Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koningshoeven, La Trappe Isid'or

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GaryFisher
    Senior
    • 10-2009
    • 739

    Koningshoeven, La Trappe Isid'or

    La Trappe Isid'or Trappist [alc. 7.5%]

    Kolor: niezbyt ciemny bursztyn, rzadko spotykana barwa [5]

    Piana: śrenioziarnista, beżowa, redukuje się szybko do spójnego kożucha,
    który dziurawieje dopiero po przekroczeniu połowy zawartości [3.5]

    Zapach: słodowy z pokaźnym bukietem estrów owocowych i uwydatnionymi bardziej niż w Triplu nutami pszenicznymi [zaraz po nalaniu, później się chowają] [5]

    Smak: słodowo ziołowy z owocowym bukietem nieco mniej intensywnym niż w zapachu i lekką goryczką; ogólnie lżejsze od pozostałych La Trappe, bardziej ożeźwiające i chyba mocniej chmielone; wspomniany na kontretykiecie karmel pojawia się dopiero po ogrzaniu zawartości [i na szczęście trzeba go szukać z lupą] [5]

    Nasycenie: wysokie [5]

    Opakowanie: flaszka 0.3, etykieta z bratem Izydorem i dedykowany kapsel [z literą "I" tym razem] [5]

    Uwagi: kupiłem w ładnym 6-paku;
    zakupione w: Albert Heijn w Venray, Holandia;
    soundtrack: "Diabolus In Musica" by Slayer
    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem
  • GaryFisher
    Senior
    • 10-2009
    • 739

    #2
    Click image for larger version

Name:	DSC03718.jpg
Views:	1
Size:	31,1 KB
ID:	2033455
    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

    Comment

    • cap-n-go
      Senior
      • 05-2005
      • 273

      #3
      Z każdym kolejny piwem z Belgii/Holandii pogrążam się w cierpieniu, że w naszym kraju nie ma takich specjałów. Isidor jest przepyszny, pije go tuz po Janie Hertogu - Oerblond Bitter i jeśli tamto piwo oceniłem bardzo dobrze, bo takie właśnie było, to Isiodor jest jeszcze smaczniejszy. Ponownie smakowo słody i wyraźne, pełne owoce, gdzieś w tle, tak jak i Oerblond czuć leciutki chmiel, a w przypadku Isidora jeszcze bardzo delikatny akcent alkoholowy, ktory jednak zupłenie nie przeszkadza a raczej dopełnia - kompozycja jest bardzo pełna i treściwa, dodatkowo piwo pięknie spieniło się. Alkohol 7,5. Pyszne!

      Comment

      • Borysko
        Senior
        • 02-2004
        • 1144

        #4
        Pachnie przepięknie , owocowo i kwatowo. Najpierw jakby wanilia, zaraz potem konfitury z róży a następnie nutą bananowa. Smak przyjemnie gładki, piwo niezbyt treściwe. Miła odmiana od licznie probowanych przeze mnie ostatnio IPA

        Comment

        • Aleksandros
          Senior
          • 05-2011
          • 352

          #5
          Z ciekawostek: do chmielenia użyto odmiany Perle z własnej uprawy, ale nie wiadomo czy to jedyny wykorzystany chmiel.

          Kolor: Bursztynowy. Piwo jest lekko zmętnione ze względu na refermentację w butelce. 5
          Piana: Obfita, generalnie drobnopęcherzykowa, choć jest też trochę większych bąbli. Trwałość średnia. Zostawia ślady na szkle. 4,5
          Zapach: Wyraźny. Dojrzałych owoców, słodu. W tle majaczy nutka alkoholowa. 4
          Smak: Dość pełny, ale spodziewałem się większej treściwości. Lekko słodkawe, czuć wyraźnie te owoce z zapachu, trochę karmelu i nut opiekanych. Goryczka ujawnia się dopiero chwilę po przełknięciu i zaznacza się wtedy wyraźnie. Nieco zbyt pozostająca. Alkohol leciutko czuć retronosowo. Potem grzeje w przełyku i żołądku. 4,5
          Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego. Dla mnie ciut za wysokie. 4
          Opakowanie: Ładna tłoczona butelka ze stylową etykietą. Brakuje mi trochę informacji o samym piwie. 4
          Uwagi: Smaczne. Spodziewałem się czegoś cięższego, wybitnie degustacyjnego, ale to piwo zaskakująco dobrze się pije. Kupione za 1,79 € za butelkę 330 ml.

          Comment

          • schizohatter
            Member
            • 06-2014
            • 30

            #6
            Piana:
            Piękna, pod światło wręcz brylantowa piana (naprawdę, jak bańka mydlana prawie!). Szybko odpadająca i niska, ale tworząca trwały korzuch. Lejsing bardzo efektowny, chociaż mógłby być lepszy.

            Zapach:
            Interesujący, wielowymiarowy. Mam słaby węch, dlatego niesamowicie trudny do sprecyzowania dla mnie, ale... apetyczny. Bardzo apetyczny! Drożdżowy, chlebowy?

            Kolor:
            Między zółtym, a bursztynem. Nic do zarzutu, piwo dość klarowne.

            Smak:
            Niesamowicie delikatna goryczka. Wyczuwalna w posmaku, ale delikatna, muskająca - lecz nie ściągająca. Perfekcyjna. Troszkę miałem wrażenie beczkowego piwa - nie wiem, nie sprawdzałem specyfikacji :-) Przyjemnie kojarzył mi się z owocowym triplem.

            Opakowanie:
            Świetna latrapowska etykieta - bardzo mi się podobają. Jednak gorsza jakość etykiety - bardzo rozmiękła pod wodą i się trochę uszkodziła. Z pozostałymi latrapami nie miałem takiego problemu.

            Sumarum:
            Godne polecenia. Dość przystępna cena, perfekcyjny "voltaż" i niesamowita pijalność (większa od latrapowskich Blond, Dubbel, Trippel i Quadruppel). Gorzej z dostępnością. Butelka 330ml zakupiona w smakpiwa.pl

            Ocena końcowa: 8/10 - piwo idealne do popijania w nieprzyjazną pogodę Zachwyciło moich niedoświadczonych kolegów.
            Last edited by schizohatter; 06-06-2014, 22:46.

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12201

              #7
              Pite dwa lata po terminie, ale to nie było zaplanowane

              Uwydatniły się chyba tony karmelowe, zarówno w zapachu, jak i smaku, wyczułem też pieczone owoce (jabłko, gruszka), leciutka owocowa cierpkość. Goryczki właściwie nie było.
              Całość gładka, czas nie pomógł w tym wypadku, ale i sporo po terminie piwo jest ogólnie dobre.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12201

                #8
                Butelka z tłoczeniem:
                Attached Files

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎