Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brand, Imperator

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Brand, Imperator

    Piwo o nazwie jakże miłej sercu polskiego piwosza
    Alk. 6.5%, but. 0.3 l, cena 0.80€ + kaucja.
    Bursztynowe, umiarkowanie nagazowane, piana wysoka i sztywna, dosyć trwała.
    Zapach owocowy, słodowy, w tym ciemnego słodu, dosyć intensywny.
    Smak słodowy, chlebowy, lekko karmelowo-ciemny, trochę owocowy, z wyraźną goyczką. Taki jakby "marcowy", no i trochę mi przypomina Złotego Smoka z Fortuny.
    Na niektórych piwnych stronach klasyfikowany jako bock (koźlak) ale bym się z tym nie zgodził, bliżej mu do marcowego, może do wiosennego koźlaka? Zresztą nie wiem czy jest górnej czy dolnej fermentacji. Tak czy siak naprawdę dobre.
    Attached Files
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • GaryFisher
    Senior
    • 10-2009
    • 739

    #2
    Kolor: bursztynowy, bardzo ładny, klarowny [5]

    Piana: beżowa, średnioziarnista, średniotrwała, po ubyciu 1/3 piwa zostaje gruba obrączka i kilka plamek na środku [3.5]

    Zapach: bardzo intensywny, słodki, "gęsty", słodowy, głównie cimny słód i karmel, do tego ziołowo-chmielowy aromacik jak w niektórych ale'ach z GB [4]

    Smak: ciężkie, misiowate, słodowe, dużo karmelu i ciemnego słodu, leciutka goryczka i chmielowy aromat; aksamitne, bardzo słodkie, wyczuwalny cukier, alkohol grzeje przyjemnie w gardło; w posmaku nuty chlebowe i lekka nutka przypalonego ziarna; Holendrzy lubią sypać cukier do piwa vide Grolsch Lente Bok dla mnie ciężko strawny, tutaj na szczęście sypnęli w granicach rozsądku [4]

    Nasycenie: średnie, wystarczające jak na tak gęste piwo [4.5]

    Opakowanie: jak na foto [5]

    Uwagi: zakupione w Albert Heijn w Venray, Holandia;
    soundtrack: "The Incident" by Porcupine Tree
    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

    Comment

    • cap-n-go
      Senior
      • 05-2005
      • 273

      #3
      Egzemplarz z kija, spozywane na lotnisku w Amsterdamie, wziąłem w ciemno - piwo okazało sie byc koźlakowate z przyjemnym, ale nie przesłodzonym karmelem oraz odrobina owoców, alkohol dobrze wpleciony - nie odrzuca, dobrze rozgrzewa, nie dominuje w smaku. Dobre , choć jak czytam wyżej chyba koźlakiem nie jest.
      Last edited by cap-n-go; 19-03-2012, 20:56.

      Comment

      • betonix
        Junior
        • 02-2005
        • 7

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil Wyświetlenie odpowiedzi
        Piwo o nazwie jakże miłej sercu polskiego piwosza
        Alk. 6.5%, but. 0.3 l, cena 0.80€ + kaucja.
        Bursztynowe, umiarkowanie nagazowane, piana wysoka i sztywna, dosyć trwała.
        Zapach owocowy, słodowy, w tym ciemnego słodu, dosyć intensywny.
        Smak słodowy, chlebowy, lekko karmelowo-ciemny, trochę owocowy, z wyraźną goyczką. Taki jakby "marcowy", no i trochę mi przypomina Złotego Smoka z Fortuny.
        Na niektórych piwnych stronach klasyfikowany jako bock (koźlak) ale bym się z tym nie zgodził, bliżej mu do marcowego, może do wiosennego koźlaka? Zresztą nie wiem czy jest górnej czy dolnej fermentacji. Tak czy siak naprawdę dobre.
        Dolna fermentacja.

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Aktualne foto:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎