
                  Ogółem – naprawdę smaczny, rozgrzewający koźlak. Zakupione we wrocławskiej Drink-Hali.
                  Ochotnicza Straż Piwna
                  BAZA = 7446

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6130

                    #10
                    4-Granen Bok

                    Dalej 6,5% alko oraz IBU 30.

                    Piana - więcej na początku potem cienka, niepełna warstewka.
                    Lacing - trochę było.
                    Gaz - średni.
                    Barwa - zamglony, bury rubin.
                    Aromat - kompot z suszonych śliwek (ale nie wędzonych).
                    Smak - słodkawe, kompot jw, raczej mała goryczka a finisz mikro rozpuszczalnik.

                    Generalnie nie było źle ale piłem duuużo lepsze bocki
                    Attached Files

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎