Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Klein Duimpje, Smokey Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Klein Duimpje, Smokey Porter

    Alkohol 7%.
    Porter w stylu angielskim, z dodatkiem słodu wędzonego.

    Piana: obfita, beżowa, trwała, drobnopęcherzykowa.
    Kolor: brunatny, po wlaniu osadu mętne.
    Wysycenie: spore, mogłoby być niższe.
    Zapach: wędzonki właściwie nie czuć. Przy kolejnych łykach gdy poczułem ją w smaku, odnalazłem tę nutę i w zapachu. Prócz tego, to kojarzy mi się z ciemnym piernikiem z orzechami, ale małą ilością przypraw.
    Smak: wędzoność wyraźna, taka goryczka, i tak jakby ciasto czekoladowe, albo piernik kętrzyński z polewą czekoladową. Treściwe.
    Opakowanie: koncepcja była dobra, ale wykonanie niekoniecznie. Fajna lokomotywa (nota bene z jacerem mamy takie skojarzenie wędzonego posmaku w piwie z podkładami kolejowymi ), do tego Big Ben przywołujący skojarzenia z angielskim rodowodem piwa. Całość jednak sprawia wrażenie przeładowanej i nieczytelnej. Kapsel firmowy, ale raczej szpetny.

    Przywiezione przez jacera z Amsterdamu (wielkie dzięki), a wypite aby uczcić przekroczenie 50k odsłon JPD na youtube. Od razu uprzedzę, że do licznika filmiku z linku należy dodać ponad 2k odsłon wersji z angielskimi napisami.
    Attached Files
    blog.kopyra.com
  • beny
    Senior
    • 03-2001
    • 984

    #2
    co się stało z butelka a właściwie z etykieta po wypiciu piwa ?
    Z piwnym pozdrowieniem
    Radosław Kwiecień

    http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beny Wyświetlenie odpowiedzi
      co się stało z butelka a właściwie z etykieta po wypiciu piwa ?
      Nie pamiętam. Pewnie została odmoczona i powędrowała do kubła. Względnie na makulaturę. No chyba, że jeszcze nie została odmoczona.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • beny
        Senior
        • 03-2001
        • 984

        #4
        o ile nie została odmoczone to chętnię ją zakupie do mojej kolekcji etykiet piwnych z motywem kolejnictwa
        Z piwnym pozdrowieniem
        Radosław Kwiecień

        http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

        Comment

        • Cannabee776i99
          Senior
          • 08-2009
          • 658

          #5
          Pierwsze, co mnie zaskoczyło w tym piwie, to fontanna powstała po otwarciu kapsla. Wędzonka objawiała się w takiej popiołowatości smaku. Piwo dość treściwe i wytrawne, na pewno mniej słodkie od naszych porterów. Etykieta i butelka bez zmian w stosunku do wyżej zamieszczonego zdjęcia. Zakupione w sklepie "U Joli" w Warszawie.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎